Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-21, 10:00 Autor: Witold Wośtak

3 przestępstwa, 15 miesięcy więzienia. 18-latek pobił policjantki, napadł na chłopca z nożem i odpalił gaśnicę w autobusie

Oskarżony Łukasz S. [fot. Witold Wośtak]
Oskarżony Łukasz S. [fot. Witold Wośtak]
Rozprawa w sprawie Łukasza S. [fot. Witold Wośtak]
Rozprawa w sprawie Łukasza S. [fot. Witold Wośtak]
Na 15 miesięcy do więzienia trafi 18-letni Łukasz S. za trzy przestępstwa, między innymi za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony napadł na małoletniego chłopca w centrum Opola, wyciągnął nóż i zażądał pieniędzy. Zdobył... 8 złotych.
W styczniu odpalił gaśnicę proszkową w autobusie miejskim i chciał wtargnąć do kabiny kierowcy, po czym wybiegł. Z kolei w maju znieważył i pobił policjantki komisariatu przy ulicy Chabrów, gdzie przyszedł z dziewczyną. Policja zwróciła mu uwagę, bo nie miał maseczki. Okazało się, że jest poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego i wywiązała się szarpanina.

Prokurator Jolanta Pawliniak odczytała akt oskarżenia.

- Naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji. Izabelę chwytając za prawy nadgarstek i popychając. Wiktorię kopiąc kilkukrotnie w uda oraz uderzając łokciem w żebra. Ponadto dokonał znieważenia Izabeli, Wiktorii, Izabeli i Agnieszki w ten sposób, że opluwał je oraz używał słów wulgarnych.

Oskarżony przyznał się do wszystkich zarzutów. Usprawiedliwiał się, że był pod wpływem narkotyków, bo brał amfetaminę i mefedron.

- Kierowały mną narkotyki, głupio mi jest. Wszystkich pokrzywdzonych chciałbym przeprosić za swoje zachowanie.

Sędzia Małgorzata Marciniak odczytała zeznania S.

"Ja nie zawsze zachowuję się agresywnie po narkotykach, tylko jak mam zjazd i coś mi nie pasuje. Te policjantki sprawdziły mnie w bazie danych, próbowałem się wyrwać stamtąd, więc zaczęliśmy szarpać się. Ja nie stawiałem się do ośrodka po przepustce, bo rodzice nie mieli pieniędzy na paliwo, żeby dojechać do ośrodka. Ja się dobrze zachowuję w ośrodku. Wychowawcy nie mają do mnie zastrzeżeń".

Dodajmy, wyrok jest nieprawomocny.
Jolanta Pawliniak
Małgorzata Marciniak i oskarżony

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 16:30 "Prokurator" wyłudził 30 tys. od seniorki. Policja: nigdy nie prosimy o przekazanie pieniędzy Po raz kolejny oszuści wykorzystali starszą osobę. 71-latka z Kędzierzyna-Koźla straciła 30 tys. zł. Myślała, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Kolejne placówki zwiększają liczbę miejsc covidowych. Według prognoz urzędu wojewódzkiego czeka nas duży wzrost… Choć dzisiaj (30.11) na Opolszczyźnie odnotowano mniej nowych zakażeń niż w poprzednich dniach, to według danych z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego mamy… » więcej 2021-11-30, godz. 14:00 Trochę na swojej, trochę na kolegi. WITD zatrzymała kierowcę ciężarówki, który "pracował za dwóch" Kartę swoją i kolegi wykorzystywał do rejestracji czasu pracy kierowca zatrzymany na autostradzie. Ciężarówkę, którą prowadził zatrzymali na A4 opolscy… » więcej 2021-11-30, godz. 13:02 Uważajmy na śliską nawierzchnię. Między innymi niedostosowanie się do warunków było efektem kolizji, do której… Niezachowanie należytej odległości i śliska nawierzchnia były przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 9.30 przy ulicy Sosnkowskiego w Opolu. Uczestniczyły… » więcej 2021-11-30, godz. 13:00 Pijany kierowca uciekł z miejsca kolizji. "Zgubiły" go tablice rejestracyjne Blisko 3 promile alkoholu wydmuchał 52-letni kierowca, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył jednak, że zgubił tam tablice… » więcej 2021-11-30, godz. 12:15 Hologramy w służbie zdrowia. Rozszerzona rzeczywistość zagościła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu naprawili pacjentowi zastawkę serca bez otwierania mu klatki piersiowej. Przy zabiegu wykorzystano tworzone… » więcej 2021-11-30, godz. 12:00 Oprawy oświetleniowe to towar deficytowy. Przez ich brak nie można skończyć iluminacji kościoła w Staniszczach M… Przerwanie łańcuchów dostaw przez pandemię odbija się na lokalnych inwestycjach. W Staniszczach Małych nie można uruchomić zewnętrznego oświetlenia kościoła… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »