Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-21, 18:45 Autor: Witold Wośtak

Roman Kolek tymczasowym dyrektorem do spraw lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim. "Mam doświadczenie w administracji"

Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Szpital Wojewódzki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Roman Kolek objął tymczasowo funkcję dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Przypomnijmy, samorządowiec zrezygnował ze stanowiska wicemarszałka województwa w styczniu i powrócił do zawodu lekarza.
Kolek wybrał pracę w Szpitalu Wojewódzkim jako anestezjolog - starszy asystent Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tam powraca do dawnych umiejętności i możliwości samodzielnego wykonywania zawodu.

- Prezes Renata Ruman-Dzido poprosiła mnie o objęcie tej funkcji, bo dyrektor Julian Pakosz jest czasowo niezdolny do pracy z przyczyn zdrowotnych - mówi Roman Kolek.

- Pan doktor również zadzwonił do mnie z prośbą, abym pomógł w czasie, kiedy szpital przygotowuje się do akredytacji. Chodzi o bieżące nadzorowanie pracy medycznej - lekarskiej - szpitala. Wskazano mnie dlatego, że mam doświadczenie w administracji, nie tylko samorządowej, ale również w administracji szpitala. Mam doświadczenie w świadczeniu opieki zdrowotnej i w Narodowym Funduszu Zdrowia. W związku z tym powierzono mi określoną rolę, z której będę starał się wywiązać.

Roman Kolek ma nadzieję, że uda mu się łączyć funkcję dyrektora z dalszym powrotem do samodzielnego wykonywania zawodu anestezjologa.
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2021-05-11, godz. 21:00 Raport dnia: 85 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. W regionie zmarło 11 chorych [INFOGRAFIKA] 85 zakażeń koronawirusem i śmierć 11 chorych potwierdzono dziś (11.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3098… » więcej 2021-05-11, godz. 19:00 Namysłów chce ograniczyć hałas w centrum miasta. Pomóc w tym mają przeszkody na drodze i zmieniona organizacja r… Namysłowski magistrat chce zniechęcić kierowców do zbyt szybkiej jazdy w ścisłym centrum miasta. Pomóc w tym ma zmieniona organizacja ruchu i dodatkowe… » więcej 2021-05-11, godz. 18:15 Wóz za ponad milion zastąpi 36-letni samochód, który nadal służy zawodowym strażakom Milion 200 tysięcy złotych ma kosztować nowy ciężki wóz bojowy, który stanie w garażu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-05-11, godz. 18:00 Zasiali łąkę kwietną i do tego samego namawiają innych Łąka kwietna, lekcje dla dzieci o owadach i gigantyczna kolorowanka na ścianie przystanku autobusowego powstały w Gąsiorowicach, w gminie Jemielnica. Wszystko… » więcej 2021-05-11, godz. 17:30 Brzeżanie nie chcą odpracowywać długów mieszkaniowych. Łączna wartość niezapłaconych czynszów w mieście to… Mieszkańcy Brzegu coraz rzadziej decydują się odrabiać czynszowe długi. W efekcie spółka zarządzająca mieniem komunalnym, która przed laty tworzyła… » więcej 2021-05-11, godz. 17:20 Opole: kolizja na ulicy Strzeleckiej. Nie ma już utrudnień Do tego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania Strzeleckiej z ulicą Morcinka. Osobowy opel zderzył się z dostawczym iveco. » więcej 2021-05-11, godz. 16:55 Powrót do szkół bez kartkówek i sprawdzianów w pierwszym tygodniu. "Uczniowie mają czuć się bezpiecznie i swob… Tydzień temu do szkolnych ławek wrócili najmłodsi uczniowie podstawówek z klas I-III. W poniedziałek 17 maja wrócą z kolei uczniowie starszych klas oraz… » więcej 2021-05-11, godz. 13:45 Na Opolszczyźnie szukają skamieniałości prehistorycznych zwierząt. Tym razem nie w Krasiejowie, a w Kocurach. "Przyjeżdżamy… Kocury koło Dobrodzienia stały się 'kopalnią' odkryć paleontologów. Badacze po raz kolejny zawitali do tej miejscowości i poszukują nowych szczątków… » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: strażacy od rana usuwają zniszczenia wywołane silnym wiatrem Mocno wieje w stolicy regionu. Do godziny 13.00 strażacy otrzymali trzy zgłoszenia, które spowodowane były silnym wiatrem. » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: zaginął Daniel Paluch. Policja prosi o pomoc Policjanci z Opola poszukują 22-letniego Daniela Palucha. Mężczyzna 6 maja wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »