Radio Opole » Gospodarka
2021-09-23, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po niemiecku

Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji cyfrowej, a w Polsce jest obecna od 10 lat - w Łodzi i Krakowie.
Najbardziej poszukiwane są osoby dobrze mówiące po niemiecku, ale to nie jest warunek konieczny. - Ta firma stworzy wielu osobom warunki do rozwoju - mówił na konferencji prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Firma zatrudnia ludzi o bardzo różnych kwalifikacjach, daje im szansę rozwoju oraz odnalezienia się w pracy zawodowej. Takie firmy są niczym perły na rynku pracy, zwłaszcza w warunkach Opola, gdzie nie ma zbyt wielu firm z doświadczeniem i międzynarodowym zasięgiem działania. Podejmując pracę w firmie Capita, za chwilę można znaleźć się na pięciu innych pozycjach w różnych częściach świata, a później wrócić do Opola.

Harry Virdee, dyrektor Capita Polska, podkreśla, że największym zasobem firmy są ludzie.
Pojawił się również temat wynagrodzeń.

- We współpracy z zespołem pana prezydenta uzyskaliśmy informację, że w tej branży jesteśmy najlepiej płacącą firmą. Oprócz stawki podstawowej oferujemy 20 procent różnego rodzaju dodatków zachęcających. Myślę więc, że w niektórych pakietach wynagrodzeń będziemy w stanie zaoferować dwa razy tyle, w porównaniu do obecnych realiów na lokalnym rynku.

James Wood, odpowiedzialny za rekrutację w Opolu, zaznaczył, że celem firmy Capita jest pozyskanie pracowników chcących rozwijać się w perspektywie długoterminowej.

- W kontekście rekrutacji najbardziej poszukujemy nowych talentów i muszę powiedzieć, że przez krótki okres naszej działalności w Opolu, to miasto jest wyjątkowe pod tym względem i faktycznie zapewnia wyjątkowy dostęp do bardzo utalentowanych ludzi.

Formularzy rekrutacyjnych można poszukiwać w internecie. Capita ma siedzibę w Parku Naukowo-Technologicznym, ale finalizowane są rozmowy o innej lokalizacji.
Arkadiusz Wiśniewski
Harry Virdee
James Wood

Gospodarka

2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej 2021-10-23, godz. 15:00 Wola jest, plan też, ale czy pozwoli budżet? Niemodlin przymierza się do budowy pumptracka To ma być inwestycja skierowana do tych młodszych mieszkańców gminy, choć niewykluczone, że nieraz skorzystają z niej również starsi. Niemodlin przygotowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »