Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-28, 11:06 Autor: A. Stefaniak/M. Chałupnik/P. Wójtowicz

Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach. Rusza ewakuacja mieszkańców, będą utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA]

Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Archiwum niewybuch w Kopicach [fot. facebook/ slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Archiwum niewybuch w Kopicach [fot. facebook/ slawomirklosowskiwojewodaopolski]
A tak wygląda dziura po detonacji bomby lotniczej znalezionej w Kopicach w czerwcu [fot. 1. Brzeski Pułk Saperów]
A tak wygląda dziura po detonacji bomby lotniczej znalezionej w Kopicach w czerwcu [fot. 1. Brzeski Pułk Saperów]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
6 zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do Kopic, gdzie jak poinformował nas słuchacz znowu znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej.
Znalezisko potwierdził dyżurny opolskiej straży. Choć mowa jest już o kilku niewybuchach. Przy drodze wojewódzkiej 385 prowadzone są prace remontowe. Straż informuje, że będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców okolicznych domów, a przejazd przez Kopice będzie utrudniony.

W drodze na miejsce jest patrol saperów.

- Sądząc po pierwszych oznakach, prawdopodobnie będzie to bomba lotnicza o wysokim wagomiarze - mówi porucznik Paweł Romek, rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów. - Możliwe, że to znowu będzie wagomiar 250 kilogramów, który może duże spustoszenia sprawiać. Na pewno będzie zarządzona ewakuacja około 200-metrowym zasięgu.

Przypomnijmy, 30 czerwca również znaleziono tam niewybuch. Była to bomba lotnicza. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła.

Na czas remontu 385 wprowadzony jest zakaz przejazdu przez Kopice. Obowiązuje objazd przez DK 46 i drogę wojewódzką 401, czyli przez Pakosławice.

AKTUALIZACJA godz.12:30

Mieszkańcy kilkunastu domów w Kopicach zostali ewakuowani z powodu znalezienia w pobliżu niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko ujawniono przed południem. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej oraz policja.

- Zabezpieczona została również strefa niebezpieczna, która wynosi około 150 metrów - informuje młodszy aspirant Marek Zagórski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

- Do zdarzenia zadysponowaliśmy trzy jednostki JRG Grodków i trzy zastępy OSP. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań, wyznaczono strefę niebezpieczną. Ewakuowano łącznie 37 osób z 15 budynków mieszkalnych. W chwili obecnej strażacy z policją czekają na przybycie patrolu saperskiego - dodaje Zagórski.

AKTUALIZACJA 14:00

Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach.
por. Paweł Romek, rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.
młodszy aspirant Marek Zagórski

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W niedzielę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali… » więcej 2021-09-24, godz. 10:57 Raport MZ: 813 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, w tym 13 na Opolszczyźnie W Polsce zmarło 14 chorych z COVID-19, w tym 12 osób miało też inne schorzenia. Najwięcej nowych infekcji rozpoznano w województwie lubelskim (132), najmniej… » więcej 2021-09-24, godz. 10:30 Nowoczesny wideogastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny gastroskop trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie podarowane przez firmę Weegree uzupełniło wyposażenie szpitalnej… » więcej 2021-09-24, godz. 09:00 Niedzielna msza będzie okazją do zaszczepienia się w czterech parafiach Brzegu i powiatu namysłowskiego Cztery parafie z Brzegu i powiatu namysłowskiego zorganizują w najbliższą niedzielę (26.09) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-09-24, godz. 08:00 Wrota największej śluzy w Polsce powstają w Krapkowicach. "Wymiary są olbrzymie" [ZDJĘCIA] W krapkowickim POM-ie powstają wielkogabarytowe elementy wrót oraz mosty, które będą tworzyć śluzę na przekopie Mierzei Wiślanej. Nad Bałtykiem rozpoczął… » więcej 2021-09-24, godz. 07:45 Uwaga na kolejną metodę oszustw! Tym razem na... SMS informujący o nałożeniu kwarantanny Przed takimi fałszywymi SMS-ami ostrzega Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo to fałszywki i próba wyłudzenia danych. » więcej 2021-09-23, godz. 21:20 Kędzierzyn-Koźle: chcesz dostać mieszkanie komunalne? Wyremontuj je Ruszył projekt „Mieszkanie do remontu-urządź się po swojemu” w Kędzierzynie-Koźlu. Są to przestronne i wolne powierzchnie, które tylko czekają na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »