Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-28, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące

Korki na Zaodrzu - fot, słuchacz RO
Korki na Zaodrzu - fot, słuchacz RO
Korki na obwodnicy - fot, słuchacz RO
Korki na obwodnicy - fot, słuchacz RO
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia policję [fot. P. Wójtowicz]
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia policję [fot. P. Wójtowicz]
- Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł się do obecnych problemów komunikacyjnych w stolicy regionu. Jak przekonywał, korki spowodowane są kumulacją inwestycji drogowych, a w ich rozładowanie powinna zaangażować się policja. W tej kwestii wystąpił do komendanta wojewódzkiego policji z apelem o wysłanie patroli na ulice miasta. Policja ripostuje, że parlamentarzysta "nie zna specyfiki służby policjantów ruchu drogowego".
Podczas spotkania z dziennikarzami nie zabrakło odniesień politycznych. Witold Zembaczyński mówił: - Jako poseł z Opola wystąpiłem do wojewódzkiego komendanta policji, jak również komendanta miejskiego z interwencyjnym pismem w zakresie zaangażowania opolskiej policji w kwestie podniesienia jakości życia w Opolu, w kontekście narastających korków. Policja nie tylko służy w państwie PiS do tego, by karać mandatami i opowiadać, że za chwilę będziemy płacić 5 tysięcy złotych za byle wykroczenie. Tylko niech wyjdą z tej komendy. Skoro mogą tłumnie pilnować siedziby Jarosława Kaczyńskiego czy sejmu jakby to była oblężona twierdza, to dlaczego nie mogą stanąć na skrzyżowaniu i kierować ruchem w mieście, które się dusi - pytał poseł Nowoczesnej.

Do tych zarzutów odniosła się rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Opolu aspirant Agnieszka Nierychła. - Słowa, które kieruje pan poseł w stronę policji są krzywdzące i widać, że nie zna specyfiki służby ruchu drogowego.

Zdaniem rzecznik, rozwiązanie problemu utrudnień nie leży w sposobie regulacji, ale w liczbie samochodów na opolskich ulicach. Jak podkreśliła, Witold Zembaczyński proponuje rozwiązania, które się nie sprawdzą: - Wprowadzanie ręcznej regulacji ruchem w miejscach o dużym natężeniu spowoduje, że korki będą się tworzyć w innych częściach miasta. Problem spowodowany jest wzrastającą liczbą pojazdów na drogach.

O opinię dotyczącą pracy policji zapytaliśmy także przedstawiciela urzędu miasta. - Nie nam oceniać działalności policji. Nam policja wielokrotnie pomagała przy zmianach organizacji ruchu - powiedział Adam Leszczyński.

Rzecznik ratusza wyjaśniał również, że w najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się zmian na lepsze. Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie ma zakończyć się do końca roku. Podobny termin dotyczy przebudowy fragmentu obwodnicy północnej.

Najszybciej, bo w ciągu kilku tygodni, do użytku zostanie oddane centrum przesiadkowe Opole Zachodnie. Natomiast prace przy budowie nowego dworca dla autobusów przy styku ulic 1 Maja i Armii Krajowej potrwają do jesieni przyszłego roku.

Witold Zembaczyński podkreślał, że sprawą zajął się po apelach mieszkańców. Problem został również poruszony podczas poniedziałkowego (27.09) spotkania Opolskiego Zespołu Parlamentarnego z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim.
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia Policje

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »