Radio Opole » Sport i turystyka
2021-09-23, 18:40 Autor: Witold Wośtak

Wszystkie Orliki w Opolu będą niedługo płatne dla piłkarzy amatorów. "Utrzymanie boisk w dobrym stanie kosztuje"

Orlik przy ulicy Czaplaka w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Orlik przy ulicy Czaplaka w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Amatorzy piłki nożnej będą zobowiązani do płacenia za korzystanie z wszystkich Orlików w Opolu. Na boiskach przy ulicy Czaplaka, Bielskiej czy Jagiełły w Czarnowąsach przez wiele lat nie trzeba było płacić za rezerwację.
Te kompleksy zostały zbudowane w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012" i samorządy nie mogły na nich zarabiać. Marcin Sagan, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola, przypomina, że za korzystanie z Orlika obok Toyota Park od początku jego działalności trzeba płacić po 60 złotych za godzinę.

- Czy to jest dużo, czy mało? Stawkę skalkulowano po to, by Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji miał dochody. Taka opłata nie jest natomiast szczególnie dolegliwa dla grających, jeśli podzielą koszt między siebie. Bywam bardzo często w okolicy Orlika w Toyota Park i wieczorami boisko jest obłożone. Konieczność płacenia nie zniechęca więc ludzi do przychodzenia na Orlik.

Opłaty mają dotyczyć grup, a jeśli w grafiku znajdzie się akurat luka rezerwacji, będzie można wejść na sztuczną murawę i pokopać piłkę bez kosztów. - Wprowadzone zostaną bliźniacze stawki na wszystkich obiektach, ale utrzymanie infrastruktury kosztuje - dodaje Marcin Sagan.

- Proszę zobaczyć, że to jest 2,5 etatu dla samych pracowników. Do tego dochodzą koszty prądu - one nie są może horrendalnie duże. Mimo wszystko, gdy usiądzie się z ołówkiem i kartką, próbując podliczyć ogół, wyjdzie około 20 tysięcy złotych miesięcznie za jeden Orlik.

Z pewnością opłaty nie wejdą w życie na początku października. Bardziej prawdopodobny jest listopad, ale nie wyklucza się wprowadzenia płatności od stycznia, czyli nowego roku budżetowego.
Marcin Sagan 1
Marcin Sagan 2

Sport i turystyka

2021-10-27, godz. 08:15 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów w RO 3 SPORT Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. » więcej 2021-10-26, godz. 23:07 Sześć krążków Budowlanych na mistrzostwach kraju do lat 15 Sześć medali przywieźli z mistrzostw Polski do lat 15 ciężarowcy Budowlanych Opole. Zawody odbyły się w Ciechanowie. » więcej 2021-10-26, godz. 13:23 Nie żyje Jan Ścigocki, pasjonat sportu ze Strzelec Opolskich Szeroko znany jako 'kapitan Jan' - Jan Ścigocki zarażał kolejne pokolenia dzieci miłością do kajakarstwa i narciarstwa biegowego. » więcej 2021-10-26, godz. 09:30 Medale karateczek z Tarnowa Opolskiego w Katowicach Kinga Jezierzańska oraz Aleksandra Rutkowska z Akademii Sztuk Walki PAPON Team z Tarnowa Opolskiego skutecznie rywalizowały w międzynarodowych zawodach w Katowicach… » więcej 2021-10-26, godz. 08:08 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim w RO 3 SPORT W podróż po Wielkim Szlaku Himalajskim zabrał nas Bartosz Malinowski, który był prelegentem X edycji Opolskiego Festiwalu Gór w Opolu. » więcej 2021-10-25, godz. 19:00 Światowa czołówka jeźdźców rywalizowała w Zakrzowie. Wysokie pozycje Polaków Zakrzów gościł światową czołówkę jeździecką. Na obiekcie LKJ Lewada odbyły się silnie obsadzone zawody w ujeżdżeniu CDI Zakrzów. » więcej 2021-10-25, godz. 16:29 Zapasy: młodzi namysłowianie nie zawiedli 7 medali wywalczyli młodzicy i młodziczki Orła Namysłów w Miliczu. Tam odbył się silnie obsadzony zapaśniczy turniej klasyfikacyjny w stylu wolnym. » więcej 2021-10-25, godz. 10:00 Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w karate. Prym wiedli zawodnicy z Krakowa 200 zawodników z całej Polski rywalizowało o medale w Głuchołazach. Honorowy patronat nad turniejem objęła 'Kapituła Orderu Uśmiechu'. » więcej 2021-10-25, godz. 08:30 Odra zremisowała z Jastrzębiem. Retransmisja w RO 3 SPORT Odrze Opole nie udało się przełamać klątwy Jastrzębia. W 14. kolejce Fortuna 1. ligi Odra Opole zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie. » więcej 2021-10-25, godz. 04:00 Siatkówka: porażka UNI Opole w Kaliszu Siatkarki UNI Opole poniosły drugą porażkę w sezonie Tauron Ligi. Opolanki przegrały na wyjeździe z MKS-em Kalisz 0:3. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »