Radio Opole » Gospodarka
2021-09-22, 19:00 Autor: Maja Laksy

Osadzeni będą mogli znaleźć zatrudnienie w leśnictwie i rybactwie. Podpisano porozumienie w tej sprawie

podpisanie porozumienia Lasów Państwowych z Służbą Więzienną w Opolu [fot. Maja Laksy]
podpisanie porozumienia Lasów Państwowych z Służbą Więzienną w Opolu [fot. Maja Laksy]
Więźniowie będą mogli podjąć się płatnej pracy związanej z rybactwem i leśnictwem. To efekt porozumienia Lasów Państwowych z Okręgową Służbą Więzienną w Opolu. W środę (22.09) podpisano umowę dotyczącą zatrudnienia osadzonych.
Jak informuje płk. Artur Koczerba, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu, to istotna współpraca, głównie ze względu na możliwość resocjalizacji osadzonych.

- Wszystkich osadzonych, którzy wychodzą codziennie do pracy - na terenach jednostki i poza teren jednostki - jest ponad 1730, z tego blisko 1000 osób pracuje odpłatnie. Dla nas, jeżeli chodzi o służbę więzienną, ma to bardzo istotny cel. Jest to przede wszystkim program pracy dla więźniów - mówi Artur Koczerba.

Damian Sieber, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach podkreśla, że możliwości dotyczących zatrudnienia osadzonych jest wiele, a to z kolei przyczyni się do podniesienia ich kwalifikacji.

- Jeśli chodzi o lasy, to tutaj mamy bardzo szeroki zakres obowiązków. Począwszy od ochrony lasów, poprzez czyszczenie, zawieszanie, budowanie budek lęgowych, czy sprzątanie śmieci w lasach - mówi Damian Sieber.

Instytucje zewnętrzne, które zatrudniają więźniów, pozyskują pracowników, a ponadto mogą się ubiegać o zwrot w wysokości 35% wynagrodzenia osadzonych z Funduszu Aktywizacji Zawodowej. Pierwsi osadzeni będą mogli podjąć się wymienionych prac już w październiku.
Artur Koczerba
Damian Sieber

Gospodarka

2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »