Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-01, 11:46 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Zaszczep się na majówkę". Ruszyły szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [FILM, ZDJĘCIA]

Szczepienia przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]
Ruszyły szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Zaszczep się na majówkę". Chętnych do zaszczepienia nie brakuje. Od rana ustawiały się kolejki. Skorzystać może każdy, kto ma powyżej 36. roku życia i ma wystawione e-skierowanie. W przygotowanych namiotach aplikowana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.
- Mamy 2,5 tysiąca dawek, więc wystarczy dla każdego chętnego - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Dzisiaj szczepieni są, bo zorientowałem się w kolejce, mieszkańcy między innymi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, oleskiego oraz strzeleckiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich innych. Ten, kto ma odpowiedni wiek, czyli na dziś 36 lat, to może po prostu tu przyjść. Jeżeli ma e-skierowanie, to z nim, ale jeśli nie, to też może przyjść. Wszystkie formalności można tutaj dopełnić na miejscu.

Za kwestie medyczne odpowiedzialne jest Krapkowickiego Centrum Zdrowia. W ciągu jednej godziny zaszczepionych może być około 120 pacjentów.

- Na mieszkańców czeka wykwalikowana kadra medyczna. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Na co dzień szczepią oni u nas w centrum, więc są wyszkoleni. Zapraszamy, będziemy szczepić do ostatniego pacjenta - dodaje Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

Pierwsi pacjenci przed punktem szczepień pojawili się już przed godziną 6.00. Przypomnijmy, że punkt będzie dziś czynn do godziny 15.00.

- Przyjechałem po 6.00, mieszkam za Nysą. Wyjeżdżam za granicę, więc chce być zaszczepiony. Mieć spokojną głowę i być szczęśliwym, zaszczepionym człowiekiem. Mam też już świadomość, że jestem odporny. - Również stoję tutaj od godziny 6.00, ale nie żałuję. Chcę się zaszczepić. Nie chce mieć problemów z COVID-19 i nie chce zarazić innych.

W akcji pomagają strażacy, policjanci oraz żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaangażowani są także pracownicy opolskiego oddziału NFZ, którzy informują mieszkańców, gdzie mają podejść i jak poprawnie wypełnić formularze.
Sławomir Kłosowski
Marcin Misiewicz
Opolanie
Trwają szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 17:43 Opolanie są dobrej myśli przed meczem Polski ze Słowacją Opolscy kibice optymistami. O 18.00 startuje pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020. Przeciwnikiem niżej notowana Słowacja, która ma jednak patent… » więcej 2021-06-14, godz. 17:39 Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią tam, gdzie były PGR-y Gmina Pawłowiczki, to jedna z trzech w województwie opolskim z terenami po byłych PGR-ach, która otrzymała 100% dofinansowania do wnioskowanej kwoty z Rządowego… » więcej 2021-06-14, godz. 17:15 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 17:00 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 16:22 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej 2021-06-14, godz. 14:17 Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie… » więcej 2021-06-14, godz. 12:29 Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i … » więcej 2021-06-14, godz. 12:21 Biskup Andrzej Czaja został przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Biskup Andrzej Czaja obejmie stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas plenarnego zebrania w Kalwarii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »