Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-20, 12:53 Autor: Monika Matuszkiewicz

Młodzież Wszechpolska jest za obroną granic i sprzeciwia się działaniom polityków Lewicy

Młodzież Wszechpolska jest za obroną granic i sprzeciwia się działaniom polityków Lewicy [fot.M.Matuszkiewicz]
Młodzież Wszechpolska jest za obroną granic i sprzeciwia się działaniom polityków Lewicy [fot.M.Matuszkiewicz]
Młodzież Wszechpolska jest za obroną granic i sprzeciwia się działaniom polityków Lewicy [fot.M.Matuszkiewicz]
Młodzież Wszechpolska jest za obroną granic i sprzeciwia się działaniom polityków Lewicy [fot.M.Matuszkiewicz]
Happening na placu Wolności w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Happening na placu Wolności w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Młodzież Wszechpolska z Opola jest za obroną polskich granic i pilnowaniem ich przed imigrantami. Dzisiaj (20.10) przed biurem posłanki Lewicy Marceliny Zawiszy argumentowali swoje stanowisko między innymi tym, że wśród uchodźców są osoby, które mogą stwarzać zagrożenie terrorystyczne dla naszego kraju.
Dodatkowo uważają oni, że przedstawiciele Nowej Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej powielają całą propagandę, która jest przekazywana przez media białoruskie. A to według nich nie służy całej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- Działacze Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej wielokrotnie powielali całą propagandę, która jest przekazywana przez media białoruskie. Wojna hybrydowa, która jest prowadzona przez rząd Łukaszenki, nie może być w żaden sposób przez nas, jako Polaków akceptowana. Jednocześnie politykom Lewicy i Koalicji Obywatelskiej proponujemy, aby swoje biura poselskiego zamienili na konsulaty Białorusi - mówi Bartłomiej Czuchnowski, prezes okręgu opolskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Do sprawy odniosła się posłanka Marcelina Zawisza, która nie zgadza się ze słowami młodzieżówki. Jej zdaniem rząd polski powinien otworzyć granice dla uchodźców, a nie je zamykać.

- Państwo polskie, zamiast głodnych nakarmić, spragnionych napoić tych, którzy potrzebują schronienia przed wojną, głodem i gwałtem przyjąć i potraktować tak jak nakazuje prawo międzynarodowe, to pozwala sobie tylko na to, aby zamknąć granice. Nie zależnie od tego, czy są to kobiety, dzieci, czy mężczyźni, są wywożeni do lasu. Wiemy przecież, że temperatury są takie, że grozi im śmierć z wychłodzenia.

- Nie możemy jako posłowie ignorować tej sytuacji - dodaje Zawisza.

Z kolei po południu na placu Wolności w Opolu zorganizowano happening przeciwko łamaniu praw człowieka. Aleksandra Orlikowska z opolskiego Kolektywu Feministycznego, mówi, że to wyraz niezgody na niehumanitarne, jej zdaniem, działania rządu w sprawie uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.

- W czasie zimnych nocy ci ludzie są w lasach, nie mają zapewnionych podstawowych praw, dachu nad głową ani opieki medycznej. Wszystko to przez stan wyjątkowy - rząd wprowadził go, ale nie w naszym imieniu. Nie będzie zgody na takie traktowanie ludzi. Zwyczajnie chcemy, aby politycy wzięli odpowiedzialność, postąpili dorośle i zaopiekowali się tą sytuacją. Nie można udawać, że nic nie dzieje się, zamykać oczy i wyciszać tego.
Bartłomiej Czuchnowski
Aleksandra Orlikowska

Wiadomości z regionu

2024-04-23, godz. 08:50 Ulica Łąkowa czeka na przebudowę. Mieszkańcy utyskują, co na to MZD? [INTERWENCJA] Czy jest szansa na rewitalizację bądź zagospodarowanie osiedla przy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu? Łąkowa to odnoga ulicy Spychalskiego, gdzie znajduje… » więcej 2024-04-23, godz. 08:50 Święto lasu w Rogożanach. Posadzono 1500 drzew liściastych 1500 sadzonek buków i dębów posadzili w lesie w Rogożanach uczniowie ze szkół podstawowych z Branic i Bogdanowic. Wydarzenie odbyło się w ramach szóstej… » więcej 2024-04-23, godz. 08:40 Prudnik: policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa narkotykowe 41-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego został zatrzymany przez tamtejszą policję za przestępstwa narkotykowe. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia… » więcej 2024-04-23, godz. 06:00 Od ofert pracy po debaty. W środę w CWK w Opolu Festiwal Kariery 2024 Ponad trzydzieści stoisk z ofertą edukacyjno-zawodową, prezentacje, panele dyskusyjne oraz wykład motywacyjny muzyka Krzysztofa Skiby. Taką ofertę przygotowano… » więcej 2024-04-22, godz. 20:39 Rada Programowa Radia Opole wyróżniła dziennikarzy Tomasz Wojtyłko - za najciekawszy news, wywiad w 2023 roku, Roman Juranek - za najciekawszą rozmowę, Barbara Tyslik - w kategorii najciekawszy reportaż oraz… » więcej 2024-04-22, godz. 20:36 Porządki na Krakowskiej. Światowy Dzień Ziemi w Opolu Zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyli sprzątać główny deptak w centrum miasta. Fundacja Zupa w Opolu zorganizowała dziś (22.04) akcję pod hasłem 'Nasza… » więcej 2024-04-22, godz. 19:45 O społecznym wykluczeniu i kondycji rodzin rozmawiano w Opolu 'Rodzina - od zagrożeń i wyzwań cywilizacyjnych do sukcesów integracyjnych' to temat konferencji zorganizowanej dziś (22.04) na Uniwersytecie WSB Merito Opole… » więcej 2024-04-22, godz. 19:00 Wózek widłowy z klocków i logistyczne kalambury, czyli warsztaty na Politechnice Opolskiej Około 750 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych weźmie udział do środy (24.04) w 'oPOlskich Dniach Logistyki' na Politechnice Opolskiej. » więcej 2024-04-22, godz. 17:34 Andrzej Kasiura wygrywa z Maciejem Sonikiem w walce o fotel burmistrza Krapkowic Andrzej Kasiura nadal będzie burmistrzem Krapkowic. W drugiej turze wyborów zdobył 63,7 % poparcia, ponownie pokonując Macieja Sonika, który obecnie jest… » więcej 2024-04-22, godz. 17:30 Wygląda jak marsjański łazik, jest pierwszy w kraju i pracuje na polach w powiecie głubczyckim Od kilku tygodni na polach uprawnych przedsiębiorstwa rolnego Top Farms w Głubczycach pracuje pierwszy w Polsce seryjnie produkowany ciągnik autonomiczny. Maszyna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »