Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-14, 18:50 Autor: Artur Kowalczyk

Nowy żłobek w gminie Otmuchów. "Dzieci będą miały wyśmienite warunki. Tak jak w XXI wieku"

Nowy żłobek foto:StarostwoPowiatowewNysie
Nowy żłobek foto:StarostwoPowiatowewNysie
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Uroczystość otwarcia żłobka w Grądach.
Nowy żłobek w Grądach, w gminie Otmuchów, oddano do dyspozycji dzieci i rodziców. Pierwsze maluchy trafią tam w najbliższy poniedziałek (17.01).
- Remont i przebudowa obiektu kosztowały milion sześćset trzydzieści tysięcy złotych, z czego 1,2 mln gmina pozyskała z programu Maluch Plus - mówi Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa. - Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, dumni, że nasi najmłodsi obywatele, najmłodsi mieszkańcy, nasze dzieci będą miały, naprawdę wyśmienite warunki w naszych obiektach. Tak jak w XXI wieku - dodaje.

Obiekt został przystosowany dla potrzeb czterdziestu maluchów. Na powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych powstały nowe sale do zabawy i wypoczynku, łazienki, toalety oraz pomieszczenia kuchenne oraz administracyjne. - Zabezpieczyliśmy naszym dzieciom, naszym najmłodszym obywatelom miejsca w żłobkach. I mam nadzieję, że nasi sąsiedzi z ościennych gmin również z naszych żłobków będą korzystali.

Nowy żłobek w Grądach to już czwarta inwestycja na terenie gminy Otmuchów finansowa z programu Maluch Plus. Wcześniej dwie takie placówki oddano do użytku w stolicy gminy oraz jedną w Kałkowie. W Grądach, poza samym obiektem, odnowiono także plac zabaw. W poniedziałek będzie mogło z niego skorzystać pierwszych piętnastu podopiecznych, których rodzice już zapisali do nowego żłobka w Grądach.
Jan Woźniak
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2022-08-16, godz. 20:47 Wyglądało niebezpiecznie. W Odrze w Krapkowicach znaleziono beczkę z podejrzaną substancją Na szczęście był to tylko fałszywy alarm, choć wyglądało niebezpiecznie. Mowa o znalezionej w Odrze na wysokości ulicy Kolejowej w Krapkowicach beczce… » więcej 2022-08-16, godz. 19:59 GIOŚ: stan Odry stabilizuje się. Ujęcia wody pitnej są badane regularnie Stan Odry stabilizuje się, parametry wracają do stanu typowego dla rzeki o tej porze roku - powiedziała we wtorek zastępczyni Głównego Inspektora Ochrony… » więcej 2022-08-16, godz. 19:45 O miesiąc wcześniej niż zwykle rusza opolski program szczepień przeciwko grypie. To propozycja dla osób 65+ Mieszkańcy Opola powyżej 65. roku życia mogą już korzystać z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie. Dostępne są one w czterech przychodniach miejskich:… » więcej 2022-08-16, godz. 18:30 5 zastępów straży pożarnej gasi pożar mieszkania w Strzelcach Opolskich. Nie ma osób poszkodowanych Niebezpieczne zdarzenie w Strzelcach Opolskich. Po godzinie 17:00 w bloku przy ulicy Krakowskiej 43 doszło do pożaru kuchni w mieszkaniu na 3 piętrze. » więcej 2022-08-16, godz. 18:00 Poseł Zembaczyński pyta wojewodę o Odrę Poseł Witold Zembaczyński chce dowiedzieć się, jakie działania podjął wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze… » więcej 2022-08-16, godz. 17:30 Łubniany smakują Frankfurterkranzem. Ta podopolska gmina była kolejną na naszej jubileuszowej mapie [ZDJĘCIA] Dużo zieleni, spokoju i całkiem sporo smacznych produktów. Nasza wakacyjna, jubileuszowa akcja dotarła dzisiaj (16.08) do Łubnian. To był już 49. przystanek… » więcej 2022-08-16, godz. 16:45 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał pieniądze strażakom ochotnikom 48 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z czterech powiatów: nyskiego, brzeskiego, namysłowskiego i kluczborskiego otrzymało wsparcie finansowe z Wojewódzkiego… » więcej 2022-08-16, godz. 16:11 Dzieci z ukraińskiego Kałusza z wizytą na Opolszczyźnie 35-osobowa grupa dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej w Kałuszu w Ukrainie zwiedza Opolszczyznę. Wypoczynek ma związek z prowadzonym od 11 lat projektem… » więcej 2022-08-16, godz. 15:00 Ireneusz Jaki i Mateusz Filipowski odpierają zarzuty posła Zembaczyńskiego o źle prowadzonych finansach w spółce… 'Mówienie o tym, że w spółce była prowadzona księgowość kreatywna jest dużym nieporozumieniem' - tak do efektów kontroli w opolskiej spółce WiK, przedstawionych… » więcej 2022-08-16, godz. 14:20 Próbki z Odry będą badane poza krajem. Te z opolskiego odcinka są w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował w wtorek, że wysłał do analizy laboratoryjnej za granicę próbki wody z Odry. Według GIOŚ w zagranicznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »