Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-28, 17:48 Autor: Piotr Wójtowicz

Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów

W Kopicach znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
W Kopicach znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
W Kopicach podczas przebudowy DW 385 znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
W Kopicach podczas przebudowy DW 385 znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
W Kopicach znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
W Kopicach znaleziono kolejny niewybuch [fot.P.Wójtowicz]
Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację w centrum miejscowości natknęli się na 50-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Po wezwaniu przybyłe na miejsce służby przeprowadziły ewakuację, po czym saperzy wywieźli niebezpieczny ładunek. Dodajmy, że w ciągu miesiąca mieszkańcy Kopic trzeci raz byli ewakuowani ze swoich domów w związku z odkrytymi niewybuchami.
- Po prostu pracownicy odkopali bombę, a później była panika - relacjonuje mieszkanka centrum miejscowości Marta Migała - Musieliśmy szybko uciekać, żeby się nic nie stało -
- Jak też zaglądałam tam do dziury, natomiast ona była na wierzchu - uzupełnia kolejna z mieszkanek, która dodaje: - Operator koparki chyba sam nawet nie wiedział, że ma bombę w łyżce.

- To już trzeci raz - wylicza alarmy bombowe mieszkaniec Kopic. - Wówczas nie ma dyskusji, przyjeżdża straż pożarna i natychmiast należy opuści domy. Zapisywali nawet, ile osób wychodzi z domu. Mieszkańcy Kopic zwracają uwagę, że tego typu alarmy to dla nich nic nowego. - Podczas pierwszego, czy drugiego alarmu to w szkole panie kucharki przygotowały posiłki, a część ewakuowanych nawet spała w szkole - uzupełnia kolejna z rozmówczyń.

Dodajmy, że podczas poprzedniego alarmu drogowcy odkopali 250-kilogramową bombę lotniczą. Mieszkańcy podejrzewają, że to nie ostatnie tego typu znalezisko na terenie ich miejscowości. Dodajmy, że choć utrudnienia związane z odnalezieniem i usunięciem pocisku ustały, to Kopice nadal pozostają nieprzejezdne w związku z wcześniej wymienionym remontem drogi.
Alarm bombowy w Kopicach

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »