Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-06, 15:03 Autor: Witold Wośtak

Opole: polityka zagraniczna tematem pierwszej ogólnopolskiej konferencji programowej Porozumienia Jarosława Gowina

Politycy Porozumienia składają wieniec przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Witold Wośtak]
Politycy Porozumienia składają wieniec przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Witold Wośtak]
Politycy Porozumienia składają wieniec przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Witold Wośtak]
Politycy Porozumienia składają wieniec przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego [fot. Witold Wośtak]
Pierwszą z cyklu konferencję programową Porozumienia Jarosława Gowina zorganizowano dziś (06.05) w Opolu. Jej celem była dyskusja na temat polityki zagranicznej.
Wicepremier Jarosław Gowin przyjechał do Opola, choć samo spotkanie przeprowadzono w formie online. Wcześniej - na konferencji prasowej - mówił, że pandemia koronawirusa zmieniła cały świat i od ponad roku wysiłki niemal wszystkich państw skupiają się na walce z "dżumą XXI wieku".

- Trzecia fala COVID-19 wygasa i widać światełko w tunelu - przekonywał Jarosław Gowin. - To jest najlepszy moment, żeby zacząć dyskutować, w jaki sposób i jak najszybciej przywrócić polską gospodarkę na ścieżkę wzrostu gospodarczego. Równie ważna będzie recepta na zasypywanie podziałów. Nie chodzi tu jedynie o sferę polskiej polityki, bo co gorsze, w polskim społeczeństwie jest ich zdecydowanie zbyt dużo. Wspólnie zastanowimy się, jak najmądrzej rządzić Polską.

Marcin Ociepa, opolski wiceminister obrony narodowej, ocenił, że Porozumienie to najbardziej proeuropejska część Zjednoczonej Prawicy. - Europa to wspaniała szansa dla naszych przedsiębiorców, dlatego chcemy ich wspierać i promować - dodaje.

- Jednocześnie zglobalizowany i coraz bardziej kurczący się świat sprawia, że polska polityka zagraniczna nie może opierać się wyłącznie na relacjach z najbliższymi sąsiadami czy krajami członkowskimi Unii Europejskiej. To musi być szersze działanie. Unia Europejska może być jednak fantastyczną dźwignią dla naszej polityki zagranicznej, polskich przedsiębiorców, ale też promocją naszych wartości, idei oraz potencjału gospodarczego.

To pierwsza z 15 zaplanowanych konferencji programowych Porozumienia, a na przełom maja i czerwca zapowiedziany jest kongres programowy tej partii.

Dodajmy, przed konferencją prasową politycy złożyli wieniec przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego z okazji setnej rocznicy wybuchu III powstania śląskiego.
Jarosław Gowin
Marcin Ociepa

Wiadomości z regionu

2021-06-25, godz. 08:30 Rolnicy ruszają w pola. Uważajcie na dzieci - przypomina i ostrzega opolska policja Podczas prac polowych uważajmy na dzieci i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Taki apel do rolników wystosowała opolska policja. Agnieszka Nierychła z… » więcej 2021-06-25, godz. 07:59 Tornado przeszło przez południowe Morawy w Czechach. Trzy osoby zginęły, kilkadziesiąt jest rannych [WIDEO] Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku nawałnicy, która wczoraj wieczorem (24.06) przeszła przez południowe Morawy. Według meteorologów, wiatr mógł… » więcej 2021-06-25, godz. 07:30 Dzisiaj szczepienia bez rejestracji w Centrum Handlowym Turawa Park. W sobotę charytatywny rajd rowerowy Przez trzy dni do niedzieli chętne osoby będą mogły skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19 w Centrum Handlowym Turawa Park. Iniekcje będą prowadzone… » więcej 2021-06-25, godz. 06:46 Po wieczornych burzach 40 interwencji opolskiej straży pożarnej Około 40 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi zanotowali wczoraj wieczorem (24.06) opolscy strażacy. Wyjeżdżali głównie do akcji związanych… » więcej 2021-06-25, godz. 06:40 Dziś koniec roku szkolnego, przed uczniami ponad dwa miesiące wolnego. "Cieszymy się, choć szkoda, że na tak krótko… Wakacje... czas start. Dzisiaj (25.06) uczniowie w całej Polsce rozpoczynają ponad dwumiesięczną przerwę od nauki w szkole. W naszym regionie takich uczniów… » więcej 2021-06-24, godz. 22:41 Ponad 30 razy interweniowali wieczorem opolscy strażacy. Od północy prognozowane nasilenie niebezpiecznych zjawisk … To może być pracowita noc, jak i poranek dla opolskich strażaków. Do godziny 22.00 strażacy interweniowali ponad 30 razy w związku z burzami. » więcej 2021-06-24, godz. 22:00 Co się zmieniło? A co trzeba jeszcze zrobić? Nad tym debatują w Opolu i online naukowcy oraz eksperci w 30. rocznicę… Naukowcy oraz eksperci z całej Polski debatują w stolicy regionu o stosunkach polsko-niemieckich. Przedmiotem ich rozważań będzie między innymi to, jak one… » więcej 2021-06-24, godz. 20:45 Raport dnia: wprowadzono kwarantannę dla osób powracających spoza strefy Schengen. Dotyczy ona osób niezaszczepionych… 4 nowe przypadki zakażeń koronawirusem i zero zgonów zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:40 Poranne burze dały się we znaki klientom i pracownikom opolskiego urzędu miasta. W ratusz uderzył piorun Piorun uderzył dziś (24.06) rano (około 5.00) w budynek opolskiego ratusza. - Uderzenie było bardzo mocne, słyszeli je okoliczni mieszkańcy i spowodowało… » więcej 2021-06-24, godz. 20:30 W opolskim zoo przyszły na świat dwie uchatki [ZDJĘCIA] W opolskim zoo pojawiły się nowe mieszkanki. 18 i 19 czerwca na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Obecnie małe samiczki przebywają w pomieszczeniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »