Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-13, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

TOZ Opole szuka domów tymczasowych dla ostatnich 3 moskiewskich psów stróżujących odebranych z Rogalic

Moskiewskie psy stróżujące odebrane z pseudohodowli w Rogalicach [fot. TOZ Opole]
Moskiewskie psy stróżujące odebrane z pseudohodowli w Rogalicach [fot. TOZ Opole]
Moskiewskie psy stróżujące odebrane z pseudohodowli w Rogalicach [fot. TOZ Opole]
Moskiewskie psy stróżujące odebrane z pseudohodowli w Rogalicach [fot. TOZ Opole]
- Sytuacja psów moskiewskich stróżujących, które interwencyjnie zostały odebrane z pseudohodowli w Rogalicach wydaje się być opanowana. Ale szukamy trzech domów tymczasowych - informuje Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu. Przypomnijmy, w połowie października 2020 roku wolontariusze odebrali w sumie 64 psy. Zwierzęta miały być wychudzone, głodne, pozbawione dostępu do wody i dziennego światła.
- Szukamy domów odpowiedzialnych, które zaopiekują się psami po traumie, po przejściach - mówi Aleksandra Czechowska. - Wszystkie psy, które dotąd trafiły do domów tymczasowych są potwornie przelęknione, boją się ciemności, boją się człowieka, boją się dźwięku miski. To jest naprawdę bardzo duża nauka dla nas wszystkich, w jaki sposób można złamać silną psychikę tych psów. My pracujemy z tymi psami, później domy tymczasowe przenoszą tę opiekę, pracę do siebie. Zostały nam już tylko trzy psy, którym chcemy znaleźć domy tymczasowe. Co ważne, one fantastycznie odnajdują się w domach z innymi psami, z innymi zwierzętami.

- Były 64 psy, każdy z nich miał obdukcję, natomiast nie wiem nic, żeby sprawa właścicielki pseudohodowli posunęła się do przodu - dodaje Aleksandra Czechowska.

Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »