Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-18, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek firmy Moderna [INFOGRAFIKA]

Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay]
Zdjęcie poglądowe [źródło: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay]
Koronawirus w Polsce - stan na 18 września [rys. Maciej Zieliński / PAP]
Koronawirus w Polsce - stan na 18 września [rys. Maciej Zieliński / PAP]
W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu wśród zakażonych patogenem z Chin.
Pozytywny wynik dały badania przeprowadzone u 4 mieszkańców Opola i powiatu nyskiego, 3 mieszkańców powiatu brzeskiego, a także 2 osób zamieszkujących powiat opolski i po jednym pacjencie z powiatów strzeleckiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego.

Pandemia spowodowała, że dostęp do fachowych porad w zakresie zdrowia dzieci był mocno utrudniony. Potwierdzeniem tego faktu może być wysoka frekwencja podczas dzisiejszej akcji Kraina Zdrowych Dzieci organizowanej przez opolski NFZ. Na zainteresowanych czekali między innymi dietetycy, specjaliści zajmujący się leczeniem wad postawy czy mobilny gabinet stomatologiczny. To pierwsza tego typu akcja, ale jej organizatorzy już zapowiadają, że będzie ona regularnie gościć w naszym regionie.

Najnowsze badania wykazały, że spośród trzech zatwierdzonych szczepionek przeciwko koronawirusowi w USA, najbardziej skuteczna jest produkowana przez firmę Moderna. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom publikując wyniki oparły się na ogólnokrajowym badaniu z udziałem ponad 3600 dorosłych osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 między marcem a sierpniem. Rezultaty analizy wykazały, że Moderna była skuteczna w 93 proc., szczepionka firmy Pfizer zapewniała 88 proc. ochronę przed hospitalizacją, a Johnson & Johnson 71 proc.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, ostatnia doba przyniosła w kraju 797 nowych zachorowań, 522 wyzdrowienia i 14 zgonów.

Obecnie w hospitalizowanych jest 980 osób z koronawirusem, z czego 110 wymaga podłączenia do respiratorów.

Do tej pory, wśród w pełni zaszczepionych odnotowano 12 505 zachorowań, co oznacza, że do infekcji koronawirusem doszło u 0,88 procent pacjentów, którzy przyjęli preparat. Do tej pory zmarło też 678 osób, które przyjęły szczepionkę, jednak zgony te nie są związane ze szczepieniem.


Koronawirus w Polsce - stan na 18 września [rys. Maciej Zieliński / PAP]
Koronawirus w Polsce - stan na 18 września [rys. Maciej Zieliński / PAP]

Wiadomości z regionu

2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej 2021-10-16, godz. 15:30 Pracownicy oświaty ponownie uczcili swoje święto na sportowo. W Grodkowie po raz 4. zorganizowano Bieg Belfra [ZDJ… Prawie 200 pracowników oświaty wzięło udział w dzisiejszym 'Biegu Belfra', który odbył się na ulicach Grodkowa. W ten sposób już po raz czwarty na sportowo… » więcej 2021-10-16, godz. 15:15 W opolskich lasach pojawiły się muflony. Skąd się wzięły? Mają charakterystyczne, duże rogi i są najmniejszym przedstawicielem dzikich owiec. Mowa o muflonach, które w naszym kraju najczęściej można spotkać w… » więcej 2021-10-16, godz. 13:30 Opole: na osiedlu AK powstał mural, który nie tylko ładnie wygląda, ale też chroni środowisko Nie tylko zdobi część bloku, ale także neutralizuje smog. Mowa o muralu, który powstał na osiedlu AK w Opolu na jednym z budynków przy ulicy Fieldorfa 12… » więcej 2021-10-16, godz. 12:30 Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To zajęcia nie tylko dla seniorów Trwa rekrutacja do ósmej edycji Akademii Młodych Serc na Politechnice Opolskiej. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie… » więcej 2021-10-16, godz. 10:54 Raport MZ: ponad 3 tysiące nowych zakażeń w kraju. Opolszczyzna regionem z najmniejszym przyrostem liczby infekcji … 3236 nowych zakażeń, 2017 ozdrowień i 44 zgony. To bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »