Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-23, 16:56 Autor: Kacper Śnigórski

Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijanemu

Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. Marcin Skomudek]
Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. Marcin Skomudek]
Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. słuchacz]
Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. słuchacz]
Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. słuchacz]
Prokuratura oskarżyła byłego wiceministra Andrzeja B. o jazdę po pijaku [fot. słuchacz]
Kluczborska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu wiceministrowi Andrzejowi B., któremu zarzuca jazdę pod wpływem alkoholu. Według ustaleń śledczych były przewodniczący rady powiatu kluczborskiego 8 listopada ubiegłego roku wsiadł do samochodu z ponad 2 promilami alkoholu we krwi.
- Policjanci znaleźli Andrzeja B. w samochodzie, który był w rowie na trasie pomiędzy miejscowościami Bażany - Jasienie - mówi rzecznik opolskiej prokuratury, Stanisław Bar.

- W złożonym wówczas oświadczeniu oskarżony podał, że tego dnia spożył ćwierć litra wódki. W toku przesłuchania w charakterze podejrzanego Andrzej B. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu - dodaje prokurator Bar.

Andrzej B. wyjaśniał, że alkohol zaczął pić dopiero po tym, jak wpadł do rowu, a znalazł się w nim, bo na drogę wyskoczyła sarna. Prokurator nie uwierzył w te tłumaczenia.

- Prokurator wskazał, że droga, gdzie znaleziono Andrzeja B. była wcześniej patrolowana przez policjantów, którzy nie widzieli żadnego samochodu w rowie. Ponadto oświadczenia oskarżonego w trakcie badania na obecność alkoholu oraz przy zatrzymaniu wskazują na to, że pił alkohol, zanim zdecydował się na jazdę - mówi prokurator Bar.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Kluczborku. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
Stanisław Bar cz.1
Stanisław Bar cz.2

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Raport MZ: 8 nowych infekcji COVID-19 w regionie i 917 w całej Polsce. W kraju zmarło 20 zakażonych osób 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 09:30 KOWR zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Rodzinny w Miechowej. Przygotowano wiele atrakcji Degustacja polskiej żywności, stoiska z lokalnymi produktami czy animacje dla dzieci. To tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców regionu w… » więcej 2021-09-25, godz. 09:15 "Spisowa noc" dla wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili spisowego obowiązku 30 września Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się. Choć Opolszczyzna jest w krajowej czołówce, gdy mowa o spisowej frekwencji… » więcej 2021-09-25, godz. 08:18 Trwa głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola W tym roku do rozdysponowania jest rekordowa kwota ponad 6 milionów złotych. Zakwalifikowały się 84 projekty, 60 to projekty dzielnicowe a 24 ogólnomiejs… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »