Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-23, 07:50 Autor: PAP/Bogusław Kalisz

Funkcjonariusze CBŚP i KAS w Opolu zatrzymali 10 osób podejrzanych o przestępstwa podatkowe

Funkcjonariusze CBŚP i KAS w Opolu zatrzymali 10 osób podejrzewanych o przestępstwa podatkowe
Funkcjonariusze CBŚP i KAS w Opolu zatrzymali 10 osób podejrzewanych o przestępstwa podatkowe
Funkcjonariusze CBŚP i KAS w Opolu zatrzymali 10 osób podejrzewanych o przestępstwa podatkowe
Funkcjonariusze CBŚP i KAS w Opolu zatrzymali 10 osób podejrzewanych o przestępstwa podatkowe
Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały 10 osób podejrzanych m.in. o przestępstwa podatkowe. Osoby te miały korzystać z fikcyjnych faktur na łączną kwotę 50 mln zł, a straty Skarbu Państwa wyniosły co najmniej 12 mln. W proceder mogło być zamieszanych nawet sto podmiotów gospodarczych.
Mł. asp. Paweł Żukiewicz poinformował, że funkcjonariusze Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z opolską Krajową Administracją Skarbową prowadzą śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie korzystając z fikcyjnych faktur dokonywali oszustw podatkowych i prali pieniądze. Podejrzani działali głównie w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Policjanci CBŚP oraz KAS zatrzymali 10 osób. Funkcjonariusze przeszukali także kilkadziesiąt miejsc, w tym mieszkania, siedziby spółek i biur rachunkowych. Zabezpieczyli dokumentację oraz sprzęt elektroniczny, które będą teraz szczegółowo analizowane.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT, a część z zatrzymanych usłyszała zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw karnoskarbowych. - Na wniosek prokuratora 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostałe osoby objęto wolnościowymi środkami zapobiegawczymi, w tym dozorem policji, poręczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju- - podał Dział Prasowy PK. Za zarzucane czyny podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Krajowa podała, że grupa działała w okresie od lutego 2017 roku do lutego 2019 roku. W wyniku jej działalności Skarb Państwa poniósł straty w wysokości nie mniejszej niż 12 milionów złotych.

- Dotychczas w toku śledztwa ustalono ponad sto podmiotów prowadzących działalność gospodarczą pod różnymi formami prawnymi, które nabywały od członków grupy faktury VAT nieodzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Łączna wartość należności wskazana w nierzetelnych fakturach VAT wynosi ponad 50 milionów złotych - podano.

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 15:33 Nietypowa kolizja na Krapkowickiej w Opolu. Kamper uderzył w wiadukt Dziś (26.07) około 13.35 na ulicy Krapkowickiej 65-letni kierujący nowym kamperem próbował przejechać pod wiaduktem kolejowym. » więcej 2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej 2021-07-26, godz. 11:58 Coraz więcej pożarów na polach - to efekt żniw i pogody Żniwa w pełni i coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu. Brak opadów, wysokie temperatury i mocne wiatry sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia… » więcej 2021-07-26, godz. 11:01 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 70 nowych zachorowań na COVID-19. W regionie zakaziła się jedna osoba [INF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W kraju nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19… » więcej 2021-07-26, godz. 10:29 Jest nowe ostrzeżenie służb meteo. Popołudnie i noc mogą być burzowe Burze z gradem zapowiadają służby meteo na poniedziałkowe popołudnie. Mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. » więcej 2021-07-26, godz. 10:05 2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał… St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia… » więcej 2021-07-26, godz. 08:53 Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu" - Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »