Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-24, 10:00 Autor: Krzysztof Rapp, Katarzyna Plewnia

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej po burzach w regionie. W Opolu spadło ponad 20 litrów wody na m2 [ZDJĘCIA]

Podtopienia w powiecie opolskim foto: Mario
Podtopienia w powiecie opolskim foto: Mario
Zalana ul. Korfantego po nocnej ulewie foto: P.Wojtowicz
Zalana ul. Korfantego po nocnej ulewie foto: P.Wojtowicz
Do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej. Stacja meteo w Opolu informuje, że w Opolu spadło ponad 20 litrów wody na metr kwadratowy.
Do godz. 6:00 opolscy strażacy odnotowali kilkanaście wyjazdów związanych z usuwaniem skutków burz. Pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanych posesji i piwnic zaczęły napływać około godz. 3:50 w nocy. O szczegółach mówi kpt. Damian Skowroński z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

- Głównie w powiatach nyskim, brzeskim, oleskim oraz opolskim - dotyczą one powalonych drzew na drodze, zalanych piwnic oraz posesji. Powalone drzewa na drodze są w miejscowościach Kubice, Jędrzychów. Zalane piwnice w miejscowościach Praszka, Regulice, Skorochów oraz Opole. Łącznie odnotowaliśmy 16 takich zdarzeń - powiedział kpt. Skowroński.

Jak informują strażacy nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA: na godz. 6:30

45 zdarzeń odnotowali już opolscy strażacy w związku z usuwaniem skutków ulewnych deszczów i burz, które przechodzą nad regionem. Najwięcej interwencji było w powiatach opolskim i nyskim - po 7, 5 w powiecie oleskim, a 3 w brzeskim. Łącznie do działań zadysponowano dotychczas 11 zastępów zawodowej straży pożarnej i 19 ochotniczej.

AKTUALIZACJA: g. 07:20
Woda zalewa dom jednorodzinny w Jełowej, zalane są też piwnice budynku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Katowickiej i przedszkole na Nysy Łużyckiej w Opolu. W stolicy regionu na ul. 11 Listopada od uderzenia pioruna zapaliło się drzewo. Jak informują strażacy na razie nie ma doniesień by ktoś w tych zdarzeniach bezpośrednio ucierpiał.

AKTUALIZACJA: g. 07:40

Kolejne interwencje podejmują opolscy strażacy w związku z usuwaniem skutków deszczów i burz w regionie. Liczba wszystkich dotychczasowych zdarzeń to 57, najwięcej - 29 odnotowano w powiecie opolskim, w oleskim 13, w nyskim 8, w brzeskim 4, a w powiatach głubczyckim, kluczborskim i namysłowskim po 1 interwencji.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Oleśnie. Przy ul. Słowackiego miało zerwać dach z budynku wielorodzinnego. Jak duża połać została uszkodzona na razie nie wiadomo, strażacy dojeżdżają na miejsce.

Do 65 wzrosła liczba interwencji opolskich strażaków w związku z burzami i ulewnymi deszczami. Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach: opolskim, oleskim, nyskim i brzeskim.
kpt. Damian Skowroński, Państwowa Straż Pożarna w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-08-04, godz. 14:19 List z "wkładką" nie dotarł do odbiorcy. Przesyłkę zatrzymał wychowawca 6-stronicowy list z przepisami dotyczącymi ograniczeń pandemicznych nadany do jednego z osadzonych w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich przykuł uwagę… » więcej 2021-08-04, godz. 13:00 Polityka mieszkaniowa, zdrowotna, rozwój opieki nad najmłodszymi, przyjazny rynek pracy. To mają być filary Strategii… Opolszczyzna, obok województwa świętokrzyskiego jest na szarym końcu demograficznym. W naszym regionie rodzi się najmniej dzieci, a społeczeństwo szybko… » więcej 2021-08-04, godz. 12:38 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 12:22 Wyszedł z więzienia, cztery razy napadł i okradł tego samego mężczyznę. 54-latek szybko może wrócić "za krat… Czterokrotnie został napadnięty i okradziony przez tego samego napastnika. W połowie lipca do jednego z opolskich komisariatów zgłosił się 84-latek, który… » więcej 2021-08-04, godz. 10:55 Biegi Tropem Wilczym 15 sierpnia w pięciu opolskich miastach. Trwają zapisy W pięciu opolskich lokalizacjach 15 sierpnia zostanie zorganizowany 'Bieg Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych. '. Termin wydarzenia ze względu na… » więcej 2021-08-04, godz. 10:53 Raport MZ: 3 nowe infekcje COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 4 zgony i 164 zakażenia 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 10:15 Trwają konsultacje Strategii Demograficznej 2040. Dziś debata z udziałem opolskich samorządówców Samorządy oczekują na propozycje rządu, same też prowadzą działania na rzecz większej dzietności. » więcej 2021-08-04, godz. 09:15 Granat w paczce w siedzibie firmy kurierskiej przy ul. Partyzanckiej w Opolu? [AKTUALIZACJA] W jednej z firm kurierskich przy ulicy Partyzanckiej w Opolu znaleziono granat bez zawleczki. Tak wynikało z pierwszych informacji, do jakich dotarł nasz reporter… » więcej 2021-08-04, godz. 07:15 Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Nie tylko w lesie i przy drodze, także na opuszczonej posesji Są zostawiane w lesie, przy ruchliwych drogach czy na opuszczonej posesji. Latem wraca problem porzucanych psów i kotów. Zdaniem wolontariuszy Towarzystwa Opieki… » więcej 2021-08-04, godz. 07:00 Strzelce Opolskie: są pierwsze wyniki prac ekshumacyjnych - więźniów chowano nago, trumny wrzucano jak popadnie [Z… Po tygodniu od rozpoczęcia prac ekshumacyjnych na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich odkryto kilkadziesiąt jam grobowych, pochodzących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »