Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-25, 19:00 Autor: Katarzyna Plewnia

Bezpłatne badania i porady w ramach unijnego projektu wznawia szpital ginekologiczno-położniczy w Opolu

Szkoła Rodzenia, noworodek [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Szkoła Rodzenia, noworodek [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Badanie noworodka [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Badanie noworodka [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Podczas badania [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Podczas badania [fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu]
Od poniedziałku (26.04) Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznawia bezpłatne badania i porady adresowane do kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi do lat 2. Udzielane w Poradni Neonatologicznej i w Szkole Rodzenia będą realizowane w ramach drugiej edycji projektu, który polega na kompleksowym wsparciu rodziny w zakresie specjalistycznego poradnictwa, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości rozwojowych dzieci do 2. roku życia.
Placówka wraca do tych form działalności po miesięcznej przerwie, będącej wynikiem ogólnej sytuacji epidemicznej. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego i zakończy się w grudniu tego roku.

Od początku realizacji programu, czyli od końca października 2019 r. ze świadczeń skorzystało ponad 6 tys. osób. Wartość projektu to ponad 7 mln 770 tys. zł, z tego ponad 6 mln 600 tys. zł to unijne dofinansowanie.

Świadczenia w ramach projektu podzielono na dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich jest adresowany przede wszystkim do kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu, a także do rodziców i opiekunów prawnych dzieci w wieku do lat 2. Drugi blok w projekcie jest poświęcony diagnostyce rozwoju dziecka w wieku od urodzenia do 2. roku życia.

Strona poświęcona świadczeniom udzielanych w ramach w/w projektu: http://dlarodziny-ginekologia.opole.pl

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 08:30 W Nysie można już korzystać z rzecznej przystani łódkowej. Inicjatywa starostwa dostarczy frajdy nawet niedoświadczonym… Ponownie można korzystać z nyskiej przystani łódkowej. Tamtejszemu starostwu udało się reaktywować tę formę rekreacji po dwóch latach przerwy. » więcej 2021-06-15, godz. 07:45 Brzeg chce podświetlać swoje najcenniejsze zabytki. Na początek iluminacji doczekał się ratusz oraz magistrat Brzeski ratusz ma nową iluminację. Wczoraj (14.06) w nocy oficjalnie uruchomiono podświetlenie renesansowego obiektu, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Raport dnia: Pandemia wyhamowuje? Kolejny spadek liczby zakażeń 5 osób w regionie i 140 w kraju. Tak przedstawia się statystyka minionej doby zachorowań na COVID-19. Dane przekazało Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 19:15 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-14, godz. 19:00 Do Opola w 25 minut. Po kilkudziesięciu latach starań Goszczowice otrzymały kolejowe połączenie z Opolem i Nysą Uruchomiono stację kolejową Goszczowice. Po wielu latach starań pociągi relacji Nysa - Opole wreszcie zatrzymują się na tej malutkiej stacji, skąd droga… » więcej 2021-06-14, godz. 18:45 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 17:43 Opolanie są dobrej myśli przed meczem Polski ze Słowacją Opolscy kibice optymistami. O 18.00 startuje pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020. Przeciwnikiem niżej notowana Słowacja, która ma jednak patent… » więcej 2021-06-14, godz. 17:15 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »