Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-29, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Do wyboru sztuczne ognie lub pokaz laserowy. Mieszkańcy Opola zagłosują, jakie świętowanie sylwestra jest lepsze

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Daniel Klimczak]
D. Piechowicz-Witoń i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
D. Piechowicz-Witoń i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
Sylwester w Opolu ze sztucznymi ogniami czy pokazem laserowym? Mieszkańcy będą mogli zagłosować w tej sprawie, bo w poniedziałek (04.10) rozpoczną się konsultacje społeczne.
Ich wynik nie przesądzi decyzji władz miasta, ale będzie mieć duże znaczenie. Dzisiaj (29.09) rozpoczęła się akcja informacyjna, która do niedzieli będzie prowadzona przez rady dzielnic, organizacje pozarządowe oraz w mediach społecznościowych.

- Co roku pojawia się dyskusja, jak świętować sylwestra - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Jedni chcą wybuchowo ze sztucznymi ogniami, inni chcą skromniej - z laserami - i mają do tego swoje argumenty. Co roku byliśmy konsekwentni w robieniu imprezy z fajerwerkami. To z jednej strony zyskiwało aplauz, ale było też słychać głosy krytyki z drugiej strony. Chcemy więc zaproponować, aby w tym roku sylwester był w takiej formule, w jakiej zdecydują mieszkańcy. Od razu uprzedzam: ja zagłosuję za fajerwerkami.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować na dwa sposoby. - Przygotowaliśmy sondę internetową pod adresem www.konsultacje.opole.pl - mówi Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

- Platforma jest łatwa w obsłudze, ale pozwoli zweryfikować głosujących, którzy faktycznie mieszkają w Opolu. Po wejściu na tę platformę trzeba odpowiedzieć na pytanie, podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania w Opolu, PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Dostaniemy SMS ze specjalnym kodem, który trzeba wpisać na platformie, żeby potwierdzić swój głos.

Będzie można też zagłosować w CDO przy ulicy Damrota 1. Konsultacje potrwają do niedzieli 10 października.
Arkadiusz Wiśniewski
Dorota Piechowicz-Witoń

Wiadomości z regionu

2021-10-27, godz. 21:30 Raport dnia. Znów skokowy wzrost zakażeń w całej Polsce. Minister apeluje o maseczki na cmentarzach [INFOGRAFIKA] 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 119 nowych zakażeń - to dane z ostatniej doby z województwa opolskiego. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (27.10)… » więcej 2021-10-27, godz. 21:30 Cisek: po remoncie ul. Wodna już nie będzie zatapiana po każdym deszczu Wykorzystując sprzyjającą pogodę gmina Cisek realizuje ostatnią inwestycję drogową w tym roku. Gruntownej przebudowie poddana jest ulica Wodna w stolicy… » więcej 2021-10-27, godz. 19:09 Spotkanie z inwestorem i wykonawcą uspokoiło mieszkańców. W gminie Praszka trwa przebudowa DK 45 Było trochę nerwowo, ale wystarczyło jedno spotkanie z mieszkańcami. Trwa przebudowa drogi krajowej 45 na północnych krańcach województwa opolskiego, a… » więcej 2021-10-27, godz. 19:07 Namysłowska opozycja łączy siły z prezydentem Opola. Działacze apelują o zwołanie zwyczajnej sesji i zapowiadają… Działacze Przyjaznego Samorządu Powiatu Namysłowskiego zapowiadają zintensyfikowanie starań na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów, a także lepszego… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Uczniowie oraz nauczyciele opolskiej "budowlanki" zostali superbohaterami. Wzięli patyczki w dłoń i zarejestrowali się… 'Zostań superbohaterem! Uratuj komuś życie!' - pod takim właśnie hasłem pedagodzy z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu zachęcali dziś (27.10) do zarejestrowania… » więcej 2021-10-27, godz. 18:00 Głogówek: radny uporczywie lekceważy obowiązki związane ze składaniem oświadczenia majątkowego? Ponownie przed sądem stanie Tadeusz W., radny Głogówka. Zarzuca mu się, że w korekcie oświadczeń majątkowych nie wpisał swoich zobowiązań finansowych… » więcej 2021-10-27, godz. 17:15 Administracja wojskowa świętowała na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń… Dziś (27.10) przypada święto Terenowych Oddziałów Administracji Wojskowej. Z tej okazji opolscy żołnierze i pracownicy cywilni spotkali się na Zamku Piastów… » więcej 2021-10-27, godz. 16:12 Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów z opolskiej podstawówki W szkole podstawowej nr 14 w Opolu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów. » więcej 2021-10-27, godz. 15:14 Trwają przygotowania do akcji "Znicz 2021". Opolska policja informuje o zmianach w organizacji ruchu [FILM] Sprawdzanie stanu technicznego samochodu, kontrolowanie trzeźwości kierujących, a także prędkości i zachowania wobec pieszych. Tak będzie wyglądała tegoroczna… » więcej 2021-10-27, godz. 15:06 Dwie klasy z brzeskiej podstawówki trafiły na zdalne nauczanie Uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. T. Kościuszki w Brzegu zostali przekierowani na naukę zdalną. Jak przekazała dyrekcja placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »