Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Spore zainteresowanie akcją opolskiego NFZ adresowaną do najmłodszych i ich rodziców. "Mamy spokój, gdy wiemy, że dziecko jest zdrowe"

Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Kraina Zdrowych Dzieci w opolskim NFZ [fot. Daniel Klimczak]
Spore zainteresowanie pierwszą edycją Krainy Zdrowych Dzieci, organizowaną przez opolski NFZ. W ramach dzisiejszej (18.09) akcji można było bez wcześniejszej rejestracji skorzystać z porad specjalistów.
Pierwsze pomysły na organizację wydarzenia pojawiły się już 2 lata temu, jednak ich realizacja musiała zostać odłożona przez pandemię koronawirusa. Jak zauważa dyrektor opolskiego oddziału NFZ Robert Bryk, okres ten spowodował zwiększone zapotrzebowanie na dostęp do porad zdrowotnych, dlatego dzisiejsze działania okazały się jeszcze bardziej uzasadnione.

- Słaba dostępność do świadczeń, szczególnie dziecięcych spowodowała, że rodzice gremialnie tutaj przybyli. Jest to początek tak naprawdę, chcieliśmy sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie i już widzimy, że będzie to stałe wydarzenie, które będziemy powtarzać co 2, co 3 miesiące - zapowiada.

Jedną z atrakcji w ramach wydarzenia był dentobus, czyli mobilny punkt stomatologiczny, gdzie najmłodsi mogli poznać zasady właściwej higieny zębów, a w razie potrzeby także pozbyć się ubytków. Obsługująca punkt higienistka stomatologiczna Milena Marasek wskazuje, że choć wiedza w zakresie pielęgnacji jamy ustnej stale się zwiększa, to wciąż w tej kwestii pozostaje sporo do nadrobienia.

- Staramy się tak pracować z dziećmi, żeby wychodziły z uśmiechem. Dzieci mają uzębienie w różnym stanie. Widać, że jedne często odbywają wizyty u stomatologa, inne rzadziej, ale generalnie staramy się tłumaczyć rodzicom, jak ważna jest profilaktyka - tłumaczy.

Oprócz tego można było skorzystać między innymi z porad dietetyka, logopedy czy uzyskać informacje na temat karmienia piersią. Uczestnicy wydarzenia zdradzali, że tego typu akcje to dobra okazja do gruntownego sprawdzenia stanu zdrowia maluchów.

- Przede wszystkim to jest spokój rodziców, kiedy wiedzą, że ich dziecko jest zdrowe - mówi pani Magdalena.

- Oczywiście wady postawy i pomiar cukru u dziecka to jest najważniejsze, jak dla mnie. Tu jest na pewno szybciej, u specjalisty od wad postawy byliśmy kiedyś, ale 4 miesiące trzeba czekać - dodaje pani Justyna.

Dodajmy, że impreza była także okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tajników pracy policji czy straży pożarnej.
Robert Bryk
Milena Marasek
Uczestnicy wydarzenia

Wiadomości z regionu

2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej 2021-10-16, godz. 15:30 Pracownicy oświaty ponownie uczcili swoje święto na sportowo. W Grodkowie po raz 4. zorganizowano Bieg Belfra [ZDJ… Prawie 200 pracowników oświaty wzięło udział w dzisiejszym 'Biegu Belfra', który odbył się na ulicach Grodkowa. W ten sposób już po raz czwarty na sportowo… » więcej 2021-10-16, godz. 15:15 W opolskich lasach pojawiły się muflony. Skąd się wzięły? Mają charakterystyczne, duże rogi i są najmniejszym przedstawicielem dzikich owiec. Mowa o muflonach, które w naszym kraju najczęściej można spotkać w… » więcej 2021-10-16, godz. 13:30 Opole: na osiedlu AK powstał mural, który nie tylko ładnie wygląda, ale też chroni środowisko Nie tylko zdobi część bloku, ale także neutralizuje smog. Mowa o muralu, który powstał na osiedlu AK w Opolu na jednym z budynków przy ulicy Fieldorfa 12… » więcej 2021-10-16, godz. 12:30 Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To zajęcia nie tylko dla seniorów Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie… » więcej 2021-10-16, godz. 10:54 Raport MZ: ponad 3 tysiące nowych zakażeń w kraju. Opolszczyzna regionem z najmniejszym przyrostem liczby infekcji … 3236 nowych zakażeń, 2017 ozdrowień i 44 zgony. To bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »