Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-16, 17:40 Autor: Katarzyna Doros

Sprzęt z działalności przestępczej dostał drugie życia i wspomoże opolskie szpitale

Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Transport agregatu do szpitala w Opolu [fot. KAS Opole]
Urządzenia pochodzące z nielegalnej fabryki papierosów będą wspomagać pracę Szpitala Wojewódzkiego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej, przy współpracy z CBŚP i Prokuraturą Krajową, w październiku ubiegłego roku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Teraz możliwe było przekazanie urządzeń do placówek medycznych. W transporcie pomogli żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
- W związku z możliwością przekazania przedmiotów zajętych w trakcie postępowania karnego instytucjom walczącym z epidemią, KAS i CBŚP przy wsparciu 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyły szpitalom agregat prądotwórczy i kompresory. Zamontowanie agregatu i kompresorów zwiększy bezpieczeństwo zasilania urządzeń wykorzystywanych do diagnostyki i leczenia pacjentów - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy opolskiej KAS.

Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafiły dwa kompresory. Z kolei kompresor i agregat prądotwórczy do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

- Agregat, który otrzymał szpital został wyprodukowany w 2017 roku i zastąpi stare wysłużone urządzenie - mówi Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo szpitala w obszarze zasilania w energię elektryczną na wypadek awarii. Będzie to 6 agregat zapewniający rezerwowe zasilanie USK w prąd. Z kolei kompresor, czyli sprężarka śrubowa, zostanie wykorzystany w instalacji sprężonego powietrza do celów medycznych. Np. napędu narzędzi chirurgicznych i do respiratorów.

Oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej kpt. Piotr Płuciennik zauważa, że był to pierwszy transport logistyków na zlecenie KAS do placówek medycznych.

- Zadanie żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej polegało na odebraniu tego sprzętu ze wskazanego miejsca w Niemodlinie, załadunku pojazdu ciężarowego oraz przetransportowaniu sprzętu do dwóch lokalizacji w Opolu, czyli do Szpitala Wojewódzkiego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - dodaje kpt. Piotr Płuciennik.

Dodajmy, że wartość jednego kompresora szacuje się na blisko 15 tysięcy złotych.
Agnieszka Jóźwin-Dalecka
Edyta Hanszke-Lodzińska
kpt. Piotr Płuciennik

Wiadomości z regionu

2021-05-16, godz. 13:00 Strzelce Opolskie: 80% śmieciarek uległo awarii. Kubły ze śmieciami kilka dni stały przy drogach nieopróżniane Większość śmieciarek wywożących odpady z tereny gminy Strzelce Opolskie uległo awarii. Doszło do sytuacji, że przez kilka dni śmieci nie były odbierane… » więcej 2021-05-16, godz. 12:00 Wiosna w pełni, a wraz z nią w opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się gody żab zielonych W opolskim zoo, oprócz ryku lwów, czy tygrysa, słychać także także kumkanie oraz rechotanie żab. Chóralne występy samców żab zielonych oznaczają jedno… » więcej 2021-05-16, godz. 11:45 Więcej pasażerów może podróżować transportem zbiorowym. Tam maseczki jednak nadal są obowiązkowe Od 15 maja więcej pasażerów może podróżować transportem zbiorowym. Teraz autobus przewiezie tyle osób, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności… » więcej 2021-05-16, godz. 10:47 RAPORT MZ: minionej doby odnotowano 55 zgonów w całym kraju. W naszym regionie nie ma żadnego przypadku śmiertelnego… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 167 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 67 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-05-16, godz. 10:00 IDOL ŚRODOWISKA 2021. Organizatorzy czekają na zgłoszenia Do 27 maja można zgłosić kandydata w głosowaniu regionalnym do nagrody w Ogólnopolskim Konkursu IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych. » więcej 2021-05-16, godz. 07:16 Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Pas w kierunku Wrocławia zablokowany [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Około godz. 5:30 na 237. kilometrze pasa w kierunku Wrocławia na odcinku między węzłami Opole Południe - Opole Zachód pojazd osobowy wypadł z trasy, uderzył… » więcej 2021-05-16, godz. 06:57 Drewniany zabytkowy domek ze Sławięcic latem będzie translokowany do skansenu w Bierkowicach Muzeum Wsi Opolskiej uzyskało już zgody potrzebne do translokacji zabytkowego drewnianego domku ze Sławięcic. Transport dwustuletniego obiektu do muzeum zostanie… » więcej 2021-05-15, godz. 20:30 W opolskiej "Ostrodze" po raz pierwszy rywalizowano dziś w konkursie skoków przez przeszkody na otwartym hipodromie W Opolu dziś (15.05) pierwszy dzień rywalizacji w ramach otwartych regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody. » więcej 2021-05-15, godz. 19:55 Raport dnia: W regionie przybyło 117 nowych zakażeń i odnotowano 8 zgonów. Od soboty obowiązują łagodniejsze obostrzenia… 117 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 8 osób chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-15, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek w Kadłubie. Nie żyje motocyklista Motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Kadłub w powiecie strzeleckim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »