Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-17, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić do swojej pierwotnej działalności"

Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienie przeciw COVID-19 [fot. Marcin Skomudek]
Przychodnia "Śródmieście" w Opolu [fot.www.srodmiescie.opole.pl]
Przychodnia "Śródmieście" w Opolu [fot.www.srodmiescie.opole.pl]
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych szczepionek. - Od początku punkt miał działać w określonych ramach czasowych, ponieważ lodowisko musi wrócić do swojej pierwotnej działalności. Punkt na Toropolu działać będzie do 31 maja, natomiast od 1 czerwca szczepienia przeniesione zostaną do przychodni "Śródmieście" - mówi wojewoda.
- Punkt szczepień przy Waryńskiego 30 będzie miał podobną wydajność, jak ten przy Toropolu. Nie ma żadnego zagrożenia dla prawidłowej realizacji Narodowego Programu Szczepień w naszym regionie - dodaje Sławomir Kłosowski.

- Przypisywanie temu, jakichś podtekstów dotyczących zaopatrzenia w szczepionki, jest zupełnie niepotrzebne, bo budzi tylko zamęt wśród mieszkańców naszego regionu. Pacjenci, którzy wybierają się pobrać tę pierwszą, czy drugą dawkę mogą być zdezorientowani. To jest zupełnie niepotrzebne.

Jak podkreśla wojewoda opolski, w tej chwili, jeśli chodzi o liczbę wolnych szczepionek na Opolszczyźnie, to sytuacja jest bardzo dobra.

- W tej chwili mamy większą liczbę szczepionek, które możemy zaoferować osobom szczepionym. W związku z tym, to jest dodatkowa okoliczność, która wskazuje na to, że nie wiadomo, dlaczego ten szum medialny powstał. Dla wszystkich tych, którzy chcą się zaszczepić, a chciałabym, aby tych osób w naszym regionie było jak najwięcej, to mamy szczepionki. Wystarczy się zgłosić. Każda osoba, która zadeklaruje chęć zaszczepienia, będzie zaszczepiona.

Od 19 kwietnia do dziś (17.05) w Toropolu wykonano 7240 szczepień.

Dodajmy, że pacjenci, którzy przyjmą tam do 31 maja pierwszą dawkę, zostaną poinformowani o tym, że druga dawka podana zostanie im w przychodni przy Waryńskiego 30 w Opolu.
Sławomir Kłosowski 1
Sławomir Kłosowski 2

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »