Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-24, 10:40 Autor: Krzysztof Rapp, Katarzyna Plewnia

Burze na Opolszczyźnie: deszczu spadło tyle, ile zwykle pada w ciągu trzech tygodni

Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Podtopienia po ulewach w Opolu foto: Mario
Od 15 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy powierzchni spadło dziś (24.06) w regionie w czasie zaledwie dwóch porannych burz - informuje stacja meteorologiczna w Opolu. Strażacy byli wzywani do ponad 80 zdarzeń będących rezultatem ulewnych deszczów.
Do 85 wzrosła liczba strażackich interwencji w regionie po burzach i ulewnych deszczach. Działania, jakie podejmują strażacy, to głównie pompowanie wody z zalanych piwnic i podtopionych posesji. Najwięcej takich wyjazdów odnotowano dotychczas w powiatach: opolskim, oleskim, brzeskim i nyskim oraz w samym Opolu (powiat grodzki). O szczegółach mówi mł. asp. Łukasz Nowak, rzecznik Opolskiego Komendanta PSP w Opolu.

- Do najpoważniejszej interwencji doszło w Oleśnie przy ul. Słowackiego, gdzie doszło do zerwania papy z dachu na budynku wielorodzinnym o powierzchni ok. 400 m2. Tam strażacy zabezpieczają ten dach przed ewentualnymi kolejnymi opadami deszczu. Również doszło w Gorzowie Śląskim do zalania marketu. W Opolu, przy ul. Głogowskiej zalana został hurtownia warzyw. Głównie zdarzenia dotyczyły zalanych budynków, posesji, dróg oraz połamanych i przewróconych drzew na jezdnię. Na tę chwilę wpływają jeszcze zdarzenia, ale już takie pojedyncze. Mamy nadzieję, że już będą wygasać te zdarzenia, że już nie będzie tak gwałtownie przyrastać - dodał.

Jak informują strażacy nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

Średnio od 15 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy powierzchni spadło dziś w czasie zaledwie dwóch porannych burz w regionie - podaje stacja meteorologiczna w Opolu. Tyle pada zwykle w okresie około 3 tygodni. I tak, około 37 mm na m2 spadło w Starym Oleśnie. W Opolu średnio było to 24 mm na m2, a najmniej w Namysłowie - tam opad sięgnął ok. 15 mm na m2. Ulewne opady deszczu trwały ok. 2 godzin.
mł. asp. Łukasz Nowak, rzecznik Opolskiego Komendanta PSP w Opolu

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »