Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-11-22, 15:19 Autor: Kacper Śnigórski

"Wyprał" pieniądze poprzez zakup byłego szpitala w Krapkowicach? Piotr D. nie przyznaje się

"Wyprał" pieniądze poprzez zakup byłego szpitala w Krapkowicach? Piotr D. nie przyznaje się
"Wyprał" pieniądze poprzez zakup byłego szpitala w Krapkowicach? Piotr D. nie przyznaje się
Opolska prokuratura oskarżyła Piotr D. o "wypranie" prawie 1,5 miliona złotych, dzisiaj (22.11) w Sądzie Okręgowy w Opolu ruszył proces w tej sprawie. Według śledczych 65-letni mężczyzna, korzystając z pieniędzy swoich oraz Sergieja B., oskarżonego w innym procesie o działalność przestępczą, kupił dawny krapkowicki szpital przy ulicy Kozielskiej oraz "Villę Ella". Oskarżony do winy się nie przyznaje.
Akt oskarżenia przeczytał prokurator Paweł Juszczak.

- Oskarżony przyjął i pomógł do przenoszenia środków płatniczych w łącznej kwocie 1 mln 446 tys. złotych. Zrobił to w ten sposób, że za pieniądze otrzymane od Sergieja B. zakupił dwie nieruchomości stanowiące własność powiatu krapkowickiego - odczytywał akt oskarżenia prokurator.

W marcu 2014 roku media rozpisywały się o wspomnianej inwestycji. Oskarżony zapowiadał wówczas, że w miejscu dawnego szpitala powstanie dom złotej jesieni. Odniósł się do tego w swoich wyjaśnianiach, ale podkreślał, że nie wiedział o przestępczej działalności Sergieja B. Jego wyjaśnienia odczytał sędzia Dariusz Kita.

- Te pieniądze, które są w moim zarzucie, a które Sergiej B. przelał na zakup szpitala, to miał ze sprzedaży swoich firm na Białorusi. Ja się nie zgadzam z tymi zarzutami, bo ja o niczym nie wiedziałem - odczytywał wyjaśnienia oskarżonego sędzia Dariusz Kita.

Wobec Sergieja B. prowadzone jest odrębne postępowania karne. Jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą oraz przemyt kilku ton haszyszu. Opolski sąd już dwa razy skazywał go na karę więzienia, ale po apelacjach sprawa wraca do sądu. Niedługo rozpocznie się kolejny proces w tej sprawie.

Białorusin był przez pewien czas łączony przez prokuraturę ze sprawą zabójstwa Dietera Przewdzinga, ale ten trop upadł.
Prokurator Paweł Juszczak
Wyprał pieniądze poprzez zakup byłego szpitala w Krapkowicach? Piotr D. nie przyznaje się

Wiadomości z regionu

2022-01-28, godz. 22:00 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pokoju czeka na remont hali sportowej Blisko 3 mln złotych będzie kosztował remont hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokoju. To jedna z najważniejszych inwestycji gminnych, która… » więcej 2022-01-28, godz. 21:00 Kłopotliwa organizacja ruchu w centrum Opola. Policja wspólnie z ratuszem wprowadzi kolejne zmiany Wygrażanie innym kierowcom, niebezpieczne sytuacje, a do tego kolizja autobusu MZK z samochodem osobowym - to konsekwencja błędnego oznakowania na styku ulic… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Budowa centrum przesiadkowego ''Opole Główne'' wkracza w kolejny etap Trwają zaawansowane prace przy budowie centrum przesiadkowego ''Opole Główne''. Gotowe są już sieci, instalacje, a także wszystkie poziomy parkingu. Obecnie… » więcej 2022-01-28, godz. 20:30 Dom Kultury w Grodkowie doczeka się remontu Dom Kultury w Grodkowie, w którym od wielu lat odbywa się 'Muzyczna Jesień', czyli Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, przejdzie długo wyczekiwany remont… » więcej 2022-01-28, godz. 19:50 Raport dnia: ponad 1600 zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju ponad 60% wszystkich zakażeń dotyczy omikrona… 1632 nowe zakażenia koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (28.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 57… » więcej 2022-01-28, godz. 19:30 USK w Opolu przekazuje na licytację WOŚP bony na badania laboratoryjne Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu przekazał bony laboratoryjne na licytacje podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób opolska… » więcej 2022-01-28, godz. 19:10 Radni młodzieżowi chcą wytyczyć kierunki rozwoju powiatu Młodzież z Kędzierzyna-Koźla i Reńskiej Wsi chce mieć większy wpływ na to, co się dzieje w powiecie. Młodzieżowa Rada Kiasta Kędzierzyn-Koźle we współpracy… » więcej 2022-01-28, godz. 18:40 Kędzierzyn-Koźle: na wymaz tylko po rejestracji telefonicznej Ze względu na bardzo dużą ilość osób oczekujących codziennie na wykonanie wymazu i testu na obecność koronawirusa, laboratorium w szpitalu powiatowym… » więcej 2022-01-28, godz. 17:55 Nietypowe glany trafiły na licytację opolskiego sztabu WOŚP Unikatowa para butów, która jest częścią artystycznej kolekcji Janusza Gilewicza pt. „Ikony 21”, trafiła na licytację opolskiego sztabu WOŚP. Pochodzący… » więcej 2022-01-28, godz. 17:35 "Bezpieczna Autostrada A4". Wspólna akcja policji i KAS w pięciu województwach Po prawie miesiącu obowiązywania nowego taryfikatora, spadła liczba wypadków i ofiar na drogach Opolszczyzny. Według danych Komendy Wojewódzkiej Policji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »