Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-12-02, 14:16 Autor: Witold Wośtak

Trzej Gruzini mogą trafić za kratki nawet na 10 lat za serię włamań w Opolu. Dowody są bardzo mocne

Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Opolscy kryminalni zatrzymali włamywaczy z Gruzji [fot.opolska.policja.gov.pl]
Do 10 lat więzienia grozi trzem Gruzinom za serię włamań do mieszkań w stolicy regionu. Prokuratura Rejonowa w Opolu zakończyła śledztwo.
Trzej mężczyźni mieli okraść w maju tego roku 11 lokali mieszkalnych. Za każdym razem wyłamywali wkładki zamków i zaklejali wizjery w drzwiach folią aluminiową. Ich łupem padały głównie pieniądze, biżuteria, sprzęt elektroniczny, ale też jeden kożuch. Łączne straty wyceniono na ponad 70 tysięcy złotych.

- 26 maja zostali zatrzymani w pobliżu ulicy Pużaka po policyjnym pościgu - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- W początkowej fazie śledztwa mężczyźni przyznawali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. W momencie, kiedy uzupełniono im zarzuty o kolejne przestępstwa, zaprzeczyli, jakoby mieli dopuścić się tych przestępstw i odmówili składania wyjaśnień. Taka postawa oskarżonych została oceniona przez prokuratora jako wyłącznie realizacja prawa do obrony.

Dowody są bardzo mocne. - Pokrzywdzeni rozpoznali przedmioty odnalezione w mieszkaniu zajmowanym przez Gruzinów - dodaje Stanisław Bar.

- Za sprawstwem oskarżonych przemawiają wyniki opinii z zakresu biologii, bo oskarżeni pozostawili ślady ze swoim DNA. Wskazuje na to również opinia z zakresu traseologii, dlatego że porównano ślady obuwia oskarżonych z tymi, jakie ujawniono na miejscu przestępstwa.

Gruzini odpowiedzą też za próbę ucieczki przed policją i posiadanie narkotyków, które znaleziono w mieszkaniu. Oskarżeni są tymczasowo aresztowani.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2022-01-17, godz. 19:15 Pracownicy ZUS i urzędów skarbowych pomogą zrozumieć zasady Polskiego Ładu. "Przygotowaliśmy specjalny kalkulato… Pracownicy Izby Administracji Skarbowej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomogą w rozwianiu wątpliwości związanych ze zmianami w nowym systemie podatkowym… » więcej 2022-01-17, godz. 19:00 Ponad 700 tys. złotych dla szkół w Namysłowie. Pomógł projekt "Laboratoria Przyszłości" Ponad 700 tys. złotych pozyskała gmina Namysłów na wsparcie lokalnych placówek oświatowych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu 'Laboratoria Przyszłości'… » więcej 2022-01-17, godz. 17:45 Więcej zgonów niż urodzeń w gminie Byczyna. 2021 rok na minusie demograficznym Mniej urodzeń, więcej zgonów i więcej zawartych małżeństw. Tak wyglądał demograficznie ubiegły rok w porównaniu z 2020 w gminie Byczyna. » więcej 2022-01-17, godz. 17:30 Obwodnica miasta przez... środek cmentarza. W Namysłowie z niepokojem patrzą na projekt nowej drogi Planowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu budowa obwodnicy Namysłowa ucieszyła, a jednocześnie zaniepokoiła mieszkańców i włodarzy gminy. Powód?… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Mieli wtargnąć do mieszkania i pobić lokatora. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez… Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu, a trzeci jest poszukiwany po tym, jak wtargnęli do mieszkania w Opolu i mieli pobić 44-letniego lokatora… » więcej 2022-01-17, godz. 16:30 Instytut nauki i promocji języka polskiego na świecie to nowa inicjatywa posła Kowalskiego. Na wzór Instytutu Goet… Koncepcję utworzenia instytutu nauki i promocji języka polskiego na świecie przedstawił dziś (17.01) w Opolu poseł Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski… » więcej 2022-01-17, godz. 15:40 Wypadek na "krajówce" między Kłodzkiem a Nysą. Jeden z kierowców był "pod wpływem" Na drodze krajowej nr 46 w Kamienicy Nyskiej zderzyły się dwa samochody: osobowe bmw oraz laweta przewożąca busa. Jedna osoba została poszkodowana. Natomiast… » więcej 2022-01-17, godz. 15:30 Część autobusów MZK Opole jeździ od dziś nową trasą. Ruszyło centrum przesiadkowe Opole Wschodnie Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie działa od wczesnych godzin porannych. Są duże zmiany w kursowaniu autobusów miejskich dla tej części miasta. » więcej 2022-01-17, godz. 15:25 Opole: COVID-19 u 17 uczniów i 3 nauczycieli. Ponad 600 uczniów na kwarantannie Opolski ratusz informuje o potwierdzeniu kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w szkołach i w przedszkolach. COVID-19 stwierdzono u 17 uczniów oraz… » więcej 2022-01-17, godz. 14:15 Powalone drzewa na drogach i zerwane dachy. Opolscy strażacy ponad 60 razy wyjeżdżali do skutków silnego wiatru [A… Z powodu silnego wiatru opolscy strażacy interweniowali 66 razy w naszym regionie. To stan na godzinę 13:20. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie opolskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »