Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-11, 09:52 Autor: Roman Juranek

Część opolskich parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej podpisała się pod listem do władz PO. "To element wewnętrznej dyskusji o przyszłości partii"

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Zembaczyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wśród 51 sygnatariuszy listu skierowanego do władz Platformy Obywatelskiej znalazły się nazwiska posłów Tomasz Kostusia, Witolda Zembaczyńskiego i senator Danuty Jazłowieckiej. Politycy domagają się m.in. podjęcia w KO debaty, która ma doprowadzić do „wieloaspektowej przemiany wewnętrznej”.
- Ten list to element wewnętrznej dyskusji o przyszłości Platformy Obywatelskiej, o przyszłości opozycji - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Tomasz Kostuś. - Źle się stało, że treść tego listu została upubliczniona, że stała się obiektem publicznej debaty. To w żaden sposób nie jest przejaw buntu, rozłamu, czy też próby odwołania przewodniczącego Borysa Budki, wprost przeciwnie. Sygnatariusze tego listu piszą, mówią, udowadniają, że musimy być bardziej wyraziści, bardziej skuteczni, że musimy odzyskać zdolność wygrywania.

Jak dodał poseł Kostuś, opozycja jest na politycznym zakręcie, PiS obecnie ma przewagę w sondażach, wyrosła także konkurencja dla Koalicji Obywatelskiej w postaci ruchu Szymona Hołowni. - Musimy przyspieszyć - podsumował Tomasz Kostuś.

Natomiast Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej, gość Porannej Loży Radiowej powiedział, że zależy ma na wzmacnianiu Koalicji Obywatelskiej.

- W interesie całej opozycji jest to, żeby partia, do której należy tutaj kolega poseł, była na tyle silna, żeby być w stanie, poprzez swoje zdolności, dotychczasowe doświadczenie stawiać opór realnej polityce PiS. Mnie zależy, jak odpowiedzialnemu politykowi, na tym, żeby wzmacniać wszystkie siły opozycyjne.

- Będąc członkiem tej koalicji jako jej udziałowiec zależy mi na tym, by po prostu Platformie Obywatelskiej dobrze szło, stąd mój podpis po tym listem - powiedział poseł Zembaczyński.
Tomasz Kostuś
Witold Zembaczyński

Wiadomości z regionu

2021-06-20, godz. 09:15 Remont urzędu gminy w Dąbrowie nie wpłynie na jego funkcjonowanie Rozpoczął się remont urzędu gminy w Dąbrowie. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej termomodernizacji. Prace będą prowadzone również wewnątrz… » więcej 2021-06-20, godz. 08:15 W centrum miasta powstaną "zielone podwórka". Poprawa estetyki i obniżenie temperatury Zielone podwórka to projekt miasta Kędzierzyn-Koźle, który ma urozmaicić bioróżnorodność w centrum aglomeracji, obniżyć temperatury pomiędzy budynkami… » więcej 2021-06-19, godz. 19:45 Raport dnia: 6 nowych zakażeń i 1 zgon w regionie. W szpitalach zajęte nieco ponad 13 procent rezerwy łóżek covi… Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło 6 zakażeń koronawirusem. Patogen z Chin przyczynił się w tym czasie także do śmierci jednej osoby. » więcej 2021-06-19, godz. 19:15 Można zgłaszać autokary do kontroli przed wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Policjanci zwrócą uwagę na wiele kw… Opolscy policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Co najmniej jeden punkt kontroli znajduje… » więcej 2021-06-19, godz. 18:41 Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią. Mieszkańcy regionu na ogół wskazują na zwycięstwo naszych rywali… Reprezentacja Polski zagra dziś (19.06) w swoim drugim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. W grupie E rywalem podopiecznych Paulo Sousy w Sewilli będzie… » więcej 2021-06-19, godz. 18:05 W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym… Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-06-19, godz. 18:00 Odkomarzanie Kędzierzyna-Koźla już za kilka dni W przyszłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania. Opryski będą prowadzone w większości osiedli, głównie na terenach zielonych… » więcej 2021-06-19, godz. 17:45 Odra Triathlon w Krapkowicach. W niedzielę duże utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy. W niedzielę (20.06) w Krapkowicach duże utrudnienia w ruchu z powodu organizowanego Odra Triathlonu. W związku z zawodami, ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2021-06-19, godz. 17:00 Wsiądź na rower i odwiedź miejsca związane z III Powstaniem Śląskim Pracownicy Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem miejsc pamięci i mogił… » więcej 2021-06-19, godz. 16:40 Upał ani wymagające podjazdy niestraszne uczestnikom zawodów Family Cup w gminie Tułowice Około 70 zawodników wzięło udział w dzisiejszych (19.06) Mistrzostwach Opolszczyzny w Kolarstwie Górskim Family Cup, które odbyły się w Skarbiszowicach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »