Radio Opole » Gospodarka
2021-09-22, 19:00 Autor: Maja Laksy

Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie

podpisanie porozumienia Lasów Państwowych z Służbą Więzienną w Opolu [fot. Maja Laksy]
podpisanie porozumienia Lasów Państwowych z Służbą Więzienną w Opolu [fot. Maja Laksy]
Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną w Opolu. W środę (22.09) podpisano umowę dotyczącą zatrudnienia osadzonych.
Jak informuje płk. Artur Koczerba, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu, to istotna współpraca, głównie ze względu na możliwość resocjalizacji osadzonych.

- Wszystkich osadzonych, którzy wychodzą codziennie do pracy - na terenach jednostki i poza teren jednostki - jest ponad 1730, z tego blisko 1000 osób pracuje odpłatnie. Dla nas, jeżeli chodzi o służbę więzienną, ma to bardzo istotny cel. Jest to przede wszystkim program pracy dla więźniów - mówi Artur Koczerba.

Damian Sieber, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach podkreśla, że możliwości dotyczących zatrudnienia osadzonych jest wiele, a to z kolei przyczyni się do podniesienia ich kwalifikacji.

- Jeśli chodzi o lasy, to tutaj mamy bardzo szeroki zakres obowiązków. Począwszy od ochrony lasów, poprzez czyszczenie, zawieszanie, budowanie budek lęgowych, czy sprzątanie śmieci w lasach - mówi Damian Sieber.

Instytucje zewnętrzne, które zatrudniają więźniów, pozyskują pracowników, a ponadto mogą się ubiegać o zwrot w wysokości 35% wynagrodzenia osadzonych z Funduszu Aktywizacji Zawodowej. Pierwsi osadzeni będą mogli podjąć się wymienionych prac już w październiku.
Artur Koczerba
Damian Sieber

Gospodarka

2022-10-07, godz. 07:00 GDDKiA przygotowana do zimowego utrzymania autostrady i dróg krajowych. "Chcemy być gotowi już w październiku" Pełną gotowość do sezonu zimowego deklaruje kierownictwo opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2022-10-06, godz. 15:13 Kolejne opolskie gminy otrzymały pieniądze na budowę dróg dojazdowych do pól 805 tysięcy złotych - tyle otrzymały cztery opolskie gminy na budowę lub przebudowę dróg rolnych. Wśród beneficjentów są gminy: Pokój, Dobrzeń Wielki… » więcej 2022-10-06, godz. 10:00 W dawnej Komendzie Joanitów będzie Dom Pracy Twórczej. Jest wykonawca inwestycji w gminie Głubczyce Gmina Głubczyce rozpoczyna przebudowę dawnej Komendy Joanitów w Grobnikach. Dopiero drugi przetarg wyłonił firmę, która będzie realizować to zadanie… » więcej 2022-10-06, godz. 07:10 Kwiaty, znicze i wkłady już są drogie, a będą jeszcze droższe Za niecały miesiąc Wszystkich Świętych. W wielu sklepach już widać palety wypełnione zniczami. Warto przygotować się na cenowy zawrót głowy, w niektórych… » więcej 2022-10-05, godz. 17:41 Czy opolskie innowacjami stoi? Kędzierzyński ZAK w 3 lata na wykorzystaniu wynalazków zarobił 600 milionów złoty… W Zakrzowie ruszyła I Regionalna Konferencja Innowacje - Innowacyjność 2022. Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki we współpracy… » więcej 2022-10-05, godz. 13:17 Żeby nie przegapić terminu. ZUS przypomina o wyprawce szkolnej Chodzi o świadczenie 300 plus w ramach programu 'Dobry Start'. ZUS przypomina, że wnioski przyjmowane będą do 30 listopada. » więcej 2022-10-05, godz. 12:39 Pat na budowie polderu Żelazna. Wody Polskie zrywają umowę z wykonawcą zadania Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informuje, że dziś (5.10) doszło do zerwania umowy z firmą budującą Polder Żelazna w Opolu. Przyczyny zakończenia… » więcej 2022-10-05, godz. 10:30 Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości co do sytuacji na rynku w przyszłym roku. Jest jednak branża odporna na kryz… Jak długo przedsiębiorcy będą zmagać się z kryzysem? Między innymi to pytanie wybrzmiało podczas konferencji, pt. 'Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny'… » więcej 2022-10-05, godz. 08:45 SIM w Krapkowicach pisze o kredyt w BGK - na budowę bloku. "Zainteresowanie jest duże" Wniosek o 4,4 miliona złotych do Banku Gospodarstwa Krajowego złożyli przedstawiciele Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Krapkowicach. Dokumenty wysłano… » więcej 2022-10-04, godz. 17:54 Przedsiębiorcy szukają sposobu na złagodzenie skutków kryzysu. Spotkali się w Mosznej podczas "Kompasu gospodarcz… Jak lepiej przygotować się na 2023 rok - to było myślą przewodnią uczestników konferencji 'Kompas gospodarczy w sercu Opolszczyzny', którą zorganizowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »