Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-21, 18:32 Autor: Kacper Śnigórski

Tym razem był windykatorem, detektywem i inwestorem. Kolejna odsłona procesu opolskiego "Tulipana"

Kolejna odsłona procesu opolskiego "Tulipana". Tym razem był windykatorem, detektywem i inwestorem [fot. Kacper Śnigórski]
Kolejna odsłona procesu opolskiego "Tulipana". Tym razem był windykatorem, detektywem i inwestorem [fot. Kacper Śnigórski]
W opolskim sądzie okręgowym odbyła się kolejna rozprawa w procesie Piotra K., czyli opolskiego "Tulipana", który miał oszukać ponad 100 osób na prawie 2 miliony złotych. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak uwiódł zakonnicę, a następnie pożyczał od niej pieniądze na inwestycje, których nigdy nie zrealizował.
Na dzisiejszej rozprawie, wśród świadków pojawiły się kolejne kobiety, które oskarżony miał oszukać.

Jednym ze świadków była kobieta, która pracowała jako taksówkarka. Odbierała oskarżonego z kasyna, chciał pojechał do Sobótki. Wymienili się numerami, aby ostatecznie się spotkać. W tym wypadku Piotr K. był detektywem, pomagał dzieciom w fundacji i potrzebował pieniędzy na przetarg. Kobieta wzięła kredyt, pożyczyła oskarżonemu, bo miała dostać dużo pieniędzy w zamian. Ale wtedy - niemal jak w każdym innym przypadku - oskarżony zadzwonił i powiedział, że potrzebuje więcej, bo inaczej tamto przepadnie. Łącznie straciła 50 tysięcy złotych.

Kobieta opowiedziała również o swojej znajomej, właścicielce pensjonatu, która miała problem z wykonawcą jednej z usług. Tutaj oskarżony też zaoferował pomoc.

Na sali rozpraw pojawiła się także kobieta, którą oskarżony znał z siłowni. Piotr K. tym razem był inwestorem. Obiecał duży zysk, ale pieniądze - według relacji kobiety - zniknęły.

Według aktu oskarżenia mężczyzna miał również oszukiwać podając się za komornika sądowego, obiecując wygraną w przetargu, ułatwiając zakup mieszkania, załatwiając rozbiórkę hali czy przy rzekomej naprawie myjni parowej. Nie przyznał się do winy.

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »