Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-13, 14:49 Autor: Grzegorz Frankowski

Kampania społeczna w Głubczycach. Jak bezpiecznie poruszać się w internecie

Kampania społeczna w Głubczycach - [fot: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Aktywni"]
Kampania społeczna w Głubczycach - [fot: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Aktywni"]
W ramach kampanii społecznej – "Bezpiecznie i twórczo w internecie " Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Aktywni" w Głubczycach przeprowadziło szkolenie dla mieszkańców dot. bezpieczeństwa finansowego w sieci.
Postępująca cyfryzacja stwarza z jednej strony nowe możliwości i udogodnienia, ale równolegle zwiększa możliwości cyberataków na nasze finanse.

- Zagrożeń w sieci jest bardzo dużo – mówi Marcin Grabuńczyk, prezes stowarzyszenia. - Musimy zwrócić uwagę szczególnie przy dokonywaniu płatności finansowych. Musimy sprawdzić, czy jesteśmy na właściwej stronie banku, czy ten bank posiada właściwe zabezpieczenia, czy jest kłódka zielona przy adresie. Mogę powiedzieć tak, że najsłabszym ogniwem zawsze jest człowiek. Nie technologia, ale człowiek. Wbrew wszystkiemu, co się sam dziwiłem i dalej dziwię, że ludzie płacą mandaty, które nigdy nie otrzymali.

Na spotkaniu zostały miedzy innymi omówione zasady, których praktykowanie minimalizuje ryzyko kradzieży naszych pieniędzy. Omówiona została też kwestia, jak bezpiecznie płacić w internecie.

Kolejne tego typu spotkanie planowane jest na przełom września i października.
Marcin Grabuńczyk

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »