Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-06, 20:00 Autor: Katarzyna Doros

Wojewoda o pogróżkach antyszczepionkowców: "Ważne, żeby mając takie, a nie inne poglądy, nie przeszkadzać innym, którzy chcą się szczepić"

Szczepienia przeciw COVID-19 [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przeciw COVID-19 [fot.M.Matuszkiewicz]
134 osoby zaszczepiły się przeciw COVID-19 w dwóch opolskich parafiach w Nysie i w Opolu w ramach akcji organizowanej przez wojewodę opolskiego. Jak informuje Sławomir Kłosowski, te wyniki bardzo cieszą, bo to znak, że w kwestii szczepień w regionie coś drgnęło.
- Wynik jest dobrze rokujący. W kolejnym tygodniu znowu będziemy szczepili pod parafiami i znowu liczymy na dobry wynik. Nastąpiło jakieś pozytywne przełamanie i oby tak było dalej. Bo każda osoba zaszczepiona ma nadzieję na lżejsze przechorowanie, jeżeli już się zakazi - Szczepimy się, żeby zadbać o zdrowie nasze i bliskich - mówią mieszkańcy Opola.

- Przyjęłam właśnie trzecią dawkę. W kwietniu skończyłam 88 lat. Nie chcę umierać, dlatego się szczepiłam - mówi seniorka. - Przeszedłem koronawirusa rok temu w listopadzie, ale myślę, że może teraz mnie to uchroni przed chorobą - dodaje mieszkaniec Opola.

- Miałam cztery wstrząsy anafilaktyczne po antybiotykach, chciałam się bardzo zaszczepić i podeszłam do tego z wielkim lękiem. Ale jestem zadowolona, mam rodzinę, przyjaciół, zależało mi, żeby oni czuli się bezpiecznie i ja - oddaje jedna z kobiet.

Wojewoda odniósł się także do informacji o mailu z pogróżkami skierowanym do burmistrza Korfantowa za promowanie szczepień w swojej gminie.

- Nie ma zgody na takie zachowania antyszczepionkowców - mówi Sławomir Kłosowski. - Jestem zniesmaczony i porażony, że mamy do czynienia z tego typu zachowaniami antyszczepionkowców. Ważne jest mając takie, a nie inne poglądy, żeby nie przeszkadzać innym, którzy chcą się szczepić. I ta szczepionka może im życie uratować i głęboko w to wierzą.

Dodajmy, że na Opolszczyźnie w pełni zaszczepionych jest 425 686 osób.
Sławomir Kłosowski cz.1
mieszkańcy
Sławomir Kłosowski cz.2

Wiadomości z regionu

2022-08-19, godz. 18:46 Burze i ulewy przechodzą przez region. Opolskie w zasięgu gwałtownych wyładowań atmosferycznych [ZDJĘCIA, FILMY] Burze z intensywnymi opadami dotarły nad Opolszczyznę. O ścianach deszczu informują nas słuchacze m.in. z Opola i okolic oraz Kędzierzyna-Koźla. Przed strażakami… » więcej 2022-08-19, godz. 17:45 Kraina parków. W ramach naszej jubileuszowej akcji dojechaliśmy do Dąbrowy [ZDJĘCIA, FILM] Dąbrowa była 52. przystankiem naszej wakacyjnej jubileuszowej trasy '70 gmina na 70-lecie' Radia Opole i NTO. Spotkaliśmy tam wielu ludzi z pasją, a także… » więcej 2022-08-19, godz. 17:00 Wstrzymane prace przy przebudowie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Wiemy dlaczego Pat przy remoncie wiaduktu nad Krapkowicką w Opolu. Przypomnijmy to inwestycja PKP PLK realizowana wspólnie z miastem, która zakłada wzmocnienie konstrukcji… » więcej 2022-08-19, godz. 15:27 "Służby wojewody nie popełniły błędów w związku z zatruciem Odry". Pierwsze wnioski po kontroli posła Wilczy… Poseł Ryszard Wilczyński nie dopatrzył się błędnych działań i decyzji Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z zatruciem Odry. » więcej 2022-08-19, godz. 14:48 Śnięte ryby odłowione na kędzierzyńskim odcinku Kanału Gliwickiego. Służby szukają przyczyny Około stu martwych ryb wydobyto dzisiaj (19.08) z Kanału Gliwickiego na wysokości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Chodzi o odcinek między śluzami Kłodnica… » więcej 2022-08-19, godz. 14:23 Katedra Opolska opustoszała. Obiekt zamknięty z powodu remontu Katedra Opolska zamknięta dla wiernych i turystów do odwołania. Ruszył remont wewnątrz świątyni. Zakres prac jest spory. To między innymi wymiana posadzki… » więcej 2022-08-19, godz. 13:56 „Bezpieczna autostrada A4” od małopolskiego do opolskiego 336 wykroczeń, z przeważającą ilością tych związanych z ciężką nogą, do tego blisko 50 przypadków niezachowania odpowiedniej odległości między autami… » więcej 2022-08-19, godz. 12:45 "Ten wariant jest nieracjonalny". Radni gminy Łubniany są jednogłośnie przeciwni budowie obwodnicy Zawady na ich t… - Nie zgadzamy się, aby obwodnica Zawady przebiegała przez naszą gminę - mówią jednym głosem radni gminy Łubniany. Podczas wczorajszej (18.08) sesji odrzucili… » więcej 2022-08-19, godz. 11:49 Wypadek na DW 411 Nysa - Głuchołazy W Bodzanowie na trasie Nysa - Głuchołazy doszło do zderzenia busa z cysterną. W związku z tym na drodze wprowadzono ruch wahadłowy - utrudnienia są około… » więcej 2022-08-19, godz. 10:18 Niespokojny wieczór i noc na opolskich drogach. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne W ciągu ostatnich dwunastu godzin na drogach woj. opolskiego w wypadkach zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »