Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-14, 21:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Punk szczepień w opolskim Toropolu będzie zlikwidowany? Jest plan przeprowadzki do przychodni przy Waryńskiego

Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Punkt szczepień powszechnych w opolskim lodowisku Toropol [fot. Marcin Skomudek]
Punkt szczepień powszechnych w opolskim Toropolu może być zlikwidowany 1 czerwca. Z takim wnioskiem wystąpił jego koordynator dr Tomasz Halski. Są dwa powody - koszt utrzymania punktu w tak dużym obiekcie i zbyt mała liczba dostarczanych szczepionek.
Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami Opola oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Działania na takim poziomie jak obecnie w Toropolu jesteśmy w stanie prowadzić w przychodni przy ul. Waryńskiego, dlatego przeniesiemy punkt w to miejsce - mówi Tomasz Halski. - Stwierdziliśmy, że przy takiej liczbie dostaw to nie ma sensu blokować tak dużego obiektu. Wiemy już w tej chwili jak przygotować taki punkt. To jest najwłaściwszy moment, żeby to zrobić i spokojnie możemy przygotować do tego przychodnię na Waryńskiego. Ta placówka ma bardzo specyficzny budynek, który ma skrzydła i każde skrzydło ma oddzielne wejście i wyjście. Jesteśmy tam w stanie wydzielić siedem gabinetów i możemy tam szczepić około 1200 osób.

Do końca maja w Toropolu zaszczepionych zostanie 10 tysięcy osób, w tym 3 tysiące dwiema dawkami. Jak informuje dr Tomasz Halski osoby, które oczekują na drugą iniekcję, otrzymają ją już na Waryńskiego.

- Informujemy, że te osoby, które mają mieć drugie dawki w czerwcu w Toropolu, że dla nich się nic nie zmienia - mówi Halski. - Zmienia się jedynie miejsce szczepienia na ul. Waryńskiego. Nie zmienia się dzień, ani godzina. Ewentualnie dzień może ulec zmianie, ale to ze względu na dostawy.

Przypomnijmy, że punkt szczepień powszechnych w opolskim Toropolu został uruchomiony 19 kwietnia.
Tomasz Halski
Tomasz Halski

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »