Radio Opole » Gospodarka
2021-09-23, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Firma Capita rozpoczyna działalność w Opolu. W początkowym etapie potrzeba 100-200 osób, chętnie mówiących po niemiecku

Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa na temat pracy w firmie Capita [fot. Witold Wośtak]
Nowy inwestor w Opolu szuka na początek od stu do dwustu pracowników. Międzynarodowa firma Capita działa w branży konsultingu, outsourcingu i transformacji cyfrowej, a w Polsce jest obecna od 10 lat - w Łodzi i Krakowie.
Najbardziej poszukiwane są osoby dobrze mówiące po niemiecku, ale to nie jest warunek konieczny. - Ta firma stworzy wielu osobom warunki do rozwoju - mówił na konferencji prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

- Firma zatrudnia ludzi o bardzo różnych kwalifikacjach, daje im szansę rozwoju oraz odnalezienia się w pracy zawodowej. Takie firmy są niczym perły na rynku pracy, zwłaszcza w warunkach Opola, gdzie nie ma zbyt wielu firm z doświadczeniem i międzynarodowym zasięgiem działania. Podejmując pracę w firmie Capita, za chwilę można znaleźć się na pięciu innych pozycjach w różnych częściach świata, a później wrócić do Opola.

Harry Virdee, dyrektor Capita Polska, podkreśla, że największym zasobem firmy są ludzie.
Pojawił się również temat wynagrodzeń.

- We współpracy z zespołem pana prezydenta uzyskaliśmy informację, że w tej branży jesteśmy najlepiej płacącą firmą. Oprócz stawki podstawowej oferujemy 20 procent różnego rodzaju dodatków zachęcających. Myślę więc, że w niektórych pakietach wynagrodzeń będziemy w stanie zaoferować dwa razy tyle, w porównaniu do obecnych realiów na lokalnym rynku.

James Wood, odpowiedzialny za rekrutację w Opolu, zaznaczył, że celem firmy Capita jest pozyskanie pracowników chcących rozwijać się w perspektywie długoterminowej.

- W kontekście rekrutacji najbardziej poszukujemy nowych talentów i muszę powiedzieć, że przez krótki okres naszej działalności w Opolu, to miasto jest wyjątkowe pod tym względem i faktycznie zapewnia wyjątkowy dostęp do bardzo utalentowanych ludzi.

Formularzy rekrutacyjnych można poszukiwać w internecie. Capita ma siedzibę w Parku Naukowo-Technologicznym, ale finalizowane są rozmowy o innej lokalizacji.
Arkadiusz Wiśniewski
Harry Virdee
James Wood

Gospodarka

2022-12-08, godz. 17:30 Opole: podsumowali projekt o szkolnictwie zawodowym. 9 procent bezrobocia wśród młodych Zakończył się cykl spotkań podsumowujących projekt 'Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy'. Dzisiaj (08.12) zorganizowano konferencję w Opolu. » więcej 2022-12-08, godz. 15:00 Dziś w terenie, jutro debata. Urzędnicy czekają na głosy ws. gminnego programu rewitalizacji Opola Spacer po Opolu z prezydentem zaproponowali mieszkańcom miasta urzędnicy z biura urbanistyki. Był to spacer połączony z przedstawieniem zakrojonego na 15… » więcej 2022-12-08, godz. 12:51 Dwa remonty zwiększyły komfort jazdy dla kierowców w gminie Rudniki Dwa ważne odcinki dróg oddano do użytku w gminie Rudniki po modernizacji. Po pierwsze chodzi o trasę powiatową w Żytniowie, na której przebudowę mieszkańcy… » więcej 2022-12-08, godz. 08:00 Opolski spacer w stronę zmian. Co kryje nowy program rewitalizacji miasta? Czwarty program kompleksowej rewitalizacji Opola jest już gotowy. Liczący blisko 200 stron dokument przedstawia kilkadziesiąt planów inwestycyjnych w mie… » więcej 2022-12-07, godz. 11:30 Velux wręczy mniej wypowiedzeń, niż początkowo planowano. Zwolnienia rozpoczną się w styczniu W styczniu rozpocznie się proces redukcji etatów w namysłowskiej fabryce okien Velux. Firma porozumiała się już z pracownikami w kwestii zapowiadanych zwolnień… » więcej 2022-12-07, godz. 10:10 W Kędzierzynie-Koźlu żyje się dobrze. "Coś się w tym mieście dzieje" Kędzierzyn-Koźle zajął pierwsze miejsce w rankingu 'Gmina dobra do życia'. W przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP zestawieniu zwyciężył w kategorii… » więcej 2022-12-06, godz. 17:00 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 16:26 Cyberbezpieczeństwo, inteligentne miasta - o tym dyskutują w PNT Opole przystąpiło do Sinotaic, czyli polskiego klastra Internetu Rzeczy i Sztucznej Inteligencji. » więcej 2022-12-06, godz. 14:16 Zdrowa węza to zdrowe pszczoły. Nyscy pszczelarze już po zakupach Nyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy z pieniędzy własnych oraz dotacji z urzędu marszałkowskiego kupiło półautomatyczną linię do produkcji węzy pszczelej… » więcej 2022-12-06, godz. 12:00 966 milionów euro dla Opolszczyzny, ale na co je wydać? Szczegółowy plan musi być gotowy na początku roku Pieniądze zatwierdzone. Kto i kiedy skorzysta pierwszy? Opolskie znalazło się w gronie 5 polskich województw, których plany wydatkowania pieniędzy unijnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »