Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-10, 16:14 Autor: Monika Matuszkiewicz

Wyspa Bolko w Opolu potrzebuje dodatkowych miejsc parkingowych

Projekt nowego parkingu koło mostu im.J.Halupczoka [fot.facebook/PrezydentOpola]
Projekt nowego parkingu koło mostu im.J.Halupczoka [fot.facebook/PrezydentOpola]
Kolejka przed kasą zoo w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Kolejka przed kasą zoo w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Naprawa nawierzchni [fot.M.Matuszkiewicz]
Naprawa nawierzchni [fot.M.Matuszkiewicz]
Naprawa nawierzchni [fot.M.Matuszkiewicz]
Naprawa nawierzchni [fot.M.Matuszkiewicz]
Projekt nowego parkingu koło mostu im.J.Halupczoka [fot.facebook/PrezydentOpola]
Projekt nowego parkingu koło mostu im.J.Halupczoka [fot.facebook/PrezydentOpola]
Kolejny ciepły weekend i ponownie tłumy ludzi i samochodów na parkingu przy parku 800-lecia w Opolu. W godzinach popołudniowych w niedzielę (09.05) interweniowała tam nawet policja, która musiała na 1,5 godziny zamknąć wjazd na parking. Problem rozwiązałyby dodatkowe miejsca do parkowania. Nowy parking przy ul. Krapkowickiej, w okolicach nowej kładki pieszo-rowerowej, powstanie dopiero w przyszłym roku.
- Po numerach rejestracyjnych, które były tam zaparkowane, widać było, że są to nie tylko mieszkańcy Opola, ale także spoza naszego regionu. W pewnym momencie parking był przeładowany i zaczął się tworzyć zator - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- Stąd też działania policjantów z wydziału ruchu drogowego. One nie skupiały się na karaniu mandatami, ale na udrożnieniu tego ruchu i wprowadzeniu ręcznej regulacji. Wszystko po to, aby te korki odblokować i umożliwić wjazd na parking, kiedy te miejsca były wolne. Na półtorej godziny ten parking został przez nas zamknięty. Obserwowaliśmy rotację miejsc parkingowych i kiedy doszło do poluzowania, to przywróciliśmy go do użytku.

- Cały czas trwają prace projektowe związane z budową nowego parkingu przy ulicy Krapkowickiej - dodaje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Będzie to parking na kilkaset miejsc, również z takimi miejscami, na których będzie można zaparkować swoje kampery, z odpowiednią infrastrukturą i zatoką autobusową, tak aby można było tam dojechać komunikacją miejską. Na razie trwa projektowanie, ono ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Kiedy już będziemy mieli gotową dokumentację, to przystąpimy do przetargu, w celu wyłonienia wykonawcy. W momencie, kiedy go wyłonimy, to on niezwłocznie przystąpi do prac.

Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców była zerwana nawierzchnia na odcinku od ulicy Krapkowickiej do wjazdu na parking zoo. Drogowcy przez weekend frezowali tam drogę. Dzisiaj (10.05) sytuacja powoli wraca ona do normy.
mł.asp. Agnieszka Nierychła
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »