Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-25, 19:00 Autor: Katarzyna Plewnia

Bezpłatne badania i porady w ramach unijnego projektu wznawia szpital ginekologiczno-położniczy w Opolu

Szkoła Rodzenia, noworodek [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Szkoła Rodzenia, noworodek [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Badanie noworodka [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Badanie noworodka [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Podczas badania [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Podczas badania [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Od poniedziałku (26.04) Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia bezpłatne badania i porady adresowane do kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi do lat 2. Udzielane w Poradni Neonatologicznej i w Szkole Rodzenia będą realizowane w ramach drugiej edycji projektu, który polega na kompleksowym wsparciu rodziny w zakresie specjalistycznego poradnictwa, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości rozwojowych dzieci do 2. roku życia.
Placówka wraca do tych form działalności po miesięcznej przerwie, będącej wynikiem ogólnej sytuacji epidemicznej. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego i zakończy się w grudniu tego roku.

Od początku realizacji programu, czyli od końca października 2019 r. ze świadczeń skorzystało ponad 6 tys. osób. Wartość projektu to ponad 7 mln 770 tys. zł, z tego ponad 6 mln 600 tys. zł to unijne dofinansowanie.

Świadczenia w ramach projektu podzielono na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich jest adresowany przede wszystkim do kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu, a także do rodziców i opiekunów prawnych dzieci w wieku do lat 2. Drugi blok w projekcie jest poświęcony diagnostyce rozwoju dziecka w wieku od urodzenia do 2. roku życia.

Strona poświęcona świadczeniom udzielanych w ramach w/w projektu: http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl

Wiadomości z regionu

2023-12-02, godz. 12:57 Rodzinne zmagania w pływaniu. "Family Cup" wróciło, tym razem do Opola Najmłodsi mają 6 lat, najstarsi zbliżają się do 'szóstki z przodu', a łączy ich zamiłowanie do pływania. Po kilkuletniej przerwie na mapę wydarzeń… » więcej 2023-12-02, godz. 12:03 Weekend ze świąteczną rozgrzewką w Kluczborku. Przygotowano wiele atrakcji Dwudniowy jarmark bożonarodzeniowy zaplanowano na ten weekend w Kluczborku. Impreza rozpocznie się oficjalnie o 12:00 na Rynku. » więcej 2023-12-02, godz. 12:00 e-BOK w "Czystym Regionie" już działa. Ma wiele funkcji dla mieszkańców Dzięki niemu złożysz i zaktualizujesz deklarację o wysokości opłaty za odpady, zamówisz usługę dodatkową czy złożysz reklamację. Od 1 grudnia mieszkańcy… » więcej 2023-12-02, godz. 11:30 "Mamy dyżury, cały czas działamy". Nyski WOPR pracuje także zimą Zima wcale nie jest dla nas czasem odpoczynku - mówi szef nyskich ratowników wodnych Jarosław Białochławek. WOPR-owcy w weekend dyżurują stacjonarnie nad… » więcej 2023-12-02, godz. 11:30 Drewniany wodociąg będzie jedną z atrakcji nowego muzeum w Brzegu Pochodzący z XVI wieku drewniany wodociąg odkryty podczas prac archeologicznych w Brzegu nie będzie zasypany. Choć konstrukcja nie przyjechała do nas w walizkach… » więcej 2023-12-02, godz. 10:15 Tu aktywnie spędzisz wolny czas. Miejskie lodowisko w Kędzierzynie-Koźlu już działa To już czas by naostrzyć łyżwy. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla od dziś (02.12) mogą korzystać z miejskiego lodowiska przy ul. Skarbowej. » więcej 2023-12-02, godz. 07:18 Zadzwonił i poinformował, że podpalił swój pokój. Na pomoc ruszyli strażacy Nocna ewakuacja mieszkańców w Kluczborku. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, około 3:00 wpłynęło zgłoszenie… » więcej 2023-12-02, godz. 07:16 Uwaga kierowcy! Złe warunki na opolskich drogach [AKTUALIZACJA] Na A4 - błoto pośniegowe. Na 'krajówkach' - szczególnie w powiecie nyskim i prudnickim - również. Nie lepiej jest na drogach wojewódzkich, gdzie kierowcy… » więcej 2023-12-01, godz. 20:15 Zimne kaloryfery w mieszkaniach części opolan. Na Cieszyńskiej doszło do awarii sieci ciepłowniczej Awaria ciepłownicza w Opolu. Została zlokalizowana 30 listopada przy ul. Cieszyńskiej. Dzisiaj (1.12) służby techniczne ECO przystąpiły do prac związanych… » więcej 2023-12-01, godz. 19:30 Opolskie schronisko apeluje o adopcję zwierząt i wsparcie. "Zima to czas szczególny" Siedemdziesiąt psów i prawie dwieście kotów - tyle zwierząt przebywa obecnie w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Najbardziej potrzebują… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »