Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-23, 18:20 Autor: Katarzyna Plewnia

Do SzPiK-u przesiąknięci... zawodowstwem. W Kędzierzynie-Koźlu powstał Szkolny Punkt Informacji i Kariery

[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
[fot. A. Lecibil, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu]
Szkolny Punkt Informacji i Kariery powstał w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie to miejsce, gdzie uczniowie będą mogli spotykać się z pracodawcami, ale i doradcami zawodowymi, by umiejętnie zaplanować zawodową karierę.
SzPiK powstał dzięki współpracy Zespołu Szkół nr 1 oraz samorządu powiatowego z firmą Multiserwis, a także Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu. Punkt pozwoli uczniom na bezpośredni kontakt z pracodawcami. Młodzi ludzie będą zdobywać wiedzę wprost od fachowców, nabywając przy tym umiejętności interpersonalnych. - Otwarcie punktu to dobry przykład rozwijającej się współpracy szkoły z potencjalnym pracodawcą – mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura.

- Bardzo się cieszę się, że ze szkołą ściśle współpracuje firma Multiserwis z Krapkowic, dzięki której uczniowie mogą odbywać staże, praktyki już w prawdziwych miejscach pracy, w zakładach, czyli łączą naukę z praktyczną nauką zawodu i dzięki temu, po zakończeniu szkoły, mają 2 dyplomy i mogą wybierać w wielu różnych i dobrych ofertach pracy - stwierdziła wicemarszałek województwa.

- W ramach tej współpracy oferujemy m.in. program młodego menedżera - mówi prezes firmy Multiserwis Michał Lewicki, także absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. - Uczestniczący w programie uczniowie mogą liczyć, że zainicjujmy im ścieżkę kariery - wyjaśnia.

- Każdy absolwent tego programu może liczyć w pierwszej kolejności na wsparcie Multiserwisu w temacie pracy, ale może liczyć na to, że zapoczątkujemy mu taką ścieżkę kariery, czyli dajemy możliwość tym wszystkim potencjalnym naszym pracownikom możliwość rozwoju w naszej firmie - precyzował Lewicki.

Z powstania punktu zadowolona jest dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu Urszula Więcek.

- Będzie to miejsce, gdzie nasi uczniowie będą mogli spotykać się nie tylko z pracodawcami, ale i doradcami zawodowymi, gdzie będą planować ścieżkę swojej kariery zawodowej - wyjaśnia pani dyrektor.

- W całym kraju mamy problemy, aby zachęcić młodych ludzi do nauki zawodów rzemieślniczych, dlatego tak cenne są takie przedsięwzięcia. Łączymy tu przemysł z edukacją. A punkt młodym ludziom ma pomóc w nakreśleniu ich zawodowych planów – zaznacza starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko.

- Łączymy tu przemysł, firmy - mówię tutaj o firmie Multiserwis - która przekazuje wiedzę do szkoły. Cieszy nas również, że to jest nasza szkoła, Zespół Szkół nr 1, jest jedną z pierwszych szkół, gdzie tworzy się pierwszy taki punkt informacji i kariery - puentował Masełko.

Punkt sfinansowano z pieniędzy Unii Europejskiej oraz samorządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek woj. opolskiego
Michał Lewicki, prezes firmy Multiserwis
Urszula Więcek, dyr. Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
Paweł Masełko, starosta kędzierzyńsko-kozielski

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »