Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-23, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Młodzież Wszechpolska odpowie na III Marsz Równości w Opolu. "Modlitwa, różaniec i pokojowa manifestacja"

Konferencja prasowa Młodzieży Wszechpolskiej [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Młodzieży Wszechpolskiej [fot. Witold Wośtak]
Kontrmanifestację wobec trzeciego Marszu Równości w Opolu zapowiada Okręg Opolski Młodzieży Wszechpolskiej. Środowiska LGBT przejdą ulicami centrum stolicy regionu w sobotę (25.09) o 14:00.
Na trasie jest między innymi kościół franciszkanów i tam o tej samej godzinie rozpocznie się modlitwa różańcowa "o nawrócenie się" uczestników Marszu Równości.

- Planujemy też inne pikiety na trasie marszu, ale wybieramy wyłącznie rozwiązania pokojowe - mówi Bartłomiej Czuchnowski, prezes Okręgu Opolskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

- Z naszej strony na pewno nie będzie wulgarnie. Nie mamy zamiaru wyjść na tak zwanych pieniaczy. Postaramy się przede wszystkim demonstrować w sposób pokojowy, więc jeśli dojdzie do jakichś ekscesów, one nie będą mieć związku z Młodzieżą Wszechpolską. My postaramy się wręcz zapobiegać jakimkolwiek ekscesom.

Adam Szczeliniak porównuje Marsz Równości do manifestu komunistycznego Marksa i Engelsa. - ich rewolucja seksualna przyjmowała później różną formę, a obecnie widzimy tęczową rewolucję - przekonuje.

- Tęczowa rewolucja jest tak naprawdę kolejną próbą złamania moralności człowieka i przełamywania w nim barier co do profanacji sfery seksualnej, a nawet próbą zrównania człowieka do zwierzęcia realizującego tylko swoje instynktowne potrzeby. Nie zgadzamy się na to. Dla nas człowiek oznacza coś zdecydowanie więcej. Uważamy, że ważna jest rodzina i prawdziwa miłość, a nie ta marksistowska - tęczowa.

Więcej informacji o kontrmanifestacji można znaleźć w internecie pod hasłem "Opole w obronie tradycyjnych wartości".
Bartłomiej Czuchnowski
Adam Szczeliniak

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »