Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 21:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Punk szczepień w opolskim Toropolu będzie zlikwidowany? Jest plan przeprowadzki do przychodni przy Waryńskiego

Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Punkt szczepień powszechnych w opolskim Toropolu może być zlikwidowany 1 czerwca. Z takim wnioskiem wystąpił jego koordynator dr Tomasz Halski. Są dwa powody - koszt utrzymania punktu w tak dużym obiekcie i zbyt mała liczba dostarczanych szczepionek.
Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami Opola oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Działania na takim poziomie jak obecnie w Toropolu jesteśmy w stanie prowadzić w przychodni przy ul. Waryńskiego, dlatego przeniesiemy punkt w to miejsce - mówi Tomasz Halski. - Stwierdziliśmy, że przy takiej liczbie dostaw to nie ma sensu blokować tak dużego obiektu. Wiemy już w tej chwili jak przygotować taki punkt. To jest najwłaściwszy moment, żeby to zrobić i spokojnie możemy przygotować do tego przychodnię na Waryńskiego. Ta placówka ma bardzo specyficzny budynek, który ma skrzydła i każde skrzydło ma oddzielne wejście i wyjście. Jesteśmy tam w stanie wydzielić siedem gabinetów i możemy tam szczepić około 1200 osób.

Do końca maja w Toropolu zaszczepionych zostanie 10 tysięcy osób, w tym 3 tysiące dwiema dawkami. Jak informuje dr Tomasz Halski osoby, które oczekują na drugą iniekcję, otrzymają ją już na Waryńskiego.

- Informujemy, że te osoby, które mają mieć drugie dawki w czerwcu w Toropolu, że dla nich się nic nie zmienia - mówi Halski. - Zmienia się jedynie miejsce szczepienia na ul. Waryńskiego. Nie zmienia się dzień, ani godzina. Ewentualnie dzień może ulec zmianie, ale to ze względu na dostawy.

Przypomnijmy, że punkt szczepień powszechnych w opolskim Toropolu został uruchomiony 19 kwietnia.
Tomasz Halski
Tomasz Halski

Wiadomości z regionu

2021-12-03, godz. 22:00 Strzelce Opolskie: przez brak kierowców kubły ze śmieciami stoją nieopróżnione Przez brak kierowców na ulicach po kilka dni stoją nieopróżnione kubły ze śmieciami. Taka sytuacja ma miejsce w gminie Strzelce Opolskie, gdzie spółka… » więcej 2021-12-03, godz. 21:15 Raport dnia: prawie 27 tysięcy zakażeń w kraju i blisko tysiąc w regionie. Zmarło 470 osób, z czego 20 na Opolszczyźnie… 947 nowych zakażeń i śmierć 20 osób potwierdzono dziś (03.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych… » więcej 2021-12-03, godz. 20:45 W Opolu ruszył jarmark bożonarodzeniowy. Na mieszkańców czekają wystawcy, karuzele i bajkowe domki Na opolskim rynku można już poczuć klimat świąt. W drewnianych domkach znajdziemy świąteczne ozdoby, wyroby z drewna, miody i inne przysmaki. W ruch poszły… » więcej 2021-12-03, godz. 19:50 Posłowie Koalicji Obywatelskiej apelują o wyciszenie sporu między prezydentem Opola i marszałkiem. "To nie czas na… Posłowie Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś i Witold Zembaczyński zaapelowali do samorządowców, by ci przestali 'kopać się po kostkach', bo tylko zgoda… » więcej 2021-12-03, godz. 19:03 Kolejne zakażenia w szkołach i przedszkolach w Opolu. Na kwarantannę trafiło blisko tysiąc uczniów Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w dziesięciu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest jedenastu… » więcej 2021-12-03, godz. 18:40 Dzień majsterkowicza w opolskiej Talentowni. "Majsterkowanie związane jest z kreatywnością, naprawianiem i udoskon… Dzisiaj (3.12) Światowy Dzień Majsterkowicza. Z tej okazji opolskie przedszkolaki uczyły się fachu w Talentowni przy ul. Barlickiego w Opolu i tworzyły mikołajkowe… » więcej 2021-12-03, godz. 18:11 Poseł Janusz Kowalski: "Przywracamy symetrię w finansowaniu nauki języka polskiego dla rodaków za granicą" Rocznie w Polsce przeznacza się 236 milionów złotych na naukę języka niemieckiego dla Mniejszości Niemieckiej. W 2022 roku dotacja ta miałaby zostać zmniejszona… » więcej 2021-12-03, godz. 17:30 Brzeska policja ma nową broń do walki z pijanymi kierowcami. To efekt współpracy z gminą Lubsza Brzeska policja z nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To promiler przekazany funkcjonariuszom przez gminę Lubsza. » więcej 2021-12-03, godz. 16:30 Dotacje przyznane. Kolejne opolskie organizacje pozarządowe pozyskały fundusze na swoje działania Umowy podpisane, można działać. 31 organizacji samorządowych otrzymało od urzędu marszałkowskiego pieniądze na realizację swoich zadań. Wśród projektów… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Opolski sanepid ruszył z kontrolami. Sprawdza, jak przestrzegane są nowe obostrzenia sanitarne Od środy (01.12) opolski sanepid przeprowadził w galeriach handlowych i nie tylko ponad 400 kontroli. Mają one związek z wprowadzonymi ograniczeniami w limicie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »