Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-05, 14:25 Autor: Witold Wośtak

Likwidacja 15 podatków, bon edukacyjny i bon zdrowotny. Posłowie Konfederacji przekonywali w Opolu do swojego programu

Konferencja prasowa posłów Konfederacji w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa posłów Konfederacji w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Program "Polska na nowo" był tematem rozmów posłów Konfederacji z mieszkańcami Opola.
To końcówka ponad miesięcznej trasy wokół Polski, gdzie parlamentarzyści mówią o swojej odpowiedzi na "Polski Ład" Prawa i Sprawiedliwości oraz rozdają wydrukowany program.
Przekonują, że znają sposób na - jak to określają - wydobycie kraju z zapaści pod kątem gospodarczym, ochrony zdrowia i systemu edukacji.

- Po pierwsze chcemy likwidacji 15 zbędnych podatków, między innymi opłaty paliwowej i podatku cukrowego - mówi poseł Robert Winnicki.

- Po drugie bon edukacyjny. Mówimy o tym, że pieniądze powinny iść za uczniem. Lokalne stowarzyszenia rodziców powinny mieć większe prawo do zakładania własnych szkół. Rodzice powinni mieć możliwość wyboru dobrej szkoły, a nie jednolicie kiepskiego nauczania, z którym często mamy niestety do czynienia w szkolnictwie publicznym.

Z kolei poseł Dobromir Sośnierz krytykował na konferencji prasowej lockdowny w Europie. - To działa wyłącznie wtedy, jeśli jest realizowane bardzo konsekwentnie - przekonuje.

- Przykładem są Chiny, czyli jedyny kraj, któremu udało się wyeliminować zarazę dzięki zamykaniu ludzi w domach. To było przeprowadzone jednak bardzo drastycznie i nie sądzę, że w Europie bylibyśmy w stanie spawać ludziom drzwi od domu. Bez takiego podejścia lockdown jest nieskuteczny i jedynie rozwleka chorobę, zamiast ją zwalczać. Cała Europa została w tyle za Azją. Tam stosowano różne metody, ale wszystkie okazały się znacznie skuteczniejsze.

Trzecim filarem programu "Polska na nowo" jest bon zdrowotny. Według Konfederacji, składki powinny płynąć do różnych funduszy, co wyeliminowałoby monopol NFZ. Konkurencyjność miałaby przynieść pozytywny efekt.
Robert Winnicki
Dobromir Sośnierz

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »