Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-11, 10:05 Autor: Mariusz Chałupnik

Budowa przedszkola pozwoli na zatrzymanie dzieci w sołectwach. Będzie nowa placówka w Grodźcu w gm. Ozimek

Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
Przedszkole - zdjęcie ilustracyjne [fot. P. Pękala]
W Grodźcu powstanie przedszkole samorządowe. Plany potwierdził zastępca burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina.
Jak tłumaczy, jednym z głównych powodów zapowiadanej inwestycji jest zatrzymanie migracji dzieci z sołectw do Ozimka.

- Nowa placówka będzie przeznaczona dla dzieci z trzech sołectw - Grodziec, Mnichus oraz Chobie - mówi Brzezina. - Jeżeli dzieci chodzą do przedszkola na miejscu w sołectwach, to potem jest ogromne prawdopodobieństwo, że one będą dalej uczęszczały do szkół podstawowych na miejscu zamieszkania. W przeciwnym wypadku rodzice przywożą je do przedszkola w Ozimku i często później dzieci trafiają również do szkoły w mieście. To w konsekwencji zmniejsza liczebność klas na wioskach. Nam zależy natomiast, żeby te szkoły dalej prężnie działały. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że w wiejskich szkołach klasy są kilkuosobowe. Zależy nam na tym, żeby ich liczebność wynosiła ponad 20 uczniów.

Obecnie trwają prace projektowe. Wiadomo, że przedszkole ma być przeznaczone dla 50 dzieci i powstanie w sąsiedztwie szkoły podstawowej i ulicy Ogrodowej.

Na razie koszt budowy placówki w Grodźcu nie jest znany. Wiadomo, że częściowo gmina na realizację tego zadania skorzysta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Andrzej Brzezina

Wiadomości z regionu

2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 Wciąż spada liczba urodzeń w naszym regionie. Tendencja widoczna jest już kilka lat O ponad 15 proc. spadła liczba urodzeń w ciągu ostatnich czterech latach na Opolszczyźnie. Najwięcej, bo ponad 9 tysięcy (9120) porodów odnotowano w 2017… » więcej 2021-07-30, godz. 17:50 Prudniccy seniorzy mają miejsce, gdzie mogą spędzać czas i przekazywać swoje talenty Kolejny Klub Seniora otwarto w Prudniku. To druga taka placówka dziennego pobytu w tym mieście. Powstała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »