Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że dziecko jest zdrowe"

Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej rejestracji skorzystać z porad specjalistów.
Pierwsze pomysły na organizację wydarzenia pojawiły się już 2 lata temu, jednak ich realizacja musiała zostać odłożona przez pandemię koronawirusa. Jak zauważa dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk, okres ten spowodował zwiększone zapotrzebowanie na dostęp do porad zdrowotnych, dlatego dzisiejsze działania okazały się jeszcze bardziej uzasadnione.

- Słaba dostępność do świadczeń, szczególnie dziecięcych spowodowała, że rodzice gremialnie tutaj przybyli. Jest to początek tak naprawdę, chcieliśmy sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie i już widzimy, że będzie to stałe wydarzenie, które będziemy powtarzać co 2, co 3 miesiące - zapowiada.

Jedną z atrakcji w ramach wydarzenia był dentobus, czyli mobilny punkt stomatologiczny, gdzie najmłodsi mogli poznać zasady właściwej higieny zębów, a w razie potrzeby także pozbyć się ubytków. Obsługująca punkt higienistka stomatologiczna Milena Marasek wskazuje, że choć wiedza w zakresie pielęgnacji jamy ustnej stale się zwiększa, to wciąż w tej kwestii pozostaje sporo do nadrobienia.

- Staramy się tak pracować z dziećmi, żeby wychodziły z uśmiechem. Dzieci mają uzębienie w różnym stanie. Widać, że jedne często odbywają wizyty u stomatologa, inne rzadziej, ale generalnie staramy się tłumaczyć rodzicom, jak ważna jest profilaktyka - tłumaczy.

Oprócz tego można było skorzystać między innymi z porad dietetyka, logopedy czy uzyskać informacje na temat karmienia piersią. Uczestnicy wydarzenia zdradzali, że tego typu akcje to dobra okazja do gruntownego sprawdzenia stanu zdrowia maluchów.

- Przede wszystkim to jest spokój rodziców, kiedy wiedzą, że ich dziecko jest zdrowe - mówi pani Magdalena.

- Oczywiście wady postawy i pomiar cukru u dziecka to jest najważniejsze, jak dla mnie. Tu jest na pewno szybciej, u specjalisty od wad postawy byliśmy kiedyś, ale 4 miesiące trzeba czekać - dodaje pani Justyna.

Dodajmy, że impreza była także okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tajników pracy policji czy straży pożarnej.
Robert Bryk
Milena Marasek
Uczestnicy wydarzenia

Wiadomości z regionu

2022-01-23, godz. 20:35 Remont sali obsługi klientów ZUS w Opolu. Petenci są kierowani na pierwsze piętro i poziom minus jeden Rozpoczął się remont sali obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. Klienci są przyjmowani w pomieszczeniach zastępczych, ale modernizacja… » więcej 2022-01-23, godz. 19:40 Raport dnia. 1036 nowych infekcji w regionie, w kraju ponad 34 tys. [INFOGRAFIKA] 1036 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (23.01) o 34 088 nowych infekcjach i śmierci 25 zakażonych… » więcej 2022-01-23, godz. 19:30 Maseczki dla zapominalskich. Nyski PKS pomaga pasażerom chronić się przed koronawirusem Pasażerowie, którzy zapomnieli maseczek, mogą otrzymać je od kierowców autobusów należących do nyskiego PKS-u. » więcej 2022-01-23, godz. 19:00 Politechnika Opolska: nowe stanowisko do wypożyczania i zwrotów książek. ''Nasi studenci są zachwyceni'' Studenci Politechniki Opolskiej mogą już korzystać z samodzielnego stanowiska do wypożyczania i zwrotów książek. To nowość w uczelnianej bibliotece, która… » więcej 2022-01-23, godz. 17:00 PKP rozpoczęły kolejną akcję społeczną ''Bezpieczny Przejazd''. Ma zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom Ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł i wjeżdżanie pod opadające rogatki - to główne powody zdarzeń na przejazdach kolejowych, spowodowanych przez… » więcej 2022-01-23, godz. 15:52 Samochód dachował i wpadł do rzeki w gminie Zębowice, a w Kluczborku mężczyzna wpadł do Młynówki Dwie interwencje dotyczące płytkich rzek odnotowali wczesnym popołudniem strażacy na Opolszczyźnie. Nie ma rannych. » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Trzy nowe kierunki studiów chce uruchomić PWSZ w Nysie Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przygotowują się do nowego roku akademickiego. Uczelnia chce poszerzyć ofertę studiów magisterskic… » więcej 2022-01-23, godz. 15:00 Więcej pasażerów i kursów. MZK w Opolu podsumował 2021 rok MZK w Opolu podsumowuje miniony rok. Był on bardzo intensywny i wymagający. Oprócz przygotowań pod elektryfikację taboru czy organizacji dni otwartych zajezdni… » więcej 2022-01-23, godz. 13:10 Ferie 2022. Prawie 200 form wypoczynku zarejestrowanych w Kuratorium Oświaty w Opolu Na tydzień przed feriami Kuratorium Oświaty w Opolu zarejestrowało 186 form wypoczynku dla 6242 uczestników. Przypomnijmy, według wytycznych GIS i Ministerstwa… » więcej 2022-01-23, godz. 13:00 Szkoła podstawowa w Gorzowie Śląskim będzie mieć łącznik z halą sportową? Gmina szuka pieniędzy Do budowy łącznika między Publiczną Szkołą Podstawową w Gorzowie Śląskim a halą sportową przygotowuje się tamtejszy magistrat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »