Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-19, 18:59 Autor: Witold Wośtak

MSWiA dofinansuje zakup 16 nowych wozów dla opolskich jednostek ochotniczej straży pożarnej [LISTA]

Nowy wóz strażacki dla OSP Przedmość [fot. Witold Wośtak]
Nowy wóz strażacki dla OSP Przedmość [fot. Witold Wośtak]
Nowy wóz strażacki dla OSP Szonów - [fot: gmina Głogówek]
Nowy wóz strażacki dla OSP Szonów - [fot: gmina Głogówek]
Lista opolskich jednostek OSP z dotacją na nowy wóz
Lista opolskich jednostek OSP z dotacją na nowy wóz
Dofinansowania na zakup 16 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych trafią w tym roku do jednostek ochotniczej straży pożarnej na Opolszczyźnie.
Maciej Wąsik, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, zatwierdził listę dotacji. W naszym regionie zyskają między innymi strażacy ochotnicy z OSP Laskowice w powiecie kluczborskim, OSP Bierawa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i OSP Domaradz w powiecie namysłowskim. To również OSP Kosorowice, Pakosławice i wiele innych jednostek.

Nowe wozy trafią do wszystkich powiatów, poza Opolem, które jest miastem na prawach powiatu. Po dwie dotacje dostaną powiaty: brzeski, strzelecki, prudnicki, krapkowicki i opolski, a pozostałe powiaty mogą liczyć na dofinansowanie do jednego wozu. Chodzi o 11 samochodów średnich, 3 ciężkie i 2 lekkie.

Dodajmy, w całej Polsce dotacje znacząco pomogą w zakupie 456 nowych wozów. Łączną wartość sprzętu oszacowano na około 383 miliony złotych.

Poniżej lista opolskich jednostek z dotacjami na zakup nowych wozów:
Lista opolskich jednostek OSP z dotacją na nowy wóz
Relacja Witolda Wośtaka

Wiadomości z regionu

2022-05-24, godz. 20:00 Tu można uratować komuś życie. DKMS zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Przez dwa lata pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku trafiło o połowę mniej chętnych niż np. w roku 2019. Fundacja DKMS przypomina, ciągle chorujących… » więcej 2022-05-24, godz. 20:00 Półtora tysiąca mandatu za spory zapas jaj! Efekty kontroli WITD Wagę większą o 57 procent niż dopuszczalna miał bus zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego na obwodnicy Opola. Delikatny… » więcej 2022-05-24, godz. 18:45 Strzelecka policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami Telefoniczni oszuści podający się za policjantów dali o sobie znać w powiecie strzeleckim. Tamtejsi mundurowi odebrali zgłoszenia od mieszkańców o kilku… » więcej 2022-05-24, godz. 16:57 Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg… » więcej 2022-05-24, godz. 15:16 Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku… » więcej 2022-05-24, godz. 15:15 Dealerzy narkotyków w rękach policji. Mieli "na stanie" ponad 2,5 kilograma substancji zakazanych Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Opola, zatrzymanym pod zarzutem przestępstw narkotykowych. » więcej 2022-05-24, godz. 14:37 Burze zmierzają nad Opolszczyznę. Jest ostrzeżenie meteo O możliwości wystąpienia zjawiska burzy w całym regionie po południu oraz nadchodzącej nocy informuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które… » więcej 2022-05-24, godz. 14:21 Opolska edycja gry Monopoly - są wyniki sondy Najdroższym obiektem na planszy opolskiej edycji gry Monopoly będzie amfiteatr. To była decyzja, na którą mieszkańcy nie mieli wpływu. Jednak kolejne 'najdroższe… » więcej 2022-05-24, godz. 12:15 Za nami pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów. Była "Zemsta" i motyw przyjaźni Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się z językiem polskim. Tematy - jak mówią - zaskoczyły ich. Pojawiła… » więcej 2022-05-24, godz. 12:06 Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z… W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »