Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-27, 10:30 Autor: Jacek Rudnik

Aleksander Iszczuk o nauce w pandemii. "Jedni nauczyli się samodzielności, inni pogubili w tym wszystkim"

szkoła [fot. Katarzyna Doros]
szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Aleksander Iszczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Aleksander Iszczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jakość kształcenia w okresie pandemii będzie jednym z aspektów czwartkowej (28.10) sesji Rady Miasta Opola. Jakie wnioski wynikają z raportu przygotowanego przez wydział oświaty opolskiego ratusza?
- Analizę nauki prowadzonej w okresie pandemii warto rozważać w trzech etapach - przyznał w porannej rozmowie "W cztery oczy" naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Aleksander Iszczuk.

Na czwartkowej (28.10) sesji rady miasta zostanie przedstawiony raport dotyczący nauczania od początku pandemii.

- W pierwszym etapie był szok organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i po stronie rodziców, w zasadzie było rzucone takie "niech każdy sobie radzi jak potrafi". Po dwóch - czterech tygodniach, w zależności od szkoły, w miarę się organizowano i przechodzono na tryb zdalny, a szkoły zaczęły udostępniać swój sprzęt uczniom, którzy go nie mieli i wreszcie trzeci okres od września 2020 roku, kiedy byliśmy już lepiej zorganizowani, prace na 'teamsach' ujednolicone i też częściowo kadra była po przeszkoleniu - wyjaśniał naczelnik wydziału oświaty.

Część uczniów poradziła sobie z izolacją i z nauką na odległość, ale w części przypadków okazało się to bardzo dużym wyzwaniem.

- Jedni się nauczyli samodzielności, inni pogubili się w tym wszystkim, także to są bardzo indywidualne przypadki, z którymi musimy teraz mozolnie pracować - dodał Aleksander Iszczuk.

W ocenie gościa Radia Opole nie ma wątpliwości, że nauka w warunkach pandemii wiąże się także z koniecznością wzmocnienia szeroko pojętej kadry pedagogiczno- psychologicznej, a trudniejsze warunki prowadzenia zajęć nie pozostają bez wpływu na sprawność psychofizyczną uczniów.

Zdaniem naczelnika wydziału oświaty opolskiego ratusza "wyrównanie" tych problemów - powrót wszystkich uczniów do tradycyjnego modelu kształcenia, to jedynie kwestia czasu.
Aleksander Iszczuk 01
Aleksander Iszczuk 02

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »