Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-29, 21:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Zaszczep się na majówkę" przed urzędem wojewódzkim w Opolu. Przygotowano 2,5 tys. dawek szczepionki [FILM, ZDJĘCIA]

Przygotowania do akcji "Zaszczep się na majówkę"[fot. Marcin Boczek]
Przygotowania do akcji "Zaszczep się na majówkę"[fot. Marcin Boczek]
W majówkę będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 bez umawiania wizyty. Na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim staną dwa namioty. Tam przygotowane będą stanowiska do szczepienia. Skorzystać będzie mógł każdy, powyżej 36. roku życia, kto ma już wystawione e-skierowanie. Pacjenci, którzy nie będą mieli e-skierowania, a są już w danej grupie wiekowej, będą mogli zarejestrować się na miejscu.
Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Chętnym aplikowana będzie szczepionka firmy Johnson&Johnson.

- Szczepienia rozpoczynamy 1 maja od godziny 10.00 i potrwają one do godziny 15.00. Tak też będzie w kolejnych dniach, czyli 2 i 3 maja - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Dawek będzie łącznie 2,5 tysiąca. Liczymy, na to, że przerób tego punktu na dwóch namiotach z kadrą medyczną będzie odpowiedni do tego, żeby wyszczepić wszystkich tych, którzy wyrażą chęć. Są trzy zespoły szczepienne, składające się z pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych. Kadra jest z Krapkowickiego Centrum Zdrowia, ponieważ nasze opolska przychodnia "Śródmieście" jest zaangażowana w szczepienia na opolskim lodowisku.

W akcji "Zaszczep się na majówkę" pomogą strażacy, policjanci oraz żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.
Sławomir Kłosowski
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o akcji "Zaszczep się na majówkę"

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 10:45 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę" Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-29, godz. 10:00 Opole: już w sierpniu kierowcy przejadą poszerzoną obwodnicą Piastowską. Prace są na ukończeniu - Nieco wcześniej niż planowaliśmy, bo w sierpniu nastąpią odbiory techniczne dodatkowych dwóch pasów ruchu w ciągu obwodnicy Piastowskiej - poinformowała… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Spadek liczby szczepień w powiecie prudnickim. "Nie możemy być niezaszczepieni, bo narażamy nie tylko swoje życie" Dramatycznie spadła liczba szczepień przeciw COVID -19 w powiecie prudnickim. Mimo słabej frekwencji, tamtejsze starostwo zdecydowało, że nadal będzie funkcjonował… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Krapkowicki szpital w sobotę będzie nieczynny. Powodem jest wymiana systemu elektrycznego Szpital w Krapkowicach w sobotę (31.07) przez kilka godzin będzie nieczynny. W budynku zostanie wyłączony prąd. Jest to niezbędne, aby elektrycy mogli wymienić… » więcej 2021-07-29, godz. 07:00 W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach W niedzielę (01.08) ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu parafiach w regionie. Wojewoda opolski porozumiał się w tej sprawie z biskupem. To jedno… » więcej 2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »