Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-04, 12:15 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej. Cieszą się rodzice i najmłodsi. "Będzie tak fajnie"

Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej
Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej
Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Ta prowadzona jest w rygorze sanitarnym. Oprócz przestrzegania dystansu, dezynfekcji rąk i noszenia maseczek, placówki zobowiązane są do wietrzenia sal na przerwach i dezynfekcji pomieszczeń w weekendy. Z powrotu do szkoły cieszę się najmłodsi i rodzice.
- Cieszę się, że wracamy do szkoły, bo nie siedzimy ciągle przed komputerem, będziemy widzieć swoje twarze i będzie tak fajnie - mówi jeden z uczniów.

- Jest smutno, jak ktoś siedzi w domu bez nikogo i tylko przed komputerem i np. możesz tylko do kogoś zadzwonić i nie widzisz na żywo - mówi Michał z klasy 1e.

- Bardzo się cieszę, że idziemy do szkoły. Możemy zawsze się tak normalnie przywitać i możemy się po prostu spotkać - dodaje Paulina.

- Dobrze, że dzieci są w szkole, bo zawsze inaczej reagują. Nie było ciężko w domu, ale wiem, że oni potrzebują kolegów i koleżanek, żeby się z nimi bawić - mówi pan Krzysztof.

- Bardzo się cieszymy, że w końcu dzieci będą mogły normalnie ze sobą przebywać, nie będą siedzieć przed ekranami i udawać, że się uczą - dodaje pan Jarosław.

- Mamy opracowane procedury i one się sprawdzają - mówi Ewa Mielniczuk, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu. - One nawet paradoksalnie wpłynęły na pozytywny rozwój dzieci dlatego, że dzieci się usamodzielniły, ponieważ rodzice nie wchodzą z nimi do szkoły. Nie wchodzą również do przedszkola, więc wszystkie czynności samoobsługowe u pierwszaków, u których zazwyczaj rodzice mieli pewne obawy, pięknie się sprawdziły w tym roku. Dzieci musiały to zrobić same i nie miały z tym najmniejszych kłopotów. Liczymy na to, że już do końca roku szkolnego będziemy się uczyć stacjonarnie. Tym bardziej, że aura sprzyja, możemy wietrzyć, możemy wychodzić na dwór, będziemy uczyć się w bezpiecznych warunkach.

Przypomnijmy, że w połowie maja do nauki w trybie hybrydowym wrócą uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół średnich, która będzie prowadzona na zmianę w szkole i w domu. Natomiast z końcem maja szkoły mają być otwarte dla wszystkich uczniów.
dzieci, rodzice
Ewa Mielniczuk

Wiadomości z regionu

2021-05-07, godz. 22:00 Oddali hołd powstańcom, którzy sto lat temu bili się o Kędzierzyn-Koźle Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, posłanka Katarzyna Czochara, były senator Grzegorz Peczkis oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych i mieszkańcy… » więcej 2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej 2021-05-07, godz. 20:10 Raport dnia: 205 nowych zakażeń w regionie i ponad 6 tysięcy w kraju. Wciąż jest wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19… 205 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (07.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-07, godz. 20:00 Rodzic pyta, czy cztery sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkół to dobry pomysł? Kuratorium odpowiada… - Cztery duże sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu do nauki stacjonarnej i niezapowiedziane kartkówki, których można się spodziewać. Czy tak właśnie… » więcej 2021-05-07, godz. 18:30 Ogłaszała, że odda dziecko do adopcji i naciągała mężczyzn w internecie. Kamila Z. dopuściła się 21 przestępstw… Kamila Z., która publikowała w internecie anonse o gotowości oddania dziecka do adopcji i dopuściła się w sumie 21 przestępstw, może trafić do więzienia… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 Uciążliwym objazdem będziemy jeździć dłużej? Kolejne opóźnienie przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie… Wszystko wskazuje na to, że przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu nie zakończy się w sierpniu. Według umowy między miastem… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 W asyście kompani honorowej policji pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz został śmiertelnie… W Raciborzu pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego, który we wtorek (04.05) został śmiertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystościach… » więcej 2021-05-07, godz. 18:00 Ciężarówka w rowie na drodze wojewódzkiej, potrącenie rowerzystki w Opolu W miejscowości Kup, na drodze wojewódzkiej 461 w kierunku Brynicy i Jełowej samochód ciężarowy wpadł do rowu. » więcej 2021-05-07, godz. 17:00 Jest akt oskarżenia w sprawie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Do 10 lat więzienia grozi Krzysztofowi M, który w grudniu ubiegłego roku podczas imprezy w mieszkaniu miał ciężko ranić nożem właściciela lokalu. Prokuratura… » więcej 2021-05-07, godz. 16:30 Pijana urzędniczka przyszła do pracy w nyskim urzędzie miejskim. Burmistrz na razie nie komentuje sprawy Kompletnie pijana w pracy była jedna z urzędniczek nyskiego magistratu. Do takiej sytuacji doszło 27 kwietnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »