Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-17, 18:58 Autor: Daniel Klimczak

Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet. "Nie mam sobie nic do zarzucenia"

Sesja rady miejskiej w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Sesja rady miejskiej w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
- Decyzja radnych jest niesprawiedliwa - tak wynik dzisiejszych (17.06) głosowań w sprawie wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu komentuje burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
W obu głosowaniach zabrakło po jednym głosie, aby ich wyniki okazały się korzystne dla włodarza miasta. Jak mówi Jerzy Wrębiak, nieotrzymanie przez niego wotum zaufania i absolutorium to element gry politycznej prowadzonej przez jego oponentów.

- Radni "na NIE" potwierdzili, że tak naprawdę walczą o władzę, a nie o to, aby w mieście działo się dobrze. Osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia. Musimy przyjąć z pokorą decyzje, które zapadły. Ja oczywiście staram się działać jak najlepiej na rzecz mieszkańców. Budżet zeszłoroczny był wykonany bardzo dobrze, zresztą to potwierdza komisja rewizyjna i Regionalna Izba Obrachunkowa - przekonuje.

Radni, którzy nie poparli burmistrza nie chcieli wypowiadać się do radia. W czasie sesji wygłosili oświadczenia - zarzucali Wrębiakowi między innymi brak rozpoczętych inwestycji w strefie przemysłowej, zaniedbania w obszarze dróg i zieleni miejskiej czy niedostosowanie części parków do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Decyzja rady nie przyniesie jednak konsekwencji dla włodarza miasta. Do podobnej sytuacji doszło pod koniec maja w Namysłowie. Jak tłumaczył wówczas tamtejszy magistrat, wynik takiego głosowania nie ma większego znaczenia bez podjęcia odrębnej uchwały o nieudzieleniu wotum zaufania, czy absolutorium. Ponadto decyzję namysłowskich radnych zakwestionował nadzór wojewody. Jak zapowiada burmistrz Brzegu, niewykluczone, że także on będzie wnioskował o zbadanie zgodności z prawem wyniku dzisiejszego głosowania.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 13:43 TIR z autostrady przekroczył dopuszczalną masę o... 23 tony. Kierowca odpowie przed sądem Inspektorzy WITD zatrzymali do kontroli TIR-a na autostradzie A4, ponieważ mieli podejrzenia, że jest przeładowany. Do pojazdu były doczepione dwie naczepy… » więcej 2021-07-30, godz. 13:30 Ostatni pacjent z COVID-19 wypisany z Oddziału Zakaźnego w Opolu. "Wiemy, że kolejny się pojawi, ale mamy komfort" Z Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wczoraj (29.07) został wypisany ostatni pacjent z COVID-19. Hospitalizowani na dziś w oddziale pacjenci… » więcej 2021-07-30, godz. 13:15 10 opolskich organizacji pozarządowych dostanie pieniądze na wkład własny przy ubieganiu się o dofinansowania na realizację… Zarząd województwa wspiera organizacje pozarządowe w zdobywaniu pieniędzy zewnętrznych, a w rozstrzygniętym właśnie konkursie o dotacje na tzw. wkłady… » więcej 2021-07-30, godz. 12:21 Zderzenie osobówki z busem obok wjazdu na A4 na DK 46 [AKTUALIZACJA] Samochód osobowy zderzył się z busem na DK 46, tuż przed wiaduktem nad autostradą A4. Jedna osoba ucierpiała w tym zdarzeniu, a służby na czas pracy strażaków… » więcej 2021-07-30, godz. 12:14 Kolizja z udziałem pijanej kierującej. Na Sosnkowskiego w Opolu najechały na siebie 4 samochody Do tego zdarzenia doszło dziś (30.07) rano przed przejściem dla pieszych na ulicy Sosnkowskiego w rejonie CH Auchan w Opolu. Jedno z aut prowadziła nietrzeźwa… » więcej 2021-07-30, godz. 11:52 Opole upamiętni 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" w hołdzie bohaterom Warszawy zawyją syreny… - Powstańców trzeba upamiętniać i oczywiście z racji sytuacji robimy to z zachowaniem pewnego reżimu covidowego - powiedział w porannej Loży Radiowej RO… » więcej 2021-07-30, godz. 11:00 Rozpoczyna się międzynarodowa wystawa psów w Mosznej Od dzisiaj (30.07) w parku przy zamku w Mosznej będzie można podziwiać najpiękniejsze psie piękności. Międzynarodowa wystawa psów rasowych to wydarzenie… » więcej 2021-07-30, godz. 10:52 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 150 nowych zakażeń. W regionie zachorowała jedna osoba Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W wyniku współistnienia patogenu z innymi schorzeniami… » więcej 2021-07-30, godz. 10:20 W sierpniu dodatkowe akcje szczepień na Opolszczyźnie. W najbliższą niedzielę będzie możliwość przyjęcia preparatu… Wojewoda Sławomir Kłosowski ma nadzieję, że do połowy sierpnia zostanie zaszczepiony milionowy mieszkaniec województwa. Na Opolszczyźnie wykonano już ponad… » więcej 2021-07-30, godz. 08:30 Remont i rozbudowa kompleksu basenowego w Namysłowie może kosztować nawet 30 milionów złotych. Miasto szuka pieniędzy… Do końca sierpnia ma być gotowa dokumentacja remontu krytej pływalni w Namysłowie. Władze miasta przymierzają się także do rozbudowy basenu letniego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »