Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-21, 15:30 Autor: Kacper Śnigórski

Była zakonnica zeznawała w procesie opolskiego "Tulipana"

Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
Trwa proces opolskiego "Tulipana". Zeznawała była zakonnica [fot. Kacper Śnigórski]
W opolskim sądzie okręgowym trwa proces Piotr K., czyli opolskiego "Tulipana", który miał oszukać ponad 100 osób na prawie 2 miliony złotych. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak uwiódł zakonnicę, a następnie pożyczał od niej pieniądze na inwestycje, których nigdy nie zrealizował. To właśnie dzięki działaniom byłej zakonnicy Urszuli K. oskarżonego udało się załapać, a po opublikowanie jego wizerunku, do prokuratury zgłosiło się ponad 100 osób z całego kraju.
Urszula K. pieniądze dla Piotra K wybierała z konta dobrzeńskiego DPS-u. Miało to być blisko pół miliona złotych. Dzisiaj kobieta była świadkiem w procesie "Tulipana".

- Poznałam go w pociągu, zaczął opowiadać mi o tym, jak stracił swoje dziecko - zeznawała Urszula K.

- Powiedziałam mu, że jak będzie potrzebował pomocy, to mogę dać mu swój numer telefonu. On napisał mi smsa, że bierze mnie w opiekę osobistą od tego dnia... jakieś takie bzdury. Przyjechał do Dobrzenia, ale nie chcę mówić o szczegółach, bo są dla mnie bardzo bolesne - mówiła pokrzywdzona w tym procesie Urszula K.

- Wtedy poprosił mnie o pierwszą pożyczkę. Ja mu ją dałam, ale do wszystkich spisywałam umowy - dodała Urszula K.

- Następnie posypała się lawina kolejnych pożyczek. Na umowach był termin 7 czy 14 dni i gdy prosiłam, żeby mi to oddał, bo to nie były moje pieniądze nawet, to pojawiał się element zastraszania. Krzyczał, że jak nie pożyczysz, to wszystko tamto przepadnie - zeznawała Urszula K.

Ostatnie rozmowy z oskarżonym Urszula K. już nagrywała, współpracowała z policją. Kobieta nie pojawiła się w sądzie, tylko przedstawiła swoje zeznania przez internet.

Urszula K., która opuściła już zakon, za swoje zachowanie została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ma również oddać skradzione pieniądze. Natomiast Piotrowi K. grozi do 15 lat więzienia. Większość pieniędzy przegrał w kasynie.
Urszula K.

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »