Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-30, 10:05 Autor: Roman Juranek

Opolanie pomagają grupie uchodźców z Afganistanu przebywających w ośrodku w Suchym Borze

zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
zbiórka darów dla uchodźców z Afganistanu [fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór]
Wciąż jednak potrzebne są pieniądze m.in. na leki - apelują organizatorzy wsparcia. - Zalała nas fala, tsunami darów - powiedziała w Radiu Opole Joanna Kasprzak-Dżyberti. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór, mówiła o pomocy dla uchodźców z Afganistanu, którzy zostali umieszczeni w ośrodku w Suchym Borze.
- Proszę mi wierzyć, przerzuciliśmy wczoraj dwie tony rzeczy, tony. To po prostu jest niewiarygodna ilość rzeczy. W pierwszej kolejności od naszych mieszkańców. W piątek od samego rana już były rzeczy naszych mieszkańców, żeby tych naszych uchodźców ubrać od rana, a potem już nieustający strumień - torba za torbą, walizki, rzeczy, cały czas, dlatego już w sobotę wstrzymaliśmy przyjmowanie darów.

- Cały czas potrzebna jest jednak pomoc finansowa i o nią prosimy. Musimy kupować m.in. leki - tłumaczy prezes. - Uchodźcy potrzebują też lekarzy specjalistów - dodał sołtys Suchego Boru Andrzej Nowak.

- Rozmawiałem z doktor, która ich badała. Powiedziała, że mają drobne infekcje, które im nie zagrażają, ale potrzebują specjalistów: stomatologów, okulistów. Trzeba by ich było "przejrzeć" dokładnie pod względem medycznym.

- Uchodźcy są bardzo wdzięczni za każdą pomoc - podsumowali goście "Porannej Loży Radiowej". Obecnie w ośrodku w Suchym Borze przebywa około 30 dzieci. W drugim ośrodku na Opolszczyźnie przebywa około 50 osób, także z małymi dziećmi.
Joanna Kasprzak-Dżyberti
Andrzej Nowak

Wiadomości z regionu

2021-12-07, godz. 22:00 W środę rozbłyśnie oleska iluminacja świąteczna. Będą nowe elementy, do tego pierniki, herbata z miodem i świąteczna… Uruchomienie świątecznej iluminacji zaplanowano na jutrzejszy (08.12) wieczór w Oleśnie. Początek o 19:00 na Rynku. » więcej 2021-12-07, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziło się blisko 500 osób. Zmarło 22 chorych. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało… 484 zakażenia koronawirusem i śmierć 22 osób potwierdzono dziś (07.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19… » więcej 2021-12-07, godz. 20:55 Od przychylnej opinii UOKiK zależą niższe podatki dla małych firm w gminie Głuchołazy Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił burmistrz Głuchołaz. Jego wniosek dotyczy zaopiniowania możliwości takiego zróżnicowania podatku… » więcej 2021-12-07, godz. 19:45 Polarny ekspres, czyli świąteczne dekoracje w Kędzierzynie-Koźlu Polarny express - tak najmłodsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nazywają lokomotywę stojącą przy dworcu kolejowym. W świątecznej iluminacji prezentuje się… » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Aktywni wolontariusze z Opola wyróżnieni podczas gali. "To są ludzie, którzy robią rzeczy dobre" Podczas Gali Wolontariatu w Teatrze Ekostudio wyróżniono najbardziej aktywnych społeczników z Opola. Gala jest formą podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych… » więcej 2021-12-07, godz. 19:00 Blisko jedna trzecia szkół w regionie pracuje inaczej niż stacjonarnie. Decyzją ministra zdrowia nauka zdalna dla wszystkich… Ministerstwo Zdrowia wprowadza naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Decyzja jest spowodowana wciąż utrzymującą… » więcej 2021-12-07, godz. 18:30 Główna brama na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu oddana do użytku. Została oczyszczona i naprawiona Kamienne powierzchnie oczyszczone, elementy ozdobne wypolerowane, a ubytki uzupełnione. XVI-wieczna brama Zamku Piastów Śląskich w Brzegu ponownie dostępna… » więcej 2021-12-07, godz. 17:36 Ktoś próbował przemycić w liście narkotyki do kluczborskiego więzienia. Próba udaremniona Kolejna próba przemytu narkotyków do Zakładu Karnego w Kluczborku. » więcej 2021-12-07, godz. 17:05 Kolejne zakażenia w opolskich szkołach i przedszkolach. 562 uczniów z Opola skierowanych na kwarantannę Opolski ratusz informuje o kolejnych przypadkach COVID-19 w placówkach oświatowych w stolicy regionu. Po wykryciu zakażenia koronawirusem u 17 uczniów i 5… » więcej 2021-12-07, godz. 16:46 Kluczborscy radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza Kielara. To obowiązek po nowelizacji ustawy Rada Miejska w Kluczborku przyjęła uchwałę o podwyżce dla burmistrza Jarosława Kielara. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »