Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-02, 14:16 Autor: Witold Wośtak

Trzej Gruzini mogą trafić za kratki nawet na 10 lat za serię włamań w Opolu. Dowody są bardzo mocne

Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Do 10 lat więzienia grozi trzem Gruzinom za serię włamań do mieszkań w stolicy regionu. Prokuratura Rejonowa w Opolu zakończyła śledztwo.
Trzej mężczyźni mieli okraść w maju tego roku 11 lokali mieszkalnych. Za każdym razem wyłamywali wkładki zamków i zaklejali wizjery w drzwiach folią aluminiową. Ich łupem padały głównie pieniądze, biżuteria, sprzęt elektroniczny, ale też jeden kożuch. Łączne straty wyceniono na ponad 70 tysięcy złotych.

- 26 maja zostali zatrzymani w pobliżu ulicy Pużaka po policyjnym pościgu - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- W początkowej fazie śledztwa mężczyźni przyznawali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. W momencie, kiedy uzupełniono im zarzuty o kolejne przestępstwa, zaprzeczyli, jakoby mieli dopuścić się tych przestępstw i odmówili składania wyjaśnień. Taka postawa oskarżonych została oceniona przez prokuratora jako wyłącznie realizacja prawa do obrony.

Dowody są bardzo mocne. - Pokrzywdzeni rozpoznali przedmioty odnalezione w mieszkaniu zajmowanym przez Gruzinów - dodaje Stanisław Bar.

- Za sprawstwem oskarżonych przemawiają wyniki opinii z zakresu biologii, bo oskarżeni pozostawili ślady ze swoim DNA. Wskazuje na to również opinia z zakresu traseologii, dlatego że porównano ślady obuwia oskarżonych z tymi, jakie ujawniono na miejscu przestępstwa.

Gruzini odpowiedzą też za próbę ucieczki przed policją i posiadanie narkotyków, które znaleziono w mieszkaniu. Oskarżeni są tymczasowo aresztowani.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2022-08-14, godz. 12:49 W Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. ''Wszystkie swoje podróże odbywał z Matką… Tłumy wiernych przybyły do sanktuarium w Kamieniu Śląskim na drugi dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jacka, głównego patrona diecezji opolsk… » więcej 2022-08-14, godz. 12:33 Uwaga, możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy Synoptycy przestrzegają przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w regionie opolski. Wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa. » więcej 2022-08-14, godz. 10:15 "Przedszkole na pewno powstanie". Wójt Domaszowic odpowiada na pogłoski o problemach z realizacją inwestycji Czy budowa nowego przedszkola w Domaszowicach stoi pod znakiem zapytania? Pojawiły się głosy, że gmina nie znajdzie pieniędzy na to, aby dołożyć do inwestycji… » więcej 2022-08-14, godz. 09:18 Odpust św. Jacka, jarmark i zawody w rzucie kamieniem. Dziś w Kamieniu Śląskim główna część obchodów patrona… To wydarzenie przyciąga zawsze tłumy wiernych. W weekend w sanktuarium w Kamieniu Śląskim trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka. To patron, który… » więcej 2022-08-14, godz. 09:00 We wtorek rusza "burzenie" mostu w Dąbrówce Łubniańskiej na DW 461. Będzie objazd We wtorek (16.08) zamknięty zostanie przejazd przez most w Dąbrówce Łubniańskiej. Utrudnienia związane z przebudową przeprawy utrzymają się do końca… » więcej 2022-08-14, godz. 08:42 Trwają przygotowania do gminnych dożynek w Głogówku. Święto plonów odbędzie się na początku września Głogówek przygotowuje się do gminnych dożynek w Oraczach. Radni przeznaczyli 50 tys. złotych na niezbędne remonty przed tym wydarzeniem. » więcej 2022-08-13, godz. 20:00 Na czym polega fenomen wojskowej grochówki? Ponoć to "magiczne ręce żołnierza" Żołnierska grochówka cieszy się niezmiennie dużą popularnością podczas pikników wojskowych. Nie inaczej było na błoniach Politechniki Opolskiej, bo… » więcej 2022-08-13, godz. 18:32 Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców… » więcej 2022-08-13, godz. 18:00 Absolwenci Legii Akademickiej już w stopniu kaprala rezerwy. To grupa 53 kobiet i mężczyzn z całej Polski Absolwenci Legii Akademickiej odebrali promocje na stopień kaprala rezerwy. W uroczystości na błoniach Politechniki Opolskiej brała udział grupa 53 kobiet… » więcej 2022-08-13, godz. 17:00 Ukraińscy żołnierze w opolskich szpitalach. "Otrzymujemy od razu historię choroby, aby przygotować oddział" Do czterech opolskich szpitali trafili czterej ranni żołnierze ukraińscy po przyjeździe pociągiem sanitarnym do Opola. Informowaliśmy wcześniej, że najciężej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »