Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-15, 10:15 Autor: Katarzyna Doros

Policyjne patrole w pobliżu zoo. Wolontariusze pomogą w kupnie biletu. "Spodziewamy się dużego ruchu turystycznego"

Kolejka przed kasą zoo w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Kolejka przed kasą zoo w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Policyjne patrole w pobliżu zoo w Opolu oraz wolontariusze kierujący ruchem na terenie ogrodu, mają pomóc w rozładowaniu weekendowego ruchu w rejonie wyspy Bolko. W ubiegły weekend słoneczna pogoda przyciągnęła w to miejsce wielu chętnych. Skutkiem tego był brak wolnych miejsc parkingowych. Kolejki samochodów sięgały aż do Winowa.
- W sobotę i w niedzielę w godzinach od 9:00 do 17:00 przewidziane są 3-4 dodatkowe wspólne patrole policji i straży miejskiej w okolicach zoo. Dotychczas funkcjonariusze dojeżdżali w razie doraźnej potrzeby lub zgłoszeń. Uważamy, że teraz, kiedy będzie więcej ludzi, nie zaszkodzi jak będą też dodatkowe patrole - mówi Dariusz Król z biura prasowego opolskiego ratusza.

Opolskie zoo ogłosiło nabór wolontariuszy, którzy pomogą w regulowaniu ruchu przy kasach i w obsłudze biletomatów. - Są już pierwsi chętni - mówi Miłosz Bogdanowicz, referent do spraw komunikacji z mediami w opolskim zoo. - Poszukujemy wolontariuszy, którzy zwłaszcza w te ciepłe weekendy zechcieliby pomóc naszym pracownikom w regulowaniu ruchu w obrębie kas wejściowych, a także w zakupie biletów w biletomacie lub drogą elektroniczną. W zamian za zaangażowanie i poświęcony czas proponujemy m.in. możliwość poznania pracy ogrodu zoologicznego, nie tylko z perspektywy zwiedzających, wiec będzie to ciekawe doświadczenie. Każdy może też liczyć na stosowne zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Osoby zainteresowane wolontariatem w opolskim mogą wysyłać zgłoszenia mailowo na adres zoo@zoo.opole.pl.

O skorzystanie z komunikacji miejskiej i pozostawianie samochodu także w centrum miasta apeluje opolska policja. - W związku z luzowaniem obostrzeń spodziewamy się podobnego ruchu co w miniony weekend - mówi mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Tych natomiast, którzy przemieszczają się samochodem zachęcamy do parkowania także w centrum miasta, pozostawiając ten parking przy zoo osobom spoza województwa. My lokalni, tutejsi znamy lepiej miasto i lepiej wiemy, gdzie bezpiecznie można zostawić samochód. Przypominamy o tym, żeby nie parkować aut na pasie zieleni. Nie niszczmy zieleni.

Warto także pamiętać o zmianach w organizacji ruchu w związku ze zdjęciami do serialu "Behawiorysta", które obowiązują w Opolu do 19 maja.

Jak informowało opolskie zoo, w ubiegły weekend 8-9 maja odnotowano rekordową frekwencję 10,5 tysiąca zwiedzających. Tylko w niedzielę opolski ogród zoologiczny odwiedziło 8900 osób. Przypomnijmy, że zwiedzający muszą zwracać uwagę na limit osób mogących przebywać w każdym z pawilonów w zoo.
Dariusz Król
Miłosz Bogdanowicz
Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »