Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-06, 09:17 Autor: Krzysztof Rapp

Porozumienie rozpoczyna cykl konferencji regionalnych. Pierwsza odbędzie się w Opolu

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Chodzi o to, żeby ważne tematy krajowe i międzynarodowe poruszać także w regionach - tak o cyklu konferencji regionalnych Porozumienia, który dziś (06.05) zostanie zainaugurowany w Opolu mówił w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i wiceprezes Porozumienia. Tematem konferencji będzie polityka zagraniczna.
- Ja jestem organizatorem całości tego cyklu i kongresu programowego, stąd zależało mi na tym, żeby dać przykład i pierwszą konferencję zorganizować u siebie. Cały maj będzie utkany tymi konferencjami. A zaczynamy od polityki zagranicznej, bo tym się na co dzień zajmuję zawodowo - mówi Marcin Ociepa.

Panel dyskutantów będzie się składał z polityków i ekspertów, a sama konferencja odbędzie się online.

- Będzie wicepremier Jarosław Gowin. Myślę, że to jest bardzo ważne, bo to jest polityk, który w ostatnim czasie, szczególnie jeśli chodzi o politykę europejską, odgrywał bardzo ważną rolę. Będzie także pani poseł Monika Pawłowska, która specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, szczególnie jeśli chodzi o politykę wschodnią. Ja będę tym trzecim politykiem, który wystąpi. Natomiast będą tam także eksperci: Jacek Bartosiak - twórca think tanku Strategy and future, prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego - wybitny polski europeista. Będzie też Bartłomiej Radziejewski - szef Wydawnictwa Nowa Konfederacja i także szef think tanku - wylicza Marcin Ociepa.

Konferencja rozpocznie się o godz. 12:30 na platformie internetowej. Linki można znaleźć na stronie partii Porozumienie oraz w mediach społecznościowych. Konferencja będzie połączona z konwencją programową Porozumienia.
Marcin Ociepa cz.1
Marcin Ociepa cz.1

Wiadomości z regionu

2021-06-16, godz. 16:10 Po roku przerwy w Opolu rozegrano Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej Ponad 80 najmłodszych zawodników wzięło udział w 'Mistrzostwach Przedszkolaków w Piłce Nożnej' w Opolu. To cykliczna impreza organizowana na Miejskim Stadionie… » więcej 2021-06-16, godz. 15:45 Ponad 200 osób skorzystało z mobilnego punktu szczepień w Namysłowie Ponad 200 osób do tej pory zaszczepiło się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień w Namysłowie. To jedyna taka placówka w regionie. Punkt uruchomiono… » więcej 2021-06-16, godz. 15:00 Ratownik wodny, czy medyczny? Uprawnienia będzie można uzyskać w Europejskim Budżecie Obywatelskim. Jego pierwszą… Masz pasję, a nie możesz jej realizować na szerszą skalę ze względu na brak na przykład certyfikatu? Teraz będzie można to zmienić. Rusza historyczna… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Pędził na zakupy, stracił prawo jazdy na trzy miesiące Kilka dni temu policjanci z drogówki zatrzymali w Dalachowie koło Olesna osobowe audi. » więcej 2021-06-16, godz. 14:10 100 tysięcy złotych od Grupy Azoty ZAK na walkę z COVID-19 Ponad 100 tysięcy złotych na realizację opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 otrzymał od Grupy Azoty ZAK Zakład Opieki Zdrowotnej w… » więcej 2021-06-16, godz. 13:30 Krapkowice: zauważyła pijanego kierowcę i powiadomiła policję Policjanci z Krapkowic zatrzymali pijanego 22-latka, który spowodował kolizję na jednym z krapkowickich osiedli. Do zdarzenia doszło w niedzielę (13.06). » więcej 2021-06-16, godz. 13:10 Nysa: cztery osoby oskarżone o paserstwo drogich samochodów Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała do Sądu Rejonowego w Nysie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom mającym związek ze sprawą kradzionych samochodów… » więcej 2021-06-16, godz. 12:45 Trwa kampania wyborcza w Gorzowie Śląskim. O fotel burmistrza powalczy pięcioro kandydatów Pięcioro kandydatów powalczy o urząd burmistrza Gorzowa Śląskiego w przedterminowych wyborach. Dotychczasowy włodarz Artur Tomala zmarł w kwietniu - bardzo… » więcej 2021-06-16, godz. 12:30 Trzy licea z Opolszczyzny w rankingu szkół dbających o stan psychiczny uczniów podczas nauki zdalnej w pandemii To wynik tegorocznego rankingu szkół 'Zwolnieni z Teorii' i raportu 'Odporni na lockdown'. » więcej 2021-06-16, godz. 11:46 Śmiertelny wypadek na DW 409. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął motorowerzysta Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej 409 w Ligocie Dolnej (pow.strzelecki) - zginął motorowerzysta. Jak relacjonuje starszy kapitan Krzysztof Sobkowicz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »