Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-30, 10:05 Autor: Roman Juranek

Opolanie pomagają grupie uchodźców z Afganistanu przebywających w ośrodku w Suchym Borze

zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
Wciąż jednak potrzebne są pieniądze m.in. na leki - apelują organizatorzy wsparcia. - Zalała nas fala, tsunami darów - powiedziała w Radiu Opole Joanna Kasprzak-Dżyberti. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiła o pomocy dla uchodźców z Afganistanu, którzy zostali umieszczeni w ośrodku w Suchym Borze.
- Proszę mi wierzyć, przerzuciliśmy wczoraj dwie tony rzeczy, tony. To po prostu jest niewiarygodna ilość rzeczy. W pierwszej kolejności od naszych mieszkańców. W piątek od samego rana już były rzeczy naszych mieszkańców, żeby tych naszych uchodźców ubrać od rana, a potem już nieustający strumień - torba za torbą, walizki, rzeczy, cały czas, dlatego już w sobotę wstrzymaliśmy przyjmowanie darów.

- Cały czas potrzebna jest jednak pomoc finansowa i o nią prosimy. Musimy kupować m.in. leki - tłumaczy prezes. - Uchodźcy potrzebują też lekarzy specjalistów - dodał sołtys Suchego Boru Andrzej Nowak.

- Rozmawiałem z doktor, która ich badała. Powiedziała, że mają drobne infekcje, które im nie zagrażają, ale potrzebują specjalistów: stomatologów, okulistów. Trzeba by ich było "przejrzeć" dokładnie pod względem medycznym.

- Uchodźcy są bardzo wdzięczni za każdą pomoc - podsumowali goście "Porannej Loży Radiowej". Obecnie w ośrodku w Suchym Borze przebywa około 30 dzieci. W drugim ośrodku na Opolszczyźnie przebywa około 50 osób, także z małymi dziećmi.
Joanna Kasprzak-Dżyberti
Andrzej Nowak

Wiadomości z regionu

2022-12-01, godz. 20:30 Stroiki, ozdoby i zbiórka fantów. Dzieci z PSP 11 w Opolu pomagają potrzebującym Uczniowie PSP nr 11 Opolu ruszyli z przedświąteczną pomocą dla potrzebujących. Młodzież zebrała książki i zabawki dla najmłodszych podopiecznych fundacji… » więcej 2022-12-01, godz. 20:30 Wątpliwości ws. likwidacji izby wytrzeźwień. Pijani będą obciążać SOR-y? Przypomnijmy, decyzją władz Opola od 1 kwietnia przyszłego roku izba wytrzeźwień przy ul. Oświęcimskiej przestanie działać. Pojawiają się jednak głosy… » więcej 2022-12-01, godz. 20:22 Ciężarówka stoczyła się ze skarpy wiaduktu w Dąbrowie Dziś (01.12) kilka minut po godz. 19:00 w Dąbrowie, w powiecie opolskim, samochód ciężarowy wypadł z drogi, stoczył się ze skarpy wiaduktu, a następnie… » więcej 2022-12-01, godz. 19:42 Pacjenci z Ukrainy dotarli do Opola. Tu będą leczyli rany powstałe na skutek wojny Pięcioro pacjentów ze szpitali z ogarniętej wojną Ukrainy dotarło późnym popołudniem specjalnym pociągiem do Opola. Leczenie dokończą w szpitalach działających… » więcej 2022-12-01, godz. 18:30 Seniorzy rozmawiali z naukowcami o swoim dobrostanie. "Wiele jest do zrobienia" Jak zachęcić seniora do aktywności, uczestniczenia w zajęciach oraz jak sprawić, aby czuł się dobrze w naszym społeczeństwie? Między innymi na takie… » więcej 2022-12-01, godz. 17:15 300 uczniów z całego regionu otrzymało stypendia Stypendia mają być wsparciem dla uczniów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, a jednocześnie mają trudną sytuację materialną. Każdy uczeń… » więcej 2022-12-01, godz. 16:59 Oszczędzanie w opolskich szkołach. "Redukujemy oświetlenie" [FILM] Żarówki ledowe, gaszenie światła, obniżanie temperatury w pomieszczeniach. To tylko niektóre ze sposobów na oszczędności w związku z prognozowanymi wysokimi… » więcej 2022-12-01, godz. 16:42 Nowe komputery trafią do Głogówka Gmina Głogówek rozstrzygnęła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, sfinansowanego w całości w ramach programu ''Cyfrowa gmina''. Samorząd przeznaczy… » więcej 2022-12-01, godz. 16:30 Protest przed siedzibą NBP w Opolu. Pan Janusz stracił duże pieniądze Mieszkaniec Nysy stracił 210 tysięcy złotych i dziś (01.12) protestował przez siedzibą Narodowego Banku Polskiego w Opolu. » więcej 2022-12-01, godz. 15:29 Opolski sanepid edukuje o HIV i AIDS. "Jeszcze wiele rzeczy do zrobienia" - Wciąż jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w kwestii edukacji HIV, nie tylko wśród młodych osób - mówi Aneta Anioł z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »