Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-16, 20:20 Autor: Katarzyna Doros

Punkt szczepień powszechnych na Politechnice Opolskiej gotowy. "Czekamy na zielone światło"

Punkt szczepień na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Punkt szczepień na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Punkt szczepień na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Punkt szczepień na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Punkt szczepień powszechnych dla mieszkańców powiatu opolskiego na Politechnice Opolskiej jest już gotowy. Jak informuje na portalu społecznościowym starosta Henryk Lakwa, punkt mógłby praktycznie rozpocząć działalność od 19 kwietnia, ale konieczna jest decyzja NFZ i wojewody oraz dostawa szczepionek. - Jak tylko dostaniemy "zielone światło" zostaną przekazane wszystkie informacje związane zapisami na szczepienia na opolskiej uczelni - dodaje.
Punkt na Politechnice Opolskie jest organizowany wspólnie przez powiaty opolski i krapkowicki oraz szpital w Krapkowicach i władze uczelni. Szczepienia powszechne będą realizowane w budynku nr 1 przy ul. Prószkowskiej, tuż przy wjeździe na teren drugiego kampusu Politechniki. W tym celu wyznaczono trzy sale, w których będą znajdować się co najmniej cztery stanowiska do szczepień. Dwie na drugim piętrze i trzecia na parterze. W każdej sali znajdują się biurka do pracy lekarza i pozostałego zespołu oraz stanowiska do samego szczepienia.

Przypomnijmy docelowo w punkcie na Politechnice Opolskiej dziennie będzie można zaszczepić nawet 2 tysiące osób.

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 10:00 3 przestępstwa, 15 miesięcy więzienia. 18-latek pobił policjantki, napadł na chłopca z nożem i odpalił gaśnicę… Na 15 miesięcy do więzienia trafi 18-letni Łukasz S. za trzy przestępstwa, między innymi za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony napadł… » więcej 2021-10-21, godz. 09:40 Te rany mogły powstać podczas bitwy pod Byczyną. Czy trasa S11 będzie przebiegać przez pole bitwy? - Badanie pól bitewnych jest trudne - przyznała w Porannej Loży Radiowej archeolog Małgorzata Przysiężna-Pizarska z Uniwersytetu Opolskiego, która badała… » więcej 2021-10-21, godz. 09:30 Strzelce Opolskie: ograniczenie odwiedzin w szpitalu Szpital powiatowy w Strzelcach Opolskich wprowadził ograniczenia w odwiedzinach pacjentów. Jest to związane z ponownym wzrostem zakażeń wirusem Sars-CoV-… » więcej 2021-10-21, godz. 08:30 "Różowe Opole", czyli profilaktyka raka piersi. Trwa cykl otwartych wykładów w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny w 90 procentach - przypominają eksperci konferencji 'Różowe Opole'. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie… » więcej 2021-10-21, godz. 07:30 Zlecono dokumentację techniczną. To pierwszy etap rozbudowy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Za trzy lata szpital w Kędzierzynie-Koźlu może być rozbudowany. Samorząd powiatowy i dyrekcja szpitala rozpoczęły przygotowania do nadbudowania skrzydła… » więcej 2021-10-20, godz. 23:14 Gmina zapłaci za rehabilitację starszych mieszkańców Krioterapia, masaż, ćwiczenia pod okiem rehabilitanta - z tego i innych zabiegów mogą skorzystać mieszkańcy gminy Jemielnica. Warunek - muszą mieć wskazanie… » więcej 2021-10-20, godz. 20:30 Raport dnia. Ponad 5,5 tysiąca nowych infekcji w całej Polsce i 56 w regionie. Na 1 listopada cmentarze nie zostaną… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5559 nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby na Opolszczyźnie zakaziło się 56 osób. » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Violetta Porowska w Radiu Opole: premier bronił w europarlamencie Polski i naszych racji, a Unia próbuje wchodzić z… 'To było mocne, logiczne i kompetentne przemówienie'. Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oceniła w Popołudniowej Loży Radiowej wczorajszy… » więcej 2021-10-20, godz. 19:45 Czy droga S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną? Planowana trasa S11 przebiegnie przez pole bitwy pod Byczyną - Takie obawy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zgłosiło Stowarzyszenie Ochrony… » więcej 2021-10-20, godz. 18:30 Próbował włamać się do spożywczaka, został zatrzymany na gorącym uczynku Wyjątkowo nieudolnym włamywaczem okazał się 22-latek, który w minioną niedzielę (17.10) wieczorem próbował okraść sklep spożywczy w Żędowicach. O… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »