Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-10, 13:24 Autor: Jan Poniatyszyn

Oszukiwał kobiety metodą na agenta tajnych służb. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

[zdj. Jan Poniatyszyn]
[zdj. Jan Poniatyszyn]
Podając się za agenta służb specjalnych rozkochiwał w sobie kobiety i naciągał jej na drobne kwoty. 50-letni Marcin Ł. taką legendę wmówił nawet swojej żonie. Częstą nieobecność w domu tłumaczył jej wyjazdami na misje z innymi agentkami. Jedną z oszukanych kobiet mężczyzna poznał na portalu randkowym. Przekonał ją, że podczas szczytu NATO w Polsce ochraniał Baraka Obamę. Potem mówił, że z majora awansował na pełniącego obowiązki szefa służb specjalnych w Polsce.
- Z góry powziętym zamiarem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd mieszkankę powiatu prudnickiego - mówi Przemysław Powirski z Prokuratury Rejonowej w Prudniku.

– Podstępnie uzyskał u niej mylne przeświadczenie o łączącym ich wzajemnym uczuciu. Przez to doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Polegało to na pożyczeniu mu dwukrotnie drobnych kwot pieniędzy. Nakłonił ją też do wypożyczenia samochodu osobowego, który następnie użytkował. Kłamliwie przy tym zapewniał pokrzywdzoną o zamiarze i możliwościach rozliczenia się z kosztów wynajmu tego samochodu.

Pokrzywdzona kobieta poniosła szkodę w wysokości ponad 21 tysięcy złotych. Oszust tłumaczył jej m.in., że jedzie do Belgii zrealizować tajną misję. W tym czasie mężczyzna był w nieformalnych związkach z pięcioma kobietami. Dwie z nich przeprowadziły nawet prywatne śledztwo docierając do żony oszusta. Na złożenie zawiadomienia o przestępstwie zdecydowała się tylko jedna z ofiar naciągacza.

Marcinowi Ł. grozi do ośmiu lat więzienia. Wcześniej do innej sprawy poszukiwany był listem gończym przez prokuraturę w Kędzierzynie. Obecnie jest w więzieniu.
Przemysław Powirski

Wiadomości z regionu

2021-07-31, godz. 08:15 Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Prace ruszyły pełną parą Na opolskiej Malince powstaje nowe przedszkole. Zgodnie z polityką oświatową przyjętą przez władze miasta, do 2030 roku ma ich powstać jeszcze co najmniej… » więcej 2021-07-30, godz. 23:30 W sobotę do Pawłowiczek zjadą stare motocykle, samochody i traktory Stowarzyszenie Miłośnicy Pojazdów Zabytkowych zaprasza na Rajd Miłośników Starej Motoryzacji, który odbędzie się w sobotę (31.07) w Pawłowiczkach. W… » więcej 2021-07-30, godz. 22:01 Auto uderzyło w drzewo w Lubnowie, a w Kosorowicach policja i strażacy poszukują zaginionego mężczyzny Do obydwu akcji zadysponowanych zostało po 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-07-30, godz. 22:00 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę". Radio Opole będzie… Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-30, godz. 20:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziła się jedna osoba, w kraju ponad 150 [INFOGRAFIKA] Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (30.07) jedno zakażenie koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 nowych przypadkach… » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Pożary na polach w całym regionie, pracowite popołudnie dla strażaków. Największy pożar mamy w Gierowie [AKTUAL… Strażacy na Opolszczyźnie mają pracowite popołudnie z powodu licznych pożarów ściernisk i zbóż. » więcej 2021-07-30, godz. 20:00 Namysłów, Brzeg i Nysa pamiętają o Powstaniu Warszawskim. Miasta uczczą 77. rocznicę wybuchu zrywu Namysłów, Brzeg i Nysa również uczczą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w tych miastach zaplanowano na niedzielne (01.08) popo… » więcej 2021-07-30, godz. 19:45 Psi nos się nie myli. Hunter wywęszył towar Próbę nielegalnego przywozu narkotyków do kraju udaremnili mundurowi opolskiej KAS wspólnie z policją. Akcja miała miejsce na opolskim odcinku A4, a główną… » więcej 2021-07-30, godz. 19:00 Nysa na przedostatnim miejscu w regionie w statystykach spisowych! Brakuje też rachmistrzów Nysa jest jedną z opolskich gmin, w której do tej pory odnotowano najniższy odsetek biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań… » więcej 2021-07-30, godz. 18:00 "Nie rezygnujmy ze szczepień, to ratuje nas przed śmiercią". Eksperci są pewni, że nie unikniemy czwartej fali zachorowań… To, że dojdzie do czwartej fali zakażeń koronawirusem zdaniem specjalistów jest pewne. Na razie ciężko im określić na kiedy dokładnie przypadnie szczyt… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »