Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-21, 10:00 Autor: Witold Wośtak

3 przestępstwa, 15 miesięcy więzienia. 18-latek pobił policjantki, napadł na chłopca z nożem i odpalił gaśnicę w autobusie

Oskarżony Łukasz S. [fot. Witold Wośtak]
Oskarżony Łukasz S. [fot. Witold Wośtak]
Rozprawa w sprawie Łukasza S. [fot. Witold Wośtak]
Rozprawa w sprawie Łukasza S. [fot. Witold Wośtak]
Na 15 miesięcy do więzienia trafi 18-letni Łukasz S. za trzy przestępstwa, między innymi za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony napadł na małoletniego chłopca w centrum Opola, wyciągnął nóż i zażądał pieniędzy. Zdobył... 8 złotych.
W styczniu odpalił gaśnicę proszkową w autobusie miejskim i chciał wtargnąć do kabiny kierowcy, po czym wybiegł. Z kolei w maju znieważył i pobił policjantki komisariatu przy ulicy Chabrów, gdzie przyszedł z dziewczyną. Policja zwróciła mu uwagę, bo nie miał maseczki. Okazało się, że jest poszukiwany celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego i wywiązała się szarpanina.

Prokurator Jolanta Pawliniak odczytała akt oskarżenia.

- Naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji. Izabelę chwytając za prawy nadgarstek i popychając. Wiktorię kopiąc kilkukrotnie w uda oraz uderzając łokciem w żebra. Ponadto dokonał znieważenia Izabeli, Wiktorii, Izabeli i Agnieszki w ten sposób, że opluwał je oraz używał słów wulgarnych.

Oskarżony przyznał się do wszystkich zarzutów. Usprawiedliwiał się, że był pod wpływem narkotyków, bo brał amfetaminę i mefedron.

- Kierowały mną narkotyki, głupio mi jest. Wszystkich pokrzywdzonych chciałbym przeprosić za swoje zachowanie.

Sędzia Małgorzata Marciniak odczytała zeznania S.

"Ja nie zawsze zachowuję się agresywnie po narkotykach, tylko jak mam zjazd i coś mi nie pasuje. Te policjantki sprawdziły mnie w bazie danych, próbowałem się wyrwać stamtąd, więc zaczęliśmy szarpać się. Ja nie stawiałem się do ośrodka po przepustce, bo rodzice nie mieli pieniędzy na paliwo, żeby dojechać do ośrodka. Ja się dobrze zachowuję w ośrodku. Wychowawcy nie mają do mnie zastrzeżeń".

Dodajmy, wyrok jest nieprawomocny.
Jolanta Pawliniak
Małgorzata Marciniak i oskarżony

Wiadomości z regionu

2022-10-07, godz. 15:10 Za kilka tygodni będzie można inhalować się przy tężni w Rudnikach Po licznych perturbacjach budowa tężni solankowej w Rudnikach jest już na finiszu. Obiekt powinien być gotowy za półtora miesiąca. » więcej 2022-10-07, godz. 13:43 Stalowa konstrukcja przygniotła pracownika. Ćwiczenia strażaków w jednej z firm w Zawadzkiem Przygniecenie pracownika przez metalowe regały w jednej z firm w Zawadzkiem. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz śmigłowiec… » więcej 2022-10-07, godz. 13:10 Dni Otwarte Funduszy Europejskich w skansenie w myśl zasady zero waste śladami dawnych zawodów Jak segregować śmieci i co robić, żeby produkować jak najmniej odpadów w myśl idei zero waste? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy gry terenowej… » więcej 2022-10-07, godz. 11:46 Po kalibrację detektorów do druhów z Odrowąża Aparat do kalibrowania urządzeń pomiarowych kupują strażacy ochotnicy z Odrowąża. To będzie inwestycja, która jak utrzymują - bardzo szybko się zwr… » więcej 2022-10-07, godz. 10:57 Szybka kradzież i szybkie odzyskanie. Amator cudzego "dostawczaka" zatrzymany [FILM] Wszedł na prywatną posesję i wyjechał z niej skradzionym autem. Zdobyczą długo nie nacieszył. Policja z Lewina Brzeskiego w kilka godzin zatrzymała złodzieja… » więcej 2022-10-07, godz. 10:28 Jodek potasu znika z aptek. Specjaliści przestrzegają Jodek potasu oferują różni sprzedawcy w internecie. Prof. Agata Bronisz, konsultant wojewódzki ds. endokrynologii, która była gościem Porannej Rozmowy Radia… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 Aut nie kradli, tylko ich zawartość. Szajka Gruzinów włamujących się do samochodów rozbita, sprawa jest rozwojo… Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 obywatelom Gruzji, którzy zostali zatrzymani w Opolu pod zarzutem kradzieży z włamaniem. To dwaj 26-latkowie i 27-l… » więcej 2022-10-07, godz. 09:30 W Grodkowie powraca problem smogu. Na razie jednak sytuacja wygląda podobnie jak w poprzednich latach Wraz z ochłodzeniem powrócił problem smogu w gminie Grodków. Tamtejsza straż miejska przeprowadziła już pierwsze w tym sezonie kontrole. » więcej 2022-10-07, godz. 09:18 Przejazd ul. Powstańców Śląskich w Opolu już otwarty Zgodnie z zapowiedzią przejazd pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich w Opolu został otwarty dla pieszych i samochodów. Co oznacza, z ulic na Pasiece… » więcej 2022-10-06, godz. 20:30 W Brzegu na razie bez smogowego problemu. W poprzednich sezonach mieszkańcy zgłaszali możliwych trucicieli W Brzegu na razie nie ma większych problemów z jakością powietrza. Tamtejsza straż miejska nie odnotowuje też zgłoszeń o możliwym spalaniu w piecach niedozwolonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »