Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-28, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące

Korki na Zaodrzu - fot, słuchacz RO
Korki na Zaodrzu - fot, słuchacz RO
Korki na obwodnicy - fot, słuchacz RO
Korki na obwodnicy - fot, słuchacz RO
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia policję [fot. P. Wójtowicz]
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia policję [fot. P. Wójtowicz]
- Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł się do obecnych problemów komunikacyjnych w stolicy regionu. Jak przekonywał, korki spowodowane są kumulacją inwestycji drogowych, a w ich rozładowanie powinna zaangażować się policja. W tej kwestii wystąpił do komendanta wojewódzkiego policji z apelem o wysłanie patroli na ulice miasta. Policja ripostuje, że parlamentarzysta "nie zna specyfiki służby policjantów ruchu drogowego".
Podczas spotkania z dziennikarzami nie zabrakło odniesień politycznych. Witold Zembaczyński mówił: - Jako poseł z Opola wystąpiłem do wojewódzkiego komendanta policji, jak również komendanta miejskiego z interwencyjnym pismem w zakresie zaangażowania opolskiej policji w kwestie podniesienia jakości życia w Opolu, w kontekście narastających korków. Policja nie tylko służy w państwie PiS do tego, by karać mandatami i opowiadać, że za chwilę będziemy płacić 5 tysięcy złotych za byle wykroczenie. Tylko niech wyjdą z tej komendy. Skoro mogą tłumnie pilnować siedziby Jarosława Kaczyńskiego czy sejmu jakby to była oblężona twierdza, to dlaczego nie mogą stanąć na skrzyżowaniu i kierować ruchem w mieście, które się dusi - pytał poseł Nowoczesnej.

Do tych zarzutów odniosła się rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Opolu aspirant Agnieszka Nierychła. - Słowa, które kieruje pan poseł w stronę policji są krzywdzące i widać, że nie zna specyfiki służby ruchu drogowego.

Zdaniem rzecznik, rozwiązanie problemu utrudnień nie leży w sposobie regulacji, ale w liczbie samochodów na opolskich ulicach. Jak podkreśliła, Witold Zembaczyński proponuje rozwiązania, które się nie sprawdzą: - Wprowadzanie ręcznej regulacji ruchem w miejscach o dużym natężeniu spowoduje, że korki będą się tworzyć w innych częściach miasta. Problem spowodowany jest wzrastającą liczbą pojazdów na drogach.

O opinię dotyczącą pracy policji zapytaliśmy także przedstawiciela urzędu miasta. - Nie nam oceniać działalności policji. Nam policja wielokrotnie pomagała przy zmianach organizacji ruchu - powiedział Adam Leszczyński.

Rzecznik ratusza wyjaśniał również, że w najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się zmian na lepsze. Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie ma zakończyć się do końca roku. Podobny termin dotyczy przebudowy fragmentu obwodnicy północnej.

Najszybciej, bo w ciągu kilku tygodni, do użytku zostanie oddane centrum przesiadkowe Opole Zachodnie. Natomiast prace przy budowie nowego dworca dla autobusów przy styku ulic 1 Maja i Armii Krajowej potrwają do jesieni przyszłego roku.

Witold Zembaczyński podkreślał, że sprawą zajął się po apelach mieszkańców. Problem został również poruszony podczas poniedziałkowego (27.09) spotkania Opolskiego Zespołu Parlamentarnego z prezydentem Arkadiuszem Wiśniewskim.
Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński za korki w Opolu obwinia Policje

Wiadomości z regionu

2023-02-01, godz. 09:50 Transformacja klimatyczno-energetyczna i informatyczna oraz tworzenie miejsc pracy. Priorytety w wydawaniu unijnych pi… - Ponad miliard 200 milionów złotych z funduszy europejskich trafi w najbliższych latach do naszego województwa między innymi na projekty inwestycyjne - powiedziała… » więcej 2023-02-01, godz. 09:45 Drogowcy oddają do użytku kolejny wiadukt nad obwodnicą Olesna Kierowcy przejadą dzisiaj (01.02) nowym wiaduktem między Borkami Małymi a Sowczycami wzdłuż budowanej obwodnicy Olesna. Cały 25-kilometrowy odcinek drogi… » więcej 2023-02-01, godz. 09:03 Są obostrzenia, będzie sztab kryzysowy. Opole i powiat objęte zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków Opole i cały powiat opolski są strefą objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków - przekazuje Powiatowy Lekarz Weterynarii. To pokłosie wykrycia… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Nowe pomniki przyrody i użytki ekologiczne w gminie Olesno Dwa nowe pomniki przyrody i cztery użytki ekologiczne zyskała gmina Olesno. To efekt inwentaryzacji oraz waloryzacji przyrodniczej w ramach projektu 'Ochrona… » więcej 2023-02-01, godz. 08:00 Smog w Prudniku. Właściciele mieszkań w zabytkowych kamienicach nie podłączają się do sieci ciepłowniczej Z trudnościami przebiega podłączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Prudniku. Wprawdzie właścicielem tamtejszego Zakładu Energetyki… » więcej 2023-02-01, godz. 07:30 Góra św. Anny. Za zniszczenie tarasu widokowego odpowiedzą przed sądem Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który wraz z młodszym kolegą zniszczył taras widokowy na Górze św… » więcej 2023-02-01, godz. 06:50 Wietrzna noc w regionie. W ciągu dnia również powieje Za nami wietrzna noc, co potwierdzają działania opolskich strażaków. Do usuwania skutków silnego wiatru byli wzywani sześciokrotnie. » więcej 2023-01-31, godz. 20:15 Teraz jest bardziej eko. Zakończył się remont sali sportowej w Szymiszowie-Osiedlu Milion złotych kosztowała termomodernizacja i remont sali sportowej „Tęcza” w Szymiszowie-Osiedlu. Na co dzień korzystają z niej uczniowie szkoły podstawowej… » więcej 2023-01-31, godz. 20:10 Suszył 7 kilogramów marihuany na strychu, grozi mu do 10 lat za kratami [FILM] Kilka kilogramów marihuany zabezpieczyli kluczborscy policjanci u 32-letniego mieszkańca gminy Wołczyn. » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Fundusze Europejskie podzielone. Najwięcej zyska Aglomeracja Opolska Nie 144 miliony, a blisko 262 miliony euro będą miały do wydania subregiony województwa opolskiego w ramach Funduszy Europejskich. Po raz pierwszy też to… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »