Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-01, 11:46 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Zaszczep się na majówkę". Ruszyły szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [FILM, ZDJĘCIA]

Szczepienia przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]
Ruszyły szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Zaszczep się na majówkę". Chętnych do zaszczepienia nie brakuje. Od rana ustawiały się kolejki. Skorzystać może każdy, kto ma powyżej 36. roku życia i ma wystawione e-skierowanie. W przygotowanych namiotach aplikowana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.
- Mamy 2,5 tysiąca dawek, więc wystarczy dla każdego chętnego - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Dzisiaj szczepieni są, bo zorientowałem się w kolejce, mieszkańcy między innymi powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, oleskiego oraz strzeleckiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich innych. Ten, kto ma odpowiedni wiek, czyli na dziś 36 lat, to może po prostu tu przyjść. Jeżeli ma e-skierowanie, to z nim, ale jeśli nie, to też może przyjść. Wszystkie formalności można tutaj dopełnić na miejscu.

Za kwestie medyczne odpowiedzialne jest Krapkowickiego Centrum Zdrowia. W ciągu jednej godziny zaszczepionych może być około 120 pacjentów.

- Na mieszkańców czeka wykwalikowana kadra medyczna. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze. Na co dzień szczepią oni u nas w centrum, więc są wyszkoleni. Zapraszamy, będziemy szczepić do ostatniego pacjenta - dodaje Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.

Pierwsi pacjenci przed punktem szczepień pojawili się już przed godziną 6.00. Przypomnijmy, że punkt będzie dziś czynn do godziny 15.00.

- Przyjechałem po 6.00, mieszkam za Nysą. Wyjeżdżam za granicę, więc chce być zaszczepiony. Mieć spokojną głowę i być szczęśliwym, zaszczepionym człowiekiem. Mam też już świadomość, że jestem odporny. - Również stoję tutaj od godziny 6.00, ale nie żałuję. Chcę się zaszczepić. Nie chce mieć problemów z COVID-19 i nie chce zarazić innych.

W akcji pomagają strażacy, policjanci oraz żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaangażowani są także pracownicy opolskiego oddziału NFZ, którzy informują mieszkańców, gdzie mają podejść i jak poprawnie wypełnić formularze.
Sławomir Kłosowski
Marcin Misiewicz
Opolanie
Trwają szczepienia na parkingu przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot.M.Matuszkiewicz]

Wiadomości z regionu

2021-05-07, godz. 22:00 Oddali hołd powstańcom, którzy sto lat temu bili się o Kędzierzyn-Koźle Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, posłanka Katarzyna Czochara, były senator Grzegorz Peczkis oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych i mieszkańcy… » więcej 2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej 2021-05-07, godz. 20:10 Raport dnia: 205 nowych zakażeń w regionie i ponad 6 tysięcy w kraju. Wciąż jest wysoka liczba zgonów z powodu COVID-19… 205 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 osób potwierdzono dziś (07.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-07, godz. 20:00 Rodzic pyta, czy cztery sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu uczniów do szkół to dobry pomysł? Kuratorium odpowiada… - Cztery duże sprawdziany w pierwszym tygodniu powrotu do nauki stacjonarnej i niezapowiedziane kartkówki, których można się spodziewać. Czy tak właśnie… » więcej 2021-05-07, godz. 18:30 Ogłaszała, że odda dziecko do adopcji i naciągała mężczyzn w internecie. Kamila Z. dopuściła się 21 przestępstw… Kamila Z., która publikowała w internecie anonse o gotowości oddania dziecka do adopcji i dopuściła się w sumie 21 przestępstw, może trafić do więzienia… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 Uciążliwym objazdem będziemy jeździć dłużej? Kolejne opóźnienie przy budowie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie… Wszystko wskazuje na to, że przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu nie zakończy się w sierpniu. Według umowy między miastem… » więcej 2021-05-07, godz. 18:15 W asyście kompani honorowej policji pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz został śmiertelnie… W Raciborzu pożegnano mł. asp. Michała Kędzierskiego, który we wtorek (04.05) został śmiertelnie postrzelony w trakcie policyjnej interwencji. W uroczystościach… » więcej 2021-05-07, godz. 18:00 Ciężarówka w rowie na drodze wojewódzkiej, potrącenie rowerzystki w Opolu W miejscowości Kup, na drodze wojewódzkiej 461 w kierunku Brynicy i Jełowej samochód ciężarowy wpadł do rowu. » więcej 2021-05-07, godz. 17:00 Jest akt oskarżenia w sprawie o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Do 10 lat więzienia grozi Krzysztofowi M, który w grudniu ubiegłego roku podczas imprezy w mieszkaniu miał ciężko ranić nożem właściciela lokalu. Prokuratura… » więcej 2021-05-07, godz. 16:30 Pijana urzędniczka przyszła do pracy w nyskim urzędzie miejskim. Burmistrz na razie nie komentuje sprawy Kompletnie pijana w pracy była jedna z urzędniczek nyskiego magistratu. Do takiej sytuacji doszło 27 kwietnia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »