Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-26, 19:30 Autor: Daniel Klimczak

Na obwodnicy Grodkowa będzie bezpieczniej. Na skrzyżowaniach mogą pojawić się sygnalizatory świetlne lub ronda

Obwodnica Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Obwodnica Grodkowa [fot. Daniel Klimczak]
Na obwodnicy Grodkowa ma zrobić się bezpieczniej. Niewykluczone, że część skrzyżowań doczeka się przebudowy.
W ostatnim czasie władze miasta rozmawiały z Zarządem Dróg Wojewódzkich na temat rozwiązań mogących przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na 6-kilometrowym obejściu miasta. Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz wskazuje, że pod uwagę brane są dwie możliwości.

- My jesteśmy żywo zainteresowani tym tematem, ponieważ liczba wypadków jest porażająca. Widać wyraźnie, że coś z tym trzeba zrobić, czyli albo oświetlenie, albo ronda. Ja się skłaniam w kierunku budowy rond, ponieważ to upłynnia ruch, natomiast światła powodują konieczność zatrzymywania się - mówi.

Szczegóły dotyczące zakresu prac mają zostać zawarte w koncepcji poprawy bezpieczeństwa na obwodnicy. Wicemarszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza tłumaczy, że aktualnie trwają prace nad przygotowaniem tego dokumentu.

- To pokaże nam, jakie inwestycje powinniśmy wykonać na istniejącej drodze, jak przebudować skrzyżowania, jak poprawić to bezpieczeństwo, tak aby te rzeczy, które tam się zdarzają się nie powtarzały. Niestety kierowcy nie zachowują się tam zbyt odpowiedzialnie i mamy do czynienia z bardzo dużą liczą wypadków, również niestety śmiertelnych - zauważa.

Wypracowane rozwiązania mają zostać wprowadzone przy współudziale miasta, które najprawdopodobniej będzie partycypować w kosztach inwestycji. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokument będzie gotowy.

Dodajmy, że obwodnica Grodkowa to część drogi wojewódzkiej nr 401. W jej ciągu znajduje się 5 skrzyżowań, w tym z drogami wojewódzkimi numer 378 i 385. Według danych pochodzących z generalnego pomiaru ruchu przeprowadzonego w 2015 roku, każdej doby przejeżdżało nią ponad 6 tysięcy pojazdów, z czego ponad 1/4 stanowiły samochody ciężarowe. Wyniki pomiarów przeprowadzonych w ubiegłym roku będą natomiast opublikowane jesienią.
Marek Antoniewicz
Szymon Ogłaza

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »