Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-15, 10:16 Autor: Mariusz Chałupnik

Konieczna będzie budowa nowego przedszkola w Tarnowie Opolskim. Budynek obecnego jest w złym stanie technicznym

Przedszkole przy ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Przedszkole przy ul. Klimasa w Tarnowie Opolskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Budynek przedszkola samorządowego przy ulicy Klimasa w Tarnowie Opolskiem jest w coraz gorszym stanie technicznym. Władze gminy szukają rozwiązań, aby zastąpić tę placówkę nową.
- Koncepcje są dwie - informuje Magdalena Chudowska, zastępca wójta Tarnowa Opolskiego. - Stoimy przed wyborem czy ma być to budowa w krótkim czasie, czy też można sobie pozwolić na inwestycję rozłożoną w dłuższym czasie. Chodzi o technologię. Czy będzie to budowa systemem modułowym, czy też tradycyjnym. Wizyty, które planujemy w gminach, które mają za sobą podobne inwestycje, na pewno pozwolą nam w szybszym tempie przedstawić koncepcję radzie gminy oraz mieszkańcom.

Jak dodaje Magdalena Chudowska budynek przedszkola przy Klimasa jest wiekowy. Problemem jest również jego usytuowanie.

- On znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej drogi - zaznacza zastępca wójta Tarnowa Opolskiego. - W związku z natężonym ruchem samochodów ciężarowych te ściany pracują. Konstrukcja wymaga wzmacniania i napraw. Czekamy na wyniki ekspertyzy, która powie jak długo budynek bezpiecznie może być eksploatowany i na ile pilna stanie się ta nowa inwestycja.

Dodajmy, że do przedszkola przy ulicy Klimasa w Tarnowie Opolskim uczęszcza około 100 dzieci.
Magdalena Chudowska
Magdalena Chudowska

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 17:10 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej 2021-07-28, godz. 13:08 Nie ma "małych żniw". Wszystkie zboża dojrzały równocześnie Anomalie pogodowe spowodowały, że wszystkie zboża dojrzewają jednocześnie. W tym roku nie ma tzw. małych żniw - rolnicy pracują na pełnych obrotach, żeby… » więcej 2021-07-28, godz. 12:33 W suszarce chował narkotyki, w garażu spirytus, papierosy i tytoń bez akcyzy 59-latek z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie dość, że posiadał spore ilości narkotyków, to w garażu miał alkohol, papierosy i tytoń z nieznanego… » więcej 2021-07-28, godz. 11:06 Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach. Rusza ewakuacja mieszkańców, będą utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA] 6 zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do Kopic, gdzie jak poinformował nas słuchacz znowu znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światow… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »