Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-04, 12:15 Autor: Katarzyna Doros

Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej. Cieszą się rodzice i najmłodsi. "Będzie tak fajnie"

Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej
Uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej
Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej. Ta prowadzona jest w rygorze sanitarnym. Oprócz przestrzegania dystansu, dezynfekcji rąk i noszenia maseczek, placówki zobowiązane są do wietrzenia sal na przerwach i dezynfekcji pomieszczeń w weekendy. Z powrotu do szkoły cieszę się najmłodsi i rodzice.
- Cieszę się, że wracamy do szkoły, bo nie siedzimy ciągle przed komputerem, będziemy widzieć swoje twarze i będzie tak fajnie - mówi jeden z uczniów.

- Jest smutno, jak ktoś siedzi w domu bez nikogo i tylko przed komputerem i np. możesz tylko do kogoś zadzwonić i nie widzisz na żywo - mówi Michał z klasy 1e.

- Bardzo się cieszę, że idziemy do szkoły. Możemy zawsze się tak normalnie przywitać i możemy się po prostu spotkać - dodaje Paulina.

- Dobrze, że dzieci są w szkole, bo zawsze inaczej reagują. Nie było ciężko w domu, ale wiem, że oni potrzebują kolegów i koleżanek, żeby się z nimi bawić - mówi pan Krzysztof.

- Bardzo się cieszymy, że w końcu dzieci będą mogły normalnie ze sobą przebywać, nie będą siedzieć przed ekranami i udawać, że się uczą - dodaje pan Jarosław.

- Mamy opracowane procedury i one się sprawdzają - mówi Ewa Mielniczuk, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu. - One nawet paradoksalnie wpłynęły na pozytywny rozwój dzieci dlatego, że dzieci się usamodzielniły, ponieważ rodzice nie wchodzą z nimi do szkoły. Nie wchodzą również do przedszkola, więc wszystkie czynności samoobsługowe u pierwszaków, u których zazwyczaj rodzice mieli pewne obawy, pięknie się sprawdziły w tym roku. Dzieci musiały to zrobić same i nie miały z tym najmniejszych kłopotów. Liczymy na to, że już do końca roku szkolnego będziemy się uczyć stacjonarnie. Tym bardziej, że aura sprzyja, możemy wietrzyć, możemy wychodzić na dwór, będziemy uczyć się w bezpiecznych warunkach.

Przypomnijmy, że w połowie maja do nauki w trybie hybrydowym wrócą uczniowie klas 4-8 i uczniowie szkół średnich, która będzie prowadzona na zmianę w szkole i w domu. Natomiast z końcem maja szkoły mają być otwarte dla wszystkich uczniów.
dzieci, rodzice
Ewa Mielniczuk

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej 2021-08-03, godz. 17:20 14 osób odpowie przed sądem za handel narkotykami. Proces nie ruszył, bo oskarżony... nie dostał urlopu W opolskim sądzie okręgowym miał ruszyć proces, w którym prokuratura oskarża 14 osób o popełnienie wielu przestępstw związanych z obrotem narkotykami… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami… Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Brzeg: wyrobisko po byłej cegielni może stać się lokalną atrakcją. Miasto chce stworzyć tam lepsze warunki do w… Brzeg chce lepiej zagospodarować okolice stawu przy ulicy Kusocińskiego. Magistrat planuje wybudować tam ścieżkę dydaktyczną wraz z infrastrukturą przeznaczoną… » więcej 2021-08-03, godz. 15:30 Ruszyła akcja wyjazdowych szczepień w gminie Kluczbork. Można będzie przyjąć preparat w kilkunastu punktach Rozpoczęła się akcja szczepień wyjazdowych w sołectwach gminy Kluczbork. Od dzisiaj (03.08) do 17 sierpnia preparat przeciwko koronawirusowi będzie można… » więcej 2021-08-03, godz. 15:20 Kolejarz z racicami i brodą pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu Ma specjalną lampę i gwizdek, na głowie czapkę, a ubrany jest w kolejarski mundur. Koziołek - kolejarz to kolejna figurka, która stanęła w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Rozpoczął się II etap remontu nyskiego rynku. Są utrudnienia Rozpoczął się II etap przebudowy nyskiego rynku. W czasie prac nie zabraknie utrudnień, już teraz kierowcy i piesi muszą liczyć się z ograniczeniami w… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Olescy policjanci przechwycili amfetaminę, ecstasy i marihuanę. Zatrzymano dwóch mężczyzn Dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępczość narkotykową zatrzymali olescy policjanci. 44-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego miał uprawiać marihuanę… » więcej 2021-08-03, godz. 13:50 Nyski MZK będzie zarządzał płatnymi parkingami także na drogach należących do powiatu Nyski MZK będzie zarządzać płatnymi miejscami parkingowymi także na drogach należących do tamtejszego starostwa. Zgodę na taki krok wyrazili na dzisiejszej… » więcej 2021-08-03, godz. 13:20 Poważny wypadek na trasie Głogówek - Prudnik. DK40 zablokowana Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą w miejscowości Wierzch na trasie Głogówek - Prudnik, czyli drodze krajowej nr 40. Kierowcy odnieśli obrażenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »