Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-08-02, 19:54 Autor: Katarzyna Doros

Właścicielka pseudohodowli moskiewskich stróżujących z Rogalic skazana nieprawomocnie przez brzeski sąd. Kobieta dostała 4-letni zakaz posiadania zwierząt

Interwencja w Rogalicach [mat. TOZ Opole]
Interwencja w Rogalicach [mat. TOZ Opole]
64 psy rasy moskiewski stróżujący odebrano z pseudohodowli w Rogalicach. Interwencja TOZ [fot. TOZ Opole]
64 psy rasy moskiewski stróżujący odebrano z pseudohodowli w Rogalicach. Interwencja TOZ [fot. TOZ Opole]
Sąd Rejonowy w Brzegu uznał, że właścicielka pseudohodowli w Rogalicach, skąd w październiku 2020 roku interwencyjnie odebrano 64 psy rasy moskiewski stróżujący, znęcała się nad zwierzętami. Kobieta została skazana w trybie nakazowym, to oznacza, że sąd orzekł karę grzywny na rzecz TOZ oraz 4-letni zakaz posiadania zwierząt. Z tym ostatnim nie zgadzają się wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
- Decyzją sądu 64 psy nie wrócą już do właścicielki pseudohodowli - mówi Aleksandra Czechowska, rzecznik prasowy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. - To, co nas nie satysfakcjonuje, to zbyt krótka kara w odniesieniu do zakazu posiadania zwierząt, bo tutaj sąd wymierzył tylko cztery lata, więc złożyliśmy zaskarżenie tego wyroku. Będziemy się domagać 15-letniego zakazu, ponieważ te psy, które do dzisiaj przebywają w różnych domach tymczasowych do tej pory mają problemy z psychiką, boją się człowieka. Pani Barbara podczas posiedzenia administracyjnego przyznała, że nadal nie widzi problemu w tym, w jakim stanie były zwierzęta i gdzie były przetrzymywane.

Przypomnijmy, wójt gminy Lubsza od ponad 2 lat nie zgadzał się na prowadzenie nielegalnej hodowli. Wolontariusze, którzy brali udział w kilkunastogodzinnej interwencji relacjonowali, że zwierzęta były głodne, zaniedbane, pozbawione dostępu do wody i dziennego światła.

Dodajmy, że w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu przebywają jeszcze 3 psy rasy moskiewski stróżujący, które czekają na domy tymczasowe.
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 16:25 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »